Jump to content

Lachotek

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Bydgoszcz
 1. Jak widać prenumeratorzy są na tym samym etapie czyli sporo w tyle niż wydania kioskowe. Mój model nie jest składany czysto z pudła, ale wprowadzam poprawki zbliżające go do rzeczywistości. Łatwo nie jest, ale przynajmniej efekty końcowe wynagrodzą pracę. Jak wygląda u Was napięcie paska prądnicy? Mój był na tyle krótki, że aż wyginało koła pasowe. Poza tym zawieszenie przeszło rewolucję: rozebrany resor piórowy i wymienione 2 pióra na plastikowe (bardziej elastyczne), przerobione amortyzatory. Wszystko jest ruchome w większym stopniu niż oryginał. Silnik z tłumikiem szmerów ssania wygląda na wczesną 650-ktę, ale i tak dużo szczegółów brakuje, np jednego przewodu - z nad filtra do wlewu oleju czy sterowania gaźnikiem, które też planuję dorobić. Ogólnie model ma potencjał, jeśli ma się chęci. Powodzenia w składaniu.
 2. Ale nie ma prawa działać. Dwa wały powinny mieć 3 punkty podporu. Przy środkowym przegubie powinieneś dorobić coś. Z technicznego punktu wał nie powinien przekraczać 1,5 metra ze względu na możliwość wpadania w nadmierne wibracje.
 3. Na stronie Revella byłem od razu jak stwierdziłem brak instrukcji. Nie mają tego zestawu. Wujek Google trochę tylko pomógł, dając kilka zdjęć podobnych modeli. Ale kilka części jeszcze jest zagadką. Zwiedzam też inne fora w nadziei, że może ktoś już go składał. Póki co temat nadal aktualny.
 4. Witam Jest jakaś strona, gdzie można znaleźć instrukcje montażu modeli? Nabyłem Forda kabriolet rocznik 1937 z Revella (zestaw z przyczepką), ale jest bez "papierów". Większość rzeczy wiem jak poskładać, ale problem powstaje przy szczegółach. Druga sprawa to kompletność wyprasek, ponieważ niektóre elementy były luzem i nie wiem czy czegoś nie brakuje (poza oponami, bo ich brak łatwo stwierdzić -> chętnie kupię jakieś gumy, felga 17x7 i 17x8 mm) .
 5. paczek1981 na rysunku jest podane 12V. Zapewne można dać i 3V ale to pewnie wymaga zmiany w pozostałych elementach. Z tego co mogę potwierdzić to zmiana częstotliwości mrugania wiąże się ze zmianą kondensatora. Ale już nie pamiętam jak to dokładnie było. Robiłem to jako pomoc przy omawianiu oświetlenia pojazdu przy nauce jazdy. Największa zaleta tego układu o wymiary (15x10x8mm)i niskie koszty (góra 3zł za trzy elementy, bez diod). Jeśli chodzi o szczegóły działania to już nie moje podwórko
 6. Jeśli chodzi o migającą diodę to w necie jest pełno schematów. Tu jest najprostszy. Wykaz elementów: R1 : 2k C1 : 1000uF/10V T1 : np. BC 548, BC 107 Wartości poszczególnych elementów można modyfikować dostosowując częstotliwość mrugania do upodobań. Podobny zestaw miałem u siebie w modelu, który niestety nie przetrwał spotkania z młodym osobnikiem :/
 7. Testowałem blaszki miedziane. Podgrzewałem do czerwonego nad kuchenką gazową, a następnie szybko studziłem. Efekt był taki, że blaszka robiła się bardzo plastyczna. Wadą metody było to, że powstałe naloty utrudniały lutowanie i malowanie. Po ostrym czyszczeniu jednak wszystko wracało do normy. Co do modelu to mam jedno pytanie. Wydaje mi się, że przy silniku zabrakło rozrusznika. Zgodnie ze zdjęciami oryginałów powinien być po stronie dolotu. W okolicy koła zamachowego jest garb, który wskazuje na wejście rozrusznika.
 8. Witam! Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie rodzaje tylnych zawieszeń mają Scanie od Italerii (Szczególnie R144L)? Resory piórowe czy miechy pneumatyczne?
 9. Witam! Chcę pomalować model Forda Focusa Humbrolem 209 Fluorescent Fire Orange. Na podkład dać biały czy żółty? Oba matowe. Jakim bezbarwnym go zabezpieczyć? Słyszałem, że Humbrol żółknie z czasem.
 10. Lachotek

  Ford Escort

  Viperer Twój ostatni rysunek jest dobry. Powietrze zasysane przez stożek trafia do turbo, gdzie jest sprężane (a to je ogrzewa). Potem idzie do IC,(tu się schładza), a z tamtąd do kolektora ssącego.
 11. Tylko trzeba ją wcześniej wywarzyć :P, bo inaczej może przycierać jedno mijsce mocniej, inne słabiej.
 12. Witam! Chcę powrócić do porzuconego z przymusu modelu Chezoom. Czy jest szansa na zdobycie oryginalnego lakieru do tego modelu? Z instrukcji wynika, że to Model Master 52703 CheZoom Teal Pearl. Ale nigdzie nie mogę go dostać.
 13. Skrócony wał napędowy: Chodzi mi o to, że wał ma trzy przeguby. Jeżeli byłyby dwa (skrzynia biegów i most) to jedynie należy uważać na jego długość. W przypadku, gdy przekroczy 1,6m wał pojedyńczy zastępuje się wałem dzielonym - dwuczłonowym - podpartym w miejscu podziału łożyskiem.
 14. A wał nie powinien mieć jakiegoś podparcia w środkowej części? Coś mi się wydaje, że w takim stanie jak teraz to nie za bardzo by chciało działać.
 15. Bardzo ładnie to zaczyna się prezentować. Mam kilka pytań. Czy ta kratka przed drzwiami to nie wlot powietrza do silnika? Wydaje mi się, że powinna być czarna i przykryta nakładką. Będziesz malował uszczelki okien?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.