Jump to content

Ungreez

Members
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Reputation

46 Excellent

1 Follower

About Ungreez

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ford Fiesta WRC załogi Bouffier/Panseri z Rajdu Monte Carlo 2018. Model Belkits, kalki MF-Zone. Ogólnie jestem z modelu zadowolony, chociaż w trakcie prac zapowiadało się inaczej. Przesadziłem z pierwszą warstwą cleara i kalki bardzo popękały, przez co model jest ubrudzony o wiele bardziej niż miał być pierwotnie. Mimo to nawet dobrze to wygląda. Kalki pasują idealnie, poza fragmentem logo Yacco na tylnych nadkolach, gdzie nie da się tego dobrze spasować.
 2. Toyota Corolla WRC załogi Loix/Smeets z 29 Bianchi Rally z 1998 roku. Model Tamiya, malowany farbami Vallejo z aero i clearem Tamiya z puszki. Podwozie i wnętrze zrobione lata temu, leżało i czekało na dokończenie prac. Stąd między innymi pasy-samoróbka z kawałka materiału. Ogólnie wyszło fajnie, razi mnie tylko różnica kolorów między kalką na spoilerze a lakierem.
 3. Subaru Impreza WRC załogi Hołowczyc/Fortin z 27 Rajdu Elmot z 1999 roku. Model Tamiya, malowany sprayami Tamiya i Mr Hobby. Kalki i felgi od MF-Zone. W miarę to wszystko wyszło, ale nie jestem do końca zadowolony. Kalki za przednimi nadkolami nie siadły i popękały, miałem przez to model ubrudzić, ale nawet zniknęło to pod natłokiem szczegółów. Model na sam koniec prac zaliczył rolkę na podłodze i wymagał ratowania tylnego zawiasu. Kalki przyjemne w nakładaniu, ale nie wszystkie pasują jak w oryginale. Największy problem był z kalką na przedniej szybie, która była za krótka o jakieś 3mm, na szczęście udało się ją rozciągnąć. Od siebie dołożyłem jeszcze pasy Eduard i carbon w środku.
 4. Kolejny czerwony samochód, znowu z mojej jednostki. Tym razem poprzednik pokazywanego tu już Mercedesa, Jelcz 008. Model żywiczny od Resin Labor, w oryginale była to wersja GBA, przerobiłem go na GBM tak, aby odpowiadał pierwowzorowi. Od siebie dodałem szperacz, lampy i sygnały pod zderzakiem razem z okratowaniem, podesty, nową drabinkę, nasady, blachę ryflowaną na dachu, tłumice, okratowanie koguta, wycięcia w zabudowie, dodatkowe lampy i odblaski oraz kalki wydrukowane w MF-Zone. Wyciąłem również roletę i wstawiłem do środka motopompę PO-5. Z pierwowzorem nie zgadzają się rolety po lewej stronie, w wersji GBM ostatnia powinna być szersza kosztem przedostatniej. W modelu trochę skopany jest lakier, ale takie efekty nauki pracy z aerografem. ? Mimo to cieszy oko. I jeszcze zdjęcia oryginału, służącego teraz w sąsiedniej jednostce: Przy okazji zapraszam do wybrania swojego faworyta i zagłosowania w konkursie zorganizowanym przez Resin Labor:
 5. Śmiało oznaczenia możesz zrobić takie jak będą w kalkach. Śmigłowce rotują się pomiędzy bazami i za miesiąc w Gorzowie może latać inna maszyna.
 6. Witam, Prezentuję model strażackiego Mercedesa-Benza 1222 GBA 2,5/16 w zabudowie Zieglera. Pojazd z numerami operacyjnymi 499[R]51 należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żołyni. Model to zestaw Revella 1/24. Ostatnio został wypuszczony na nowo, ale ten jest pierwotnym z lat 80'. Został sklejony 5 lat temu, dość niedbale i z kalkami z drukarki domowej. Ostatnio postanowiłem go poprawić i całą kabinę zrobiłem od nowa. Zabudowa została taka jak była, więc ma trochę niedoskonałości. Kalkomanie są wydrukowane przez MF-Zone. I jako ciekawostka stare zdjęcie sprzed poprawek:
 7. Dzięki wszystkim za miły odbiór. Wiem o nowych kombinezonach, ale wolałem zrobić stary. Jakoś mi bliżej do koloru fluo. Poza tym ciężko byłoby zrobić przerywane, naklejane odblaski.
 8. Szara cześć malowania kadłuba to Tamiya TS-4. Mógłby być ciemniejszy. Cieńszych linii niestety nie udało mi się zrobić, cały czas się uczę i uznałem że linie podziału są za płytkie, żeby wyszedł mi wash.
 9. Witam, Po raz pierwszy zdecydowałem się na pokazanie mojego modelu na forum. Prezentowany model to śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Eurocopter EC135 P2+, przedstawiony na dioramie jako Ratownik 10 z bazy w Sanoku. Model złożony z zestawu śmigłowca ADAC Revella, przerobiony na naszą rodzimą wersję. Od siebie dodałem noże do kabli, nartę do ratownictwa górskiego dla GOPR, nadajnik pod ogonem oraz przerobiłem wnętrze. Zrobiłem szafkę, półki w bagażniku wraz ze sprzętem, deskę ortopedyczną, plecak, ssak, respirator, kołnierze ortopedyczne oraz defibrylator Lifepak 15. Wszystkie elementy z kartonu, modeliny, drucików i materiału, brakuje otworów z szybkami w przednich drzwiach. Żeby bardziej uwidocznić wnętrze wyciąłem prawe tylne drzwi. Beton na dioramie to klej do płytek, ratownik trzymający pilot od platformy pochodzi z zestawu Shermana Tamiya 35250. Nie wiem kogo są kalkomanie, kupiłem je wraz z modelem. Kalki na ratowniku i napisy HEMS są od MF-zone. Wiem, że model nie jest idealny. Część rzeczy na pewno mogła zostać zrobiona schludniej, namalowane linie podziału są za mocne, gdzieniegdzie spasowanie mogłoby być lepsze. Dopasowanie kolorów też nie jest idealne, ale niestety nie posiadałem jeszcze aerografu i musiałem malować sprayami Tamiyi. Mimo to jestem zadowolony, mam nadal niewielkie doświadczenie, a zestaw jest trudny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.