Jump to content

Stalooki

Members
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Stalooki last won the day on August 28 2019

Stalooki had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

1 Follower

About Stalooki

 • Birthday 12/15/1973

Personal Information

 • Location
  Wieluń
 • Occupation
  Elektromonter

Recent Profile Visitors

776 profile views
 1. Dzięki za uwagi Toled. To zabrudzenie to od próby zamalowania odprysku, nie wyszedł mi ten kolor. Ogólnie tył samochodu to trochę porażka. Dużo małych błędów pewnie do poprawy. Ano diabeł tkwi w szczegółach.
 2. Zależy jak się spojrzy. Przed lampami malowałem srebrnym kolorem, chociaż może nie do końca zakrył bo podłoże nie było zbyt matowe. Ogólnie tył modelu to jego słaba strona. Kilka małych błędów które może kiedyś poprawie.
 3. Tak wygląda teraz moja modelarnia. Udało mi się pozyskać oddzielne pomieszczenie tylko do mojego użytku. Na razie na początek tak to wygląda. Chciałbym co pewien czas wrzucać tutaj zdjęcia właśnie tego miejsca gdzie powstają modele. Nad biurkiem i tapczanikiem chciałbym zawiesić w przyszłości dużo półek na farby, kity modelarskie itd.
 4. 14. VW Golf 1 GTI - Revell - 1:24 - Nr 07072 - Model samochodu cywilnego robiony dosyć długo z roczną przerwą. Podoba mi się klasyczny wygląd samochodu. Żeby tak można się było cofnąć w czasie i pojeździć takim. Ale niestety żyjemy w coraz to nowoczesnym świecie gdzie samochody są coraz lepsze ale zatraciły coś. Może prostotę i indywidualny styl? Zapraszam do warsztatu i galerii.
 5. Model już gotowy. Składało się go bardzo dobrze, części pasowały bardzo dobrze. Jak zwykle masa małych drobnych błędów i samochodu brakuje dużo do ideału. Ale gdy się położy go do gablotki to cieszy oko. Zapraszam do galerii.
 6. Witam, zapraszam do obejrzenia galerii modelu VW Golfa Mk.1 GTI firmy Revell w skali 1:24. Pracowałem nad nim jak zwykle nie śpiesząc się około 1,5 roku z roczną długą przerwą. Chyba miałem spadek zainteresowania modelarstwem i więcej obowiązków zawodowych. Jeśli chodzi o ten model samochodu to powstał on w roku 1975 i został pokazany na targach we Frankfurcie po raz pierwszy. Tak on wygląda. Mam sentyment do tego samochodu. Jest to już klasyk ale jaki fajny. Zapraszam także do warsztatu.
 7. Tak ręcznie, ściereczkami od Tamiya.
 8. Polerowałem pastami Tamiya. Może powinienem się bardziej do tego przyłożyć ale jak na pierwszy raz efekt jest dla mnie zadowalający. Zauważyłem że na etapie średniej pasty Fine należy pozwolić aby pasta rozeszła się trochę po modelu i polerować końcówką która jest jeszcze na ściereczce.
 9. Już niedużo zostało do skończenia mojego pierwszego modelu samochodu cywilnego. Ten hatchback to już klasyka ale i tak się jeszcze podoba. Pozostało mi jeszcze do zrobienia szyby, lusterka, wycieraczki, klamki i trochę malowania czarną matową farbą na karoserii. Nie wiedziałem że te końcowe prace pójdą tak w miarę szybko.
 10. Pierwsze koty za płoty, a tak się bałem tej polerki i nakładania budy na podwozie. Ale udało się. Może nie jest perfect ale zdjęcia nie oddają tego jak wygląda w rzeczywistości. Jestem zadowolony z wyglądu Golfa.
 11. Malutki krok do przodu i może powrót do modelarstwa? Polerowanie dachu samochodu. Myślę że pastą coarse Tamiya trzeba zlikwidować te małe ryski od szlifowania. Już chyba wiem o co chodzi z tym polerowaniem. Wyszedł prawie idealny lustrzany dach. Proszę o cierpliwość, może w końcu ukończę ten model.
 12. Przepraszam wszystkich że to tak długo trwa. Czy całkowicie opuściło mnie zainteresowanie modelarstwem? Model czeka już prawie cały rok w szczelnym pudełku żeby się nim zająć. Mimo tego koronawirusa mam więcej pracy zawodowej jakoś na przekór. Ale postaram się coś popchnąć do przodu. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
 13. No nic, no to muszę czekać jeszcze tydzień. Mój styl, czyli przedłużanie budowy modeli ile się da.
 14. To był lakier GX100, czekałem od ostatniej warstwy około 1,5 dnia.
 15. Czyli zacząć od nowa polerować? Czy zlikwiduję te ryski pastą Coarse? Czy muszę też od nowa szlifować?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.