Teraz jest Wt wrz 25 2018, 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 15 2009, 13:04 

Pomalowałem górne powierzchnie skrzydeł i jedno z nich oraz ster kierunku pobrudziłem trochę olejami , tym razem z dodatkiem brązów .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jarek

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 15 2009, 14:31 

Pięknie :drink: żebym ja tak robił... 1 i 2 fotka najlepsza :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 15 2009, 22:10 

jachud3 napisał(a):
żebym ja tak robił... 1 i 2 fotka najlepsza Very Happy
Będziesz robił tylko zainwestuj w chemię i aero :)

Wszystko jak należy Jarek, keep up good work!

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16 2009, 11:37 

Witam !

Przedstawiam dalszy postęp prac nad Avengerem , dodałem kolorek na grzebiecie , nakleiłem kalkomanie bo nie mogłem się już doczekać jak będzie to wyglądać , przyciemniłem też linie podziału i wyloty spalin rozrzedzonym kolorem smoke firmy Tamiya , wyloty spalin jeszcze będę poprawiać , dodam też biały pod statecznikami poziomymi .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jarek

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16 2009, 11:57 

Ładnie, ładnie ja coś tempo straciłem :D

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16 2009, 12:53 

Ogólnie model świetnie sklejony i pomalowany. Ja bym tylko przyczepił się do kalek. Mianowicie widać jak sie świeca i ten maly nadmiar lakieru. Kiedyś gdzieś słyszałem albo czytałem że można kalki wycinać nożyczkami zaraz przy oznaczeniu i wtedy uniknie sie tego nadmiaru. Tak pozatym to świetnie sie ułożyły.
Pozdrawiam i czekam na dalszą relacje.

Warsztat: Tygrys 1 1:35 RMF 141 50% DKM Bismarck 1:350 Tamiya 30% Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn. 85%
Galeria: Challenger 1 mk.3

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16 2009, 12:58 

kzugaj napisał(a):
Ogólnie model świetnie sklejony i pomalowany. Ja bym tylko przyczepił się do kalek. Mianowicie widać jak sie świeca i ten maly nadmiar lakieru. Kiedyś gdzieś słyszałem albo czytałem że można kalki wycinać nożyczkami zaraz przy oznaczeniu i wtedy uniknie sie tego nadmiaru. Tak pozatym to świetnie sie ułożyły.

Po washu można położyć drugą warstwę sido i nic nie widać.
Poza tym to naprawdę świetna robota. Nic dodać nic ująć. Czekam na efekt końcowy w galerii

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16 2009, 13:12 

Powiedz dokładnie jak przyciemniłes te linie podziału?

W poczekalni :
Il-2 Edurada 1/48 - juz w krótce relacja :D
Messerchmit BF110 G-6
Hanriot HD.1

Wszyscy Boją Sie Nas Lecha Zna Cały Świat Dumą Polski Jesteśmy Od Lat !!! Kolejorz!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 17:59 

Partyznat napisał(a):
Powiedz dokładnie jak przyciemniłes te linie podziału?

Linie podziału malowałem aerografem farbą akrylową Tamiya X-19 smoke rozrzedzoną z lakierem bezbarwnym tejże firmy , ale można też "przybrudzić " jakiś inny bezbarwny lakier czarnym lub brązowym i taką mieszanką przyciemniać .

Przedstawiam dalszy ciąg pracy, dodałem trochę zacieków , okopcenia itp. całość zmatowiłem do efektu półmatu .Kalkomanie Italeri choć dość grube to ich brzegi zniknęły prawie całkiem po sidoluksie . Zdjęcia wrzuciłem trochę chaotycznie bo mi się już pomieszały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okienko jest jeszcze pokryte maskolem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jarek

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 22:06 

Nie mogłem się teraz doszukać - jakiego podkładu używałeś na górę płatowca? Biała to wiem, że bez. Wszystkie kolory to Vallejo? Jeśli był podkład to własnie jaki i czy szlifowałeś na którymś etapie cały model po malowaniu?

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 22:33 

Ostach napisał(a):
Nie mogłem się teraz doszukać - jakiego podkładu używałeś na górę płatowca? Biała to wiem, że bez. Wszystkie kolory to Vallejo? Jeśli był podkład to własnie jaki i czy szlifowałeś na którymś etapie cały model po malowaniu?

Na górnych powierzchniach też nie było podkładu , był preshading czarnego humbrola który częściowo spełniał też rolę podkładu , farby użyte na modelu to biała Valejo Dark Sea Blue 70898 Vallejo i Model Master 1720 E Intermediate Blue , Farba Valejo rozcieńczona denaturatem ma bardzo dobrą przyczepność , fakt że jest po wyschnięciu delikatna trzeba ją utwardzć np. sidoluksem lub innym lakierem bezbarwnym , szlifowałem tylko miejscami tam gdzie były jakieś pyłki delikatnie papierem 2000 .
Bezbarwny pół mat też jest z sidoluksu , tylko rozcieńczonego 1 do 1 z denaturatem i natrysnięty wysokim ciśnieniem.

Pozdrawiam jarek

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 22:49 

Prawie sobie zęby o blat powybijałem jak mi szczena opadła na ten widok :lol: Piękna robota naprawdę, aż wstyd pokazywać swoje wypociny przy Twoim cudeńku.

Napisz proszę jak zrobiłeś te delikatne zacieki :?:

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 22:56 

cud ... miód... i orzeszki...

...też bym tak chciał...

.

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21 2009, 23:01 

Jarek C napisał(a):
Na górnych powierzchniach też nie było podkładu , był preshading czarnego humbrola który częściowo spełniał też rolę podkładu , farby użyte na modelu to biała Valejo Dark Sea Blue 70898 Vallejo i Model Master 1720 E Intermediate Blue , Farba Valejo rozcieńczona denaturatem ma bardzo dobrą przyczepność , fakt że jest po wyschnięciu delikatna trzeba ją utwardzć np. sidoluksem lub innym lakierem bezbarwnym , szlifowałem tylko miejscami tam gdzie były jakieś pyłki delikatnie papierem 2000 .
Ok, dzięki wielkie. To ja się przeproszę z Vallejo i kupię denaturat.

Ten humbrol to taki najzwyklejszy? Jak robiłem Korsarza to w początkowych fazach malowania zrobiłem preshading na goły plastik właśnie humbrolem a potem malowałem Pactrami i plastiku to się w ogóle nie trzymały a na humbrolu dziwnie wychodziły.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22 2009, 18:59 

Ostach napisał(a):
To ja się przeproszę z Vallejo i kupię denaturat.

Ten humbrol to taki najzwyklejszy? Jak robiłem Korsarza to w początkowych fazach malowania zrobiłem preshading na goły plastik właśnie humbrolem a potem malowałem Pactrami i plastiku to się w ogóle nie trzymały a na humbrolu dziwnie wychodziły.

Hubrol nr 85 półmatowy , a jeśli chodzi o rozcieńczanie denaturatem to trzeba bardzo dokładnie wymieszać bo początkowo farba Vallejo zachowuje się dość dziwnie , gęstnieje rozwarstwia się , ja rozcieńczam dość mocno i maluje taką półprzezroczystą mgiełką nakładając kilka warstw.Plastik oczywiście trzeba dokładnie odtłuścić ,ale to na pewno zrobiłeś , najlepiej jeszcze przetrzeć powierzchnię papierkiem wodnym .Nie stosowałem podkładu tylko dlatego żeby nie stracić pod wieloma warstwami delikatnej faktury modelu , ale oczywiście najlepiej akryle malować na podkład .

METYS napisał(a):
Napisz proszę jak zrobiłeś te delikatne zacieki :?:

Zacieki malowałem na błyszczącym wyschniętym podkładzie , oleje VanGogh +benzyna ekstrakcyjna , stawiamy delikatn kropeczkę farby olejnej w miejscu w którym chcemy zaciek następnie szybki ruch palcem w kierunku opływu powietrza i już , jak się nie uda za pierwszym razem to można zetrzeć i powtarzać aż do uzyskania zadowalającego rezultatu i oczywiście przydają się też waciki .

Poydrawiam Jarek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM