Skocz do zawartości

Flotylla Pińska 1/72, Parowy kuter holowniczy Kiliński


Kapitan1

Rekomendowane odpowiedzi

Deski rzeczywiście za grube, ale nie będę ich już wymieniał, wszystko na sztywno przyklejone...

Już raz zrywałem poprzedni fornirowy pokład, ten jest z tektury 1mm.

Tak na szybko zdjęcia, przepraszam za tło, na rufie jest mała szparka, ale burty i tak wpuszczę w dioramkę:

20160318_063542.jpg

20160318_064809.jpg

20160318_064840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ta ostatnio podłubałem...

Na ten poprzedni koszmarny pokład nakleiłem nowy. Odbojnicą wykończyłem brzegi burt oraz zrobiłem wnętrze nadbudówki (za wiele tam nie ma, ale przez te okienka i tak nie będzie nic widać ).

20160325_181741_zps7imlckyr.jpg

20160325_181902_zpsn7seiqmd.jpg

20160325_181923_zpshnhoiyid.jpg

20160325_181847_zpslnsansll.jpg

20160325_181516_zpscb8mooy7.jpg

20160325_181525_zps9zesw7mh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szperając po tych archiwach dorwałem plany kanonierki rzecznej z identyczna rufa co twój holownik. Nie oglądałem ich jeszcze dokładnie ale mogę się chyba przydać. Jak coś to poślę ci na PW lub na maila. Chyba że chcecie aby je tu pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, mówisz i masz A tak poważnie to po raz kolejny się przekonałem o tym jak mało wiem. Ciągle czytam i ciągle to badam ale tak naprawdę zaskoczyłeś mnie tym projektem, zresztą pisałem o tym już. Zapomniany zupełnie okręcik i dzięki twojej budowie zacząłem go badać. Na pierwszy ogień poszła nietypowa rufa, stąd ten mój poniższy rysunek. Przedstawia on amurską kanonierkę WONGUL, jak widać rufa identyczna jak na KILIŃSKIM, można wysnuć pewne analogie wyglądu kadłuba i schematy budowy.

Drugą sprawą są dla mnie wymiary jednostek. Ta kanonierka jest aż 3 -krotnie większa od Kilińskiego. Niby nic wielkiego ale wiekość zastanawia. Jak u ciebie wygląda sprawa proporcji itd.>

YZGqvzO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam w tym panie linie teoretyczne ? możesz też wrzucić linie od połowy kadłuba do rufy ?

 

zupełnie inaczej to widziałem w wyobraźni patrząc na kilińskiego, ale się nie znam :P

 

Tak czy siak czekam na dalsze zdjecia modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są linie przekrojowe amurskiej kanonierki.

Dla formalności podaje, że ma ona 50 m długości co przy 17,5 m Kilińskiego jest ogromną przepaścią.

4HjWCVx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, kanonierka miała "kanał na śrubę" ( nie mam pojęcia jak to się nazywa;) ) obstawiał bym że w kilińskim wał śruby wychodził z kadłuba i sama śruba była co najwyżej w osłonie.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Kiliński leży od prawie roku w regale, nie wiem czy nie oddać do stoczni złomowej i potem zabrać się za jakiś inny okręcik... Tak patrzę teraz na mój model i rysunki różnych innych okrętów, i dochodzę do wniosku, że ta ostro zakończona rufa jest w ogóle od czapy, więc przerabianie tego to już jest raczej niemożliwe...Może kiedyś zrobię go drugi raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że źle zaprojektowałem kształt rufy- chyba powinna być bardziej pełna, jakby zaokrąglona, nie taka ostra, tak jak ja to zrobiłem. Nigdy w gruncie rzeczy nie widziałem, by ktoś w holowniku zaprojektował rufę tak smukłą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.