Jump to content

Roland_Sebastian

Members
 • Posts

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Roland_Sebastian last won the day on June 29

Roland_Sebastian had the most liked content!

Reputation

199 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Najlepiej jedno i drugie, zrobić dobrą bazę malowaniem pod zabiegi olejami
 2. Np położenie podkładu o innym kolorze, tak żeby dał on finalnie nieco odróżniający się odcień farby bazowej.
 3. Elegancko to wygląda na tym etapie. Nie myślałeś nad tym, żeby jakoś odznaczyć powierzchnie sterowe kryte płótnem?
 4. Dałoby radę wrzucić fotki w nieco większej rozdzielczości?
 5. Dół jednak nieco poprawiłem, ale efekty wrzucę następnym razem, bo w tej chwili jest zamaskowany:). Zmalowałem górę, taką samą metodą jak dół. Bez maskowania, psikane prosto z ręki. Gdzieniegdzie trochę za bardzo rozmyte przejścia wyszły ale i tak jestem zadowolony z efektu. Wydaje mi się, że jest spoko, ale jestem otwarty na wszelkie uwagi co można by tu popraawić. Zostawiam to do wyschnięcia, żeby można było w spokoju nałożyć maski do dalszych zabiegów.
 6. Po dłuższej, wakacyjnej przerwie wracam ostro do działania. Zwłaszcza, że pogoda powoli zaczyna się robić iście modelarska... Na powierzchnie metalowe Huraś dostał sreberko od gunze, zanabyłem 40TH ANNIVERSARY Previous Silver czyli według tych co się znają lepszą wersję C008. Muszę przyznać, że kładło się to wspaniale, jak to bywa przy powłokach metalicznych w kilku miejscach pojawiły się babole, które postarałem się wyeliminować. Tradycyjnie następnym krokiem było malowanie spodu. Na początek zrobiłem preshajding z Ocean Grey z odrobiną czerni. Niektóre panele rozjaśniłem białym, a niektóre przyciemniłem Ocean Grey. Następnie naniosłem pierwszą warstwę właściwego koloru czyli Medium Sea Grey. Farba mocno rozcieńczona przy niskim ciśnieniu nakładana drobnymi meandrami. W kolejnym etapie do pozostałości Medium Sea Grey w zbiorniczku dodałem białego i taką mieszanką znowu zacząłem malować drobne meandry na panelach poszycia tworząc kolejną transparentną warstwę farby. Na koniec użyłem Ocean Grey i taką samą techniką nałożyłem następną warstwę: Po tym etapie doszedłem do wniosku, że robię przerwę. Poczekam aż farba dokładnie wyschnie i ocenię jak to się prezentuje. Wydaje mi się, że powinienem dać jeszcze jedną delikatną warstwę, więc chyba spód zostanie jaki jest. Z drugiej strony ponieważ ostatnią warstwą był Ocean Grey zastanawiam się czy całość nie wyszła zbyt ciemna. To na razie tyle. Mam nadzieję, że wkrótce znowu coś pokażę.
 7. Modelik jak zwykle świetny, tak jak pisze greatgonzo dopiero ostatnie zdjęcie pozwala uświadomić sobie jakie to jest maleńkie. Co do kalek eduarda i sciągania z nich filmu ostatnio natknąłem się na ciekawy filmik odnośnie tej praktyki:
 8. Tak na szybko pisane to poza dość oczywistymi różnicami na skrzydłach w rozmieszczeniu i kształcie paneli inspekcyjnych uzbrojenia, w Mk II był nieco dłuższy nos, żeby zmieścić nowy silnik. Do tego jeszcze inne drobne różnice, np między innymi w przypadku kółka ogonowego.
 9. Model bardzo fajny, lezy u mnie w szafie w wersji nocnej. I rzecz, która mnie powstrzymuje przed budową to ten jednolity ciemny kamuflaż. Ciężko zmalować to tak, żeby było interesująco i nie zamieniło modelu w jedna ciemna plamę bez widocznych szczegółów. Tobie się to całkiem dobrze udało i zaprezentowałeś kawał niezłej pracy modelarskiej. To chyba zależało od teatru działań i tego czy na danej maszynie latał jeden czy więcej pilotów. Na przykład w przypadku Polish Fighting Team oznaczano zestrzelenia przypisane do samolotu.
 10. Kolejna świetna 109-tka na forum. Ładnie zmalowany i przybrudzony. Co do podwozia - to powiedziałbym że wklejone są dobrze (prawa/lewa) ale chyba kąt pomiędzy podwoziem, a osią przód-tył jest za mały. Wydaje mi się że na zaprezentowanych zdjęciach meski maja koła bardziej wysunięte do przodu.
 11. Nie mogę doczekać się relacji/galerii
 12. Widzę, że kolega zmalował to kamo, na które ja nie miałem odwagi. Bardzo ładnie to wygląda.
 13. Moje myśli idą podobnym torem. Drugim wyzwaniem będzie pomalowanie tych białych pasków na kamuflażu tak, żeby farba wszystko dobrze pokryła.
 14. Dzięki, przyda się bardzo swoją drogą muszę wymyślić jak zrobić takie mało starannie pomalowane linie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.