Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G6 1/24 Trumpeter


albert091283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! ...i tak oto doszedlem do konca. Mam tylko nadzieje ze sie spodoba

 

92bf62296190d741m.jpg 97ff3912c5bee7a0m.jpg e18bc3bde8760651m.jpg

a07757d6e63ba6abm.jpg 809b48b2b07ea9a2m.jpg 65d915027818efe7m.jpg

d541f5cd8f6cd78em.jpg ecbd6056b1ce7eb8m.jpg a84180745fb92ab8m.jpg

ad0dc18a6918afbbm.jpg 1105aac4086d019am.jpg 99d6635a57af969fm.jpg

dce0fba8562afb58m.jpg 2b30cec6c095b58am.jpg

Jak kogos interesuje oczywiscie jezeli jeszcze nie widzial to tutaj jast link do warsztatu viewtopic.php?t=9098

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam Jezeli chodzi o spasowanie to musze przyznac jest niezle tylko jak ogladales in-box w warsztacie jest kilka niedociagniec zwiazanych ze sladami po wypychaczach z form i to w bardzo widocznych miejscach. a no i jeszcze roznica glebokosci linni podzialu blach i nitow nieco na skrzydlach od tego co jest na kadlubie. to dal bym taki mocne 8 i polecam dodatki EDUARD mistrzostwo ]swiata. A tu prosze bardzo porownanie

e4cb7d7f3ff78702m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki się świecą, w niektórych miejscach wychodzi plastik, drut antenowy mi się nie podoba, Ładne malowanie, nie jestem pewien co do tej dolnej klapy od silnika (czy się ją uchylało czy całkiem ściągało).

 

Im większy model tym surowiej można oceniać. Ale Tobie model bardzo ładnie wyszedł (przynajmniej na pierwszy rzut oka) . Moja ocena 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki o tym plastiku to wiem musze podmalowac. a co do tej klapy to napewno byla uchlana bo zatrzaski sa tylko po jednej stronie a tu jest zdjecie prosze bardzo

651a563623da7692m.jpg

a na tym widac troszke lepjej

6bad781f768cba2em.jpg 4aee12b3848db336m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki o tym plastiku to wiem musze podmalowac. a co do tej klapy to napewno byla uchlana bo zatrzaski sa tylko po jednej stronie a tu jest zdjecie prosze bardzo

651a563623da7692m.jpg

 

No to teraz uważam, że mogłeś więcej pokazać (bardziej tą klapę odchylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Fajny mietek, ale trochę muszę pomarudzić.

 

1. kalki - jakie są - każdy widzi. Szkoda, że nie zastosowałeś sidoluxu,o którym tyle pisze się na tym Forum. Efekt byłby o niebo lepszy.

 

2. mam wątpliwości co do faktury malowania. Niemieccy mechanicy bardzo czesto polerowali samoloty, nadając im półbłyszczącą powierzchnię. Oczywiście, robili to nie dla ładnego wyglądu, ale dla zmniejszenia oporu - zwłaszcza na powierzchniach nośnych. Miało to znaczenie szczególnie tam, gdzie Niemcy musieli mierzyć się z szybkimi alianckimi myśliwcami - a Willi Reschke tam właśnie latał.

 

3. zbiornik paliwa pod kadłubem trzyma się na słowo honoru. Brakuje taśmy opasującej zbiornik, która była głównym elementem mocującym. Cztery "dinksy", na których zawiesiłeś zbiornik, to były jedynie kołki stabilizujące.

 

4. antenę mogłeś spokojnie naciągnąć - przy maszcie znajdowała się sprężyna, która utrzymywała drut napięty niezależnie od położenia kabiny.

 

5. wlot powietrza z boku kadłuba był wykonany z dwóch elementów - na jego grzbiecie było dosyć wyraźne, wypukłe łączenie.

 

6. na koniec - MG 131 - mam wrażenie, że są upchnięte po dosyć dużym kątem w stosunku do osi podłużnej kadłuba - celność tej broni byłaby problematyczna. Podejżewam, że wynikło to z braku miejsca.

Co gorsza - Twój Bf-109 G 6 nie ma szans pomyślnie wystartować. Górne pokrywy silnika w życiu się nie domkną - przeszkodzą im w tym końcówki luf.

 

Sorry, że się czepiam, ale wybrałeś bardzo popularny temat. Prezentowanie Bf-109 to jakby wystawianie się na odstrzał.

 

Mimo krytyki duże brawa za estetykę wykonania ( drobne niedociągnięcia można poprawić - jak sam stwierdziłeś )

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały model,ja robie Bf 109 g6 w 1/72 i chciałem zapytac czy jak mam malowanie z Grecji z 1944 to jakiego koloru są łopaty smigła ,wiem tylko ze w instrukcji pisze że kołpak jest czarno biały a o smigle nie ma nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały model,ja robie Bf 109 g6 w 1/72 i chciałem zapytac czy jak mam malowanie z Grecji z 1944 to jakiego koloru są łopaty smigła ,wiem tylko ze w instrukcji pisze że kołpak jest czarno biały a o smigle nie ma nic ?

 

 

wszystkie smigla byly malowane RLM 70 czyli bardzo ciemno zielony cosik jak na zdjeciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam.Fajny ten Gustaw.Jakis czas temu zdlubalem podobnego 1:32 z revella (malowany jeszcze pedzlem),ale patrzac na kolegi model stwierdzam ze musze nabyc jakas chemie do wykapania moich wypocin. Mam jeszcze male pytanie bo tego nie widac na fotach-czy orczyk czyli pedal steru kierunku jest ustawiony odpowiednio do pozycji samego steru?Ita sama sytuacja z drazkiem sterowym-chyba tez powinien byc lekko pochylony do przodu?Pytam sie o to bo tak malo modelarzy o tym drobnym detalu pamieta.Ale model klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba jedna plamka na kamuflażu jest przesunięta za bardzo na północ:)...... A Tak naprawdę bardzo fajny model. Ważne że podoba się tobie a to już w 90 % sukces:).Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Fajny ten Gustaw.Jakis czas temu zdlubalem podobnego 1:32 z revella (malowany jeszcze pedzlem),ale patrzac na kolegi model stwierdzam ze musze nabyc jakas chemie do wykapania moich wypocin. Mam jeszcze male pytanie bo tego nie widac na fotach-czy orczyk czyli pedal steru kierunku jest ustawiony odpowiednio do pozycji samego steru?Ita sama sytuacja z drazkiem sterowym-chyba tez powinien byc lekko pochylony do przodu?Pytam sie o to bo tak malo modelarzy o tym drobnym detalu pamieta.Ale model klasa.

Nie są wychylona a poza tym ster kierunku I głębokości są ruchome wiec można je zablokować w pozycji neutralnej podobnie jak lotki. Wiec to taki mały szczególik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalkami dałeś plamę, do reszty nie czepiam się bo jestem laik w tej dziedzinie. Jak dla mnie model bardzo ładnie zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.