Jump to content

Grzego

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, podłączę się z moim pytaniem pod ten wątek, żeby nie zakładać nowego: jeżdżąc do pracy rowerem na okres wzmożonego smogu kupiłem maskę Respro Cinqro Pro i oryginalne filtry do niej. Filtry tej firmy są bardzo dobre, "są w stanie wyłapać drobinki o średnicy mniejszej niż 0.2 mikrona (PM 0.2) a także doskonale sprawdzają się przy filtracji cząstek pyłkowych PM 2.5 i PM 10". Ja swoje modele maluję akrylami, ale używam też podkładu w spreju i lakierów bezbarwnych w spreju. "Sprejowanie" robię na balkonie. W związku z tym stwierdziłem, że nie będę do tego kupował specjalistycznej m
 2. Kurde, prościej? Mistrzostwo w takim razie.
 3. Super ściorana ta ciemna (czarna?) farba. Dałeś pod spód ten dark aluminium, na to czarną, i czarną ścierałeś, jeśli można spytać?
 4. Dzięki push-up78 za podzielenie się. Znam inne masy szpachlowe/epokydowe, mam ich kilka. Chodzilo mi tylko o to, czy Wamod zachowuje się tak jak to opisałem.
 5. Cześć, mam pytanie do kogoś, kto ma doświadczenie z tą masą. Wg instrukcji trzeba natalkować lub naoliwić dłonie przed ugniataniem obu składników. Ja użyłem rękawiczek winylowych, które posypałem talkiem. Składnik brązowy jest dość twardy, zielony jest miękki i mocno kleisty. I ten zielony, mimo talku, bardzo się kleił do rękawiczek. Dało się to co prawda ugnieść do jednolitej masy, ale miałem wrażenie, jakby trochę za dużo tej zielonej części zostało mi na rękawiczce. Data ważności to lipiec 2021, a więc jeszcze trochę. Tak już jest z tą masą, że tak się paskudzi ten zielony składnik?
 6. Ładnie pomalowany i fajnie, że w wersji lecącej. A propos - podstawki gdzieś kupujesz, czy robisz samodzielnie (jak?)?
 7. PIĘKNE! Weathering miażdży! Apropos śrub: żeby zrobić, to co zrobiłeś, kolor "pod spodem" powinien być "odporny" na white spirit? Czyli to musi być akryl?
 8. No to skoro aż tyle jest w miarę sensownych, to aż się skuszę i jakiegoś spróbuję.
 9. Któreż to, jeśli można spytać? Mistercraft jest jaki jest, ale kosztuje kilka razy mniej, niż modele, do których się go porównuje, więc takie porównania są nieco bez sensu. Więc tym bardziej szacunek, że ktoś mimo wszystko chce pokazać swoje modele tego producenta.
 10. Widzę, że jednak zdecydowanie najlepiej zrobić zdjęcie, zamiast jakiś poglądowych rysunków i tony tekstu. Wszak nie bez powodu "obraz wart jest tysiąca słów" ? Ponieważ wystająca część ma ok 0,1 mm, podklejanie styrodurem/hipsem nie wchodzi w grę. Zdecydowałem, że dam bardzo cieniutką warstwę szpachli, którą później zetrę cienkim paskiem papieru. Pomalowałem podkładem, aby było lepiej widać braki i niestety jest słabo:
 11. Rysunek miał być poglądowy, ale Wy jesteście bardzo dociekliwi i dokładni, co się wielce chwali i pokazuje mi, że następnym razem muszę dokładniej opisać sytuację. Boki kadłuba (grube pionowe kreski na rysunku) są do siebie równoległe. Jeśli chodzi o spód kadłuba (poziome grube kreski) to jedna z krawędzi wystaje - nie jest zapadnięta. Ten wystający schodek ma jakieś 0,1mm - 0,2mm. Mi się wydaje, że najlepiej będzie, jak położę szpachlę w miejsce wskazane strzałką na rysunku wzdłuż kadłuba, a później przelecę po tym cienkim paskiem papieru ściernego, aby to jakoś w miarę wyrównać. Powstan
 12. Dokładnie - cały problem polega na tym, żeby piłować środek nie dotykając krawędzi.
 13. Cześć, czy macie jakieś patenty na to, jak pozbyć się nierównego połączenia obu części kadłubao prostokątnym (lub zbliżonym) przekroju - jak np. w helikopterach? Czasem dobrze spasować i skleić kadłub jest bardzo ciężko, czasem wręcz się nie da. Chodzi o taki schodek, który się wówczas utworzy: Jak się tego pozbyć, bo zarówno nożykiem jak i pilnikiem ciężko się do tego dostać przy prostokątnym przekroju kadłuba. Wszystkie tutoriale, które widziałem na YT, omawiają owalne kadłuby, a tam wydaje się to prostsze. Ewentualnie jakieś patenty na dopasowywanie połówek kadłuba prze
 14. push-up78, wielkie dzięki! Do farby nie dojechałem, zmyło się tak fajnie, że usunąłem tylko nadwyżkę lakieru i nawet nie trzeba ponownie lakierować
 15. Hej, kończyłem dzisiaj barierkę do latarni morskiej i podczas lakierowania wszystko mi się spsuło :(. Po pomalowaniu farbą akrylową (wcześniej położony szary podkład) spryskałem to bezbarwnym lakierem błyszczącym w sprayu. I zwaliłem coś, bo nie pierwszy raz używałem tego lakieru, a pierwszy raz z efektem jak na zdjęciu - lakier jakby się napowietrzył. Robiłem to dzisiaj ok. 14, więc był straszny gorąc (obstawiam właśnie temperaturę). Poza tym, na początku szło nawet ok, ale za którymś razem trochę za długo przytrzymałem spust spryskiwacza. Dwa pytanie, może ktoś poratuje, bo n
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.