Jump to content

ssszzzymon

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie :). Znalazłem zdjęcia w wyszukiwarce, nie wiem kto jest autorem.
 2. Ciśnie się na usta pytanie co jest w tym pojeździe takiego, że zmarnowałeś na niego taki kawał życia ? Bardzo ładna kolekcja i równie fajne modele.
 3. Super :). Model w sam sobie bardzo fajny - bez względu na wiek modelarza. Syn ćwiczył wcześniej malowanie aerografem?
 4. Kilka nowości - pierw kilkanaście M113 w izraelskich barwach. Plastiki z Battlefrontu, skala 1/100. Ludziki będą później - wraz z resztą pojazdów (zostało jeszcze sporo, sporo do pomalowania): I P11c w skali 1/72 z Arma Hobby:
 5. Na stronie producenta jest o tym tyle - nie do końca wystarczająco: http://armahobbynews.pl/blog/2019/05/16/p-11c-kresowa-jedenastka-z-indykiem/
 6. Pierwszy od połowy lat 90-tych model w tej skali. Zamierzałem zrobić P11c w 1/48 albo 1/32, ale wygrałem kilka modelików Army w 1/72 w konkursie na forum gier strategicznych i wyszło, że będę zbierał polskie samoloty mysliwskie w 1/72 (następny Jak i Fokker, potem pewnie Hurricane itd). Jest to też mój pierwszy kontakt z modelami samolotów made in Poland od czasów Łosi, Iłów, Jaków z Plastyka z Kiosku Ruchu i jestem bardzo przyjemnie zaskoczony. Model prosto z pudełka, dodałem tylko naciągi przy podwoziu. Na zdjęciach wyszło kilka niedociągnięć. Zdjęcia dość wybiórcze, ale nie mam doświadczeni
 7. Myślałem o tym, ale one są bardzo, bardzo za duże i albo bym musiał nawiercić dziurę kalibru 200mm albo zostawić grubaśne ścianki. Zdecydowałem bez wiercenia, ale to jest rzecz jasna do zrobienia.
 8. Tuzin M113 dla kolegi. Modele do wargamingu. Plastiki z Battlefrontu, skala 1/100. Bez żadnych udziwnień, prosto z pudła. Nie ma na razie żadnej obsługi - planuję ja pomalować jak skończe wszystkie pojazdy, a tych zostało jeszcze sporo. Na zdjęciach poniżej 4 APC, 3 rozpoznawcze i 5 z moździerzami różnych kalibrów.
 9. Maluje 12 sztuk M113 w małej skali do gier i mam problem z oznaczeniami. Większość rozgryzłem, ale na wielu zdjęciach pojawiają się małe kwadraciki - czarne lub białe, czasem czerwone. Czy układ i kolory tych kwadratów sa takie same w całym plutonie, czy może tylko pojazd dowódcy je miał? I czy malowane były tylko na APC czy na innych wariantach (moździerze, rozpoznanie) M113 też? Mam je na akrusiku kalkomanii, zawsze trochę urozmaicą monokolorowe pojazdy, więc chciałbym je nakleić, ale nie lubie jakiś baboli robić. Poniżej przykładowe zdjęcia - kwadraciki po bokach, z przodu modelu.
 10. Skala w mm, na przykład te 28mm to wysokość do linii oczu. Wziąć tylko trzeba pod uwagę, że producenci figurek SF i Fantasy lubią z tego zrobić tzw Heroic 28mm, któremu bliżej do 32mm - więcej miejsca = więcej detali, modele są bardziej wypasione, itp. W przypadku modeli bardzo małych (skala 15mm, czyli jakies 1/100, 6mm, 2mm) rozrzut wielkości modeli w tej samej skali od różnych producentów jest jeszcze większy, bo rzeźbiarz czasem lubi dodać mm lub dwa, żeby było coś lepiej widać, albo, żeby zrobić model anatomicznie poprawniej albo bo lubi, kto go tam wie. Równie fajnie się robi, gdy s
 11. Tak, skala 1/285 jest dość bogata. Jest jeszcze Raiden: http://www.raidenminiatures.co.uk/3.html z Gripenem w ofercie Armaments in Miniature z dużymi samolotami transportowymi / bombowcami: http://www.angelfire.com/nj4/armamentsinminiature/aircraftinminiature/6mm/resin06mm.htm i pewnie parę innych rzeczy, których nie znam / nie pamiętam. Ale to modele głównie do sprowadzenia z zagranicy. Z Raidena mam jakies samolociki II-wojenne, ale nie pod ręką - jakość ok. Z Armaments in Miniature tylko sfotografowany powyżej Ms406 w skali 1/100 - bardzo ładny model. GHQ słynie z b
 12. A to nie wiem, te samolociki powyżej to 1/100 lub 1/144. Tak małymi modelikami się nie gra w to co gram. Są gry w skali ok 1/300, ale to tylko II Wojna.
 13. Z dostępnością bywa różnie i o ile wybór sprzętu pancernego (szczególnie II-wojennego) jest chyba prawie pełny w tej skali (1/100) o tyle samoloty, szczególnie powojenne już tak łatwe do dostania nie są. Czego konkretnie Ci potrzeba? Wydaje mi się, że łatwiej znaleźć po prostu modele w skali 1/144 modelarskich producentów.
 14. Mały update. Modele w skali 15mm (1/100): Po kolei Jagdtigery ze Zvezdy, Cobry z Battlefrontu (słabiutkie modele) i bizantyjska piechota z Forged in Battle: Skala 1/144: P47 z Platza i Dassault Ouragan z Battlefrontu (monoblok żywiczny, ale tak, gra się nawet takimi niszowymi samolotami ? Skala 1/56 (28mm): Kubuś z Infamous JT Skala 1/48: P47 made by Tamiya
 15. Tak, namiot większy już kupiony. Wcześniej robiłem głównie modeliki w 1/100 i taki mały namiot był ok, ale do 1/48 się nie nadaje. Jeszcze Focke Wulf wszedł, ale P-47 za cholerę :). Dałem mat na koniec. Nie za dużo i nie za matowy mat. Kiedyś potrzebowałem na gwałt matu, w sklepie w pobliżu był tylko akrylowy mat Revella, wziąłem i został. Jak dla mnie jest w sam raz matowy, nie za dużo, nie za mało. Psikam z aero z firmowym rozcieńczalnikiem. Ten samolot to był poligon doświadczalny i ten mat nie był planowany, ale wyszło trochę za świecąco, więc trochę go zmatowiłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.