Teraz jest Wt sie 21 2018, 11:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Autor Wiadomość
 Tytuł: Leopard 1 | Italeri | 1:35 | WoT Style
PostNapisane: Pn kwi 16 2018, 18:39 

Postanowiłem założyć swój pierwszy warsztat pierwszego modelu plastikowego od wielu, wielu lat. Moja chciała mieć coś z gry World of Tanks to będzie miała.
Popełniłem w nim wiele błędów, i wiele jeszcze przede mną :roll: Najgorszy to chyba zły kolor bazowy camo, jest MIGowy Dunkelgelb, powinien być taki wymieszany z zielonym... Ale to musztarda po obiedzie, poprawiać tego już nie będę. Czołg SF, więc i malowanie przejdzie SF.
Na razie mam tyle:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz czas chyba na obicia/otarcia kamuflażu. Będę robił je bazowym kolorem i miejscami chyba jakimś metalizerem. Znalazłem ostatnio stary gunmetal od Pactry, tylko nieco gęsty. Zastanawiam się czym to rozcieńczyć. No i nie wiem co robić z gąskami, będę używał zestawowej gumy. Położę podkład, tylko co dalej, bawić się w metalizer czy upaprać jakimś pigmentem?
A no właśnie, przed obiciami zalać model lakierem?
Tak mi jeszcze wpadło do głowy, detale malować już na tym etapie?

Tytuł: Re: Leopard 1 | Italeri | 1:35 | WoT Style
PostNapisane: Wt kwi 17 2018, 15:06 

Drobny update:
Obrazek

Obrazek

Co miało być metalowe jest metalowe, wykorzystałem świeżo zakupiony Steel on Gunze, Pactra okazała się być już tylko zlepkiem grudek. Dzisiaj wieczorem będę leciał z lakierem Vallejo PU Varnish Gloss, nie wiem tylko, czy powinienem kupić ichni Airbrush Thinner czy Airbrush Cleaner zrobi tą samą robotę. No i gąski w primer na jednej sesji, nie wiem tylko, czy nie będzie obłaził. Mam MIGowy Waterborne Primer i AKowy Primer & Microfiller.

PostNapisane: Śr kwi 18 2018, 11:42 

Ładnie wygląda
Jak sklejalność zestawu?

PostNapisane: Śr kwi 18 2018, 12:22 

Dzięki :)

Sklejałem kiedyś Leoparda 1A4 z Tamki i mogę porównać. Chociaż w zasadzie to jak kopanie leżącego, bo zestaw Italeri jest marnej jakości. Bardzo dużo przesunięć formy, dużo skropania, spasowanie kadłuba pozostawia wiele do życzenia, a między jarzmem a wieżą zieje spore dziursko. Przesunięcia form dają o sobie znać szczególnie przy koszu i kołach, sporo czasu trzeba spędzić na skropaniu, piłowaniu i szlifowaniu. Same kalki są po prostu paskudnej jakości.

EDYCJA

Dorzucę mały postęp, model cały polakierowany Vallejo PU, pierwsza warstwa wczoraj wieczorem, druga dzisiaj rano i położone wszystkie (3) kalki. Jak pisałem wyżej, jakość tragiczna. Naddatek nie jest przezroczysty w 100%, jest taki mleczny i to widać. Co ciekawe, Mr. Mark Softer całkowicie spływał z kalek, pozostawał dookoła, ale na samej kalce tylko w postaci mocno zbitej kropli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj wieczorem kolejna, pojedyncza warstwa błyszczącego (albo satyny) i jutro można będzie próbować się bawić washem. Położyłem dzisiaj podkład MIGa na gąsienice, zobaczymy co to z tego wyjdzie.

PostNapisane: N kwi 22 2018, 19:35 

No, pierwszy wash i pierwsze obicia za mną. Niekoniecznie udane, zwłaszcza obicia, ale patrząc na to z drugiej strony to trudno będzie nie zrobić postępu w kolejnym modelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poczekam, aż podeschnie i pociągnę to matem. A na koniec zostanie pigment. Mam tylko jeden, kupiony dawno temu na LSM, ale niestety, nie ma żadnego oznaczenia. O ile pamiętam, to nazywał się African Earth, ale kolorystycznie pada gdzieś między Ochre Earth a Clay Soil z obecnej palety MIG Productions.

PostNapisane: N kwi 22 2018, 20:54 

Zaczyna to nawet fajnie wygladac, ale martwi mnie ta krecha od laczenia gornej i dolnej czesci wiezy.....

PostNapisane: N kwi 22 2018, 21:08 

Tak, wiem, tego szwu chyba nie powinno być, czego nie domyśliłem się od początku. Na tym etapie nic nie zrobię niestety i tak już zostanie. Za to wiem już jedno, nigdy więcej Italeri.

PostNapisane: Wt kwi 24 2018, 11:08 

Obicia to lepiej byłoby zrobić na płynie do odprysków. Jeżeli zależy żeby to jakoś uratować to pozostaje wjechać pędzlem i je wymalować tu i ówdzie.

PostNapisane: Wt kwi 24 2018, 12:15 

Muszę zobaczyć co to ten płyn do odprysków, ale tutaj to już chyba za późno. Pędzelkiem malować byłoby ciężko, zwłaszcza, że na model poszły już dwie warstwy połysku i jedna matu, więc kolor by się różnił.

PostNapisane: Wt kwi 24 2018, 19:19 

Płyn do odprysków zdecydowanie na następny model sobie zostaw.
eeee tam. Bierz pędzel w łapkę i maluj i poprawiaj gdzie trzeba. Po wymalowaniu ich pociągniesz matem i kolorki będą takie same ;)

PostNapisane: Wt kwi 24 2018, 20:11 

Żeby sobie zostawić to najpierw trzeba mieć. Poszukam przy najbliższej wizycie w modelarskim.

Paaaaanie, to jest MIG-farba, tego nie pomalujesz (na jeden raz). Ale za to jak postawie na półce to będzie idealny wzorzec jak nie przesadzać z obiciami :mrgreen: Mam jeszcze sklejonego AMX-30 i T-80UD, ale francuza nie będę obijał wcale, a sowieta pewnie teraz nie skończę. Nie wiem prawdę powiedziawszy jak się zabrać za Zvezdowe gąsienice. A że będę teraz szedł w rury to chipping nie bardzo mi się przyda.

PostNapisane: Śr kwi 25 2018, 14:44 

Model uznaję za skończony. Galerya tutaj: viewtopic.php?f=68&t=61284

Dzięki za wszystkie uwagi i komentarze, mam nadzieję, że wykorzystam je w przyszłości.

REGULAMIN FORUM