Jump to content

Tap-chan

Members
 • Content Count

  642
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Tap-chan

 1. Jak lekko przejedziesz linię po ryciu Trumpeterem to ładnie wyrównuje brzegi. Ja tam widzę taką zaletę tych wszystkich cienkich scriberów nad TamOLFĄ i Trumpkiem, że krawędź ostrza jest oddalona od osi narzędzia bardzo niewiele, prowadzi się dzięki temu dużo precyzyjniej. W trumpeterze nie trzeba wiele, żeby ostrze poleciało poza już natrasowaną linię i narobiło bałaganu. I czuć to najbardziej przy powierzchniach zakrzywionych.
 2. Kupiłem ten 0,2mm, €16 to jednak sporo taniej niż €20+€28 Tamki. Ciężko powiedzieć coś o wytrzymałości, ale trasowałem sobie 2 linie na garbie F-18, bardzo ładnie się prowadzi Do tej pory miałem Engraver Tamki/Olfy (robi szerokie linie) oraz Trumpetera (wąskie linie). BorderModel jest zdecydowanie przyjemniejszy w użyciu, no i przekrój końcówki rylca jest prostokątny, nie trójkątny, więc i nie ma takiej tendencji do schodzenia z linii jak trójkatne, a i sama linia wygląda nieco inaczej.
 3. Widząc na facebooku, jak niektórzy w USA kupowali po 20 Tomcatów Tamki na raz - jestem w stanie uwierzyć, że mają kilkaset modeli w piwnicy. Mnie męczy psychicznie jak mam rozgrzebane modele, których nie kończę, ale ostatnio przemogłem się i kleję 2 modele na raz, ze względów czysto praktycznych - szkoda marnować czasu, kiedy chemia schnie na jednym modelu.
 4. Bardzo mi się podoba. Weathering przesadzony. Od strony technicznej opad szczęki, od strony hm... nie lubię słowa realizm, ale nie ma chyba jakiejś alternatywy, chociaż skłaniam się ku immersyjności z branży gier. Otóż jeżeli chodzi o immersyjność, to też uważam, że za bardzo styrany. Wygląda, jakby przez ostatnie kilka miesięcy intensywnie operował z pokładu lotniskowca w warunkach konfliktu zbrojnego. Może się mylę, ale takie odnoszę wrażenie, farba wygląda jak wyżarta przez sól oceaniczną, takie malowanie idealnie pasowało by Tomcatowi albo Hornetowi. Fajna galeria, masa dobrych zdjęć
 5. Ja tam patrzę na to przez pryzmat miejsca gdzie jestem. Na modele kupione w UE nikt mi drugiego podatku nie narzuci. Już pisałem kiedyś, opłata skarbowa to tutaj €20, więc jeżeli zamówię coś z LM na przykład, to zamiast €69 najprawdopodobniej zapłacę około €130 z wysyłką. Dlatego biorę pod uwagę tylko kraje UE.
 6. A przesyłka i ew. podatek z opłatą skarbową?
 7. A przełączyłem na €, żeby nie musieć przeliczać za każdym razem. I nagle cena z 246zł skoczyła na ~€70 ING przelicza mi po 4,18zł. Takiego kosmosu nie ma nigdzie w europejskich sklepach chyba, Tamkowy F-14D kosztuje od €90 do €100.
 8. A teraz sztuczka, MH ma żałosny kurs przeliczenia € (jakieś 3,75zł)
 9. Skoro cena skoczyła na wszystko od Tamki, to nie jest to kwestia podniesienia cen przez Tamkę a raczej jakiś ruch MH.
 10. Tak więc etap kalek (na samolocie) za mną, zostały jeszcze kalki na uzbrojeniu i pylonach. Dzisiaj już nie mam czasu, ale w tym tygodniu zaczynam zabawy z dorobieniem tych cholernych pylonów. I nie wiem, co robić z tą powierzchnią z metalizerami, wychodzi, że mam tam położyć kalki. Jak nie dam lakieru, to pewnie będzie je widać. Zdjęcia na szybko, nie chciało mi się wyciągać i montować całego oświetlenia.
 11. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  A pomyśl o takich burżujach jak KRL, który głównie w 1/32 lepi.
 12. To ja polecam skleić jeszcze Leo 1a5 z Italeri dla porównania
 13. Tap-chan

  Aerograf cz.2

  Ale to jest bardzo rzeczowe przecież. Ja najbardziej lubię: Takie coś można by również napisać o szklanej dyszy, przecież jak jest dobrze ustawiona, to nie pęknie i się nie zepsuje, nie?
 14. Ze statywem to nie problem, jak nie mam pod ręką pilota to i tak strzelam z samowyzwalaczem, bo aparat na statywie też się trzęsie i wychodzą mazaje przy dłuższych czasach. W kwestii rozmazanych fotek na forum - przy przeskalowaniu ustaw szerokość na 969px i powinno być ok, inaczej forum przeskalowuje obraz i jest ostry dopiero po kliknięciu w niego.
 15. Tap-chan

  Yamato 1:350 Tamiya

  Byłem za młodu (max 8 lat) z ojcem w sklepie z modelami. Ojciec kupił mi jakiś niszczyciel, już dobrze nie pamiętam, chyba z Plastyka albo czegoś podobnego. Otworzyłem pudełko w domu, a moim oczom ukazała się instrukcja do Yamato z Tamki. Ile było żalu w moim młodym sercu, kiedy pod instrukcją zobaczyłem ramki tego zakichanego niszczyciela...
 16. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  Przyszła paczka z Exito. Szła tydzień... ale kosztowała mniej, niż z Belgii do Belgii Ten BlueStuff to malutki jakiś taki.
 17. Już wszystko jasne, pokopałem, i dokopałem się takiego obrazka: To wyjaśnia wszystko.
 18. Jak to się ma do zdjęć ze strony poniżej? https://aviationphotodigest.com/f-4-phantoms-of-the-japanese-air-self-defense-force/
 19. Tap-chan

  Aerograf cz.2

  Sprawdź uszczelniacz na gwincie dyszy. U mnie był nierównomiernie położony i przepuszczał powietrze. Poza tym było go mało i przy dokręconej dyszy była ona zaledwie zlicowana z powierzchnią aircapa. Położyłem uszczelkę z maskolu, nieco grubszą niż firmowa co dało większy dystans i farba już nie zasycha w dyszy.
 20. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  Chętnie bym pokazał mikro zakupy, ale prędkość PP przekłada się na kolejny tydzień czekania.
 21. Prędzej milliputem, plasteliny czy modeliny nie ma sensu w modelarstwo mieszać.
 22. Trzeba zdążyć z Tomcatami do 2020.
 23. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  Dobrze, że ze mną nie jest tak źle, i potrafię wyobrazić sobie sklejenie F/A-18C od HB tak prosto OOB.
 24. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  Powiedział człowiek, który dopiero co odebrał jednego z dwóch F-14 AMK, a HB sprzedaje, żeby zrobić miejsce na GWH To samo z z SU-35 KH, poszedł, bo będzie miejsce na Su-35 GWH z uzbrojeniem AG. A już w ogóle nie wspomnę, co ten człowiek zrobi, jak ZM, a może nawet Tamka wypuszczą swoje F-4E.
 25. Tap-chan

  Zakupy... Cz.4

  Trochę kultury do cholery! Tu są ludzie na odwyku...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.