Jump to content

Stalooki

Members
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Stalooki last won the day on August 28

Stalooki had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

About Stalooki

 • Birthday 12/15/1973

Personal Information

 • Location
  Wieluń
 • Occupation
  Elektromonter

Recent Profile Visitors

250 profile views
 1. Położyłem podkład, najpierw czarny a później szary tylko od góry. Poczekam 24h aż podkład dobrze złapie i zabieram się za malowanie.
 2. Dokładnie tak jak mówisz. Nie pomyślałem po prostu. Tych dziurek po kołkach od spodu nie będzie widać w gablotce, ale w przyszłości będę robił tak jak mówisz.
 3. Chciałem już dać podkład na słoniki i figurki, ale zaliczyłem małą wpadkę. Chciałem umocować słonie na grubszych kołkach i zacząłem wiercić na środku. Wcześniej zaszpachlowana figurka rozpadła się. Mój błąd. Przy okazji muszę powiedzieć że plastik z Zvezdy jest do kitu. Jakiś taki błyszczący, elastyczny. Nie da się go zeszlifować papierem ściernym lub zeskrobać nożykiem. Jedynie można go obrabiać poprzez ucinanie nożykiem. Szpachla trzyma się go bardzo słabo. Nie wiem czy w innych modelach np. samolotów jest taki sam plastik bo byłbym bardzo rozczarowany gdybym musiał obrabiać np. szpachlówkę na łączeniu kadłuba. Słonia ścisnąłem klejem i dałem super glue. Ciekawe czy będzie trzymać.
 4. Ok, ten wash może kiedyś spróbuję.
 5. Jakoś nie pasuje mi wash w figurkach. Robią się one błyszczące i ciemne od tych farb olejnych. Zależy mi na czystych i pstrokatych kolorach w tej figurce. Tym bardziej że w skali 1:72 nie umiałbym wyczyścić dobrze tego washa.
 6. Pierwsza figurka (żołnierzyk - strzelec) gotowa. Ja nie umiem lepiej w tej skali, nawet nie wiem czy umiałbym namalować lepiej w większej skali. Dodałem cięciwę z cieniutkiej linki 0,01 mm. Taka sobie kolorowa figurka.
 7. Mam linkę 0.01 mm firmy Ammo. Bardzo cienka i elastyczna, będzie nadawać się w sam raz.
 8. Tak to wygląda po paru godzinach malowania: twarz, ręce, nogi itd.. Wszystko takie małe, ale fajnie się to maluje.
 9. Następnym modelem a raczej figurką do pomalowania będzie model rosyjskiej firmy Zvezda. Będą to słonie wojenne z I-III w. p.n.e. w skali 1:72. Mamy tutaj 7 małych żołnierzy do malowania i 2 słonie w różnych kolorach. Drugie zdjęcie przedstawia figurkę żołnierza pomalowanego na początku czarnym podkładem a następnie tylko z góry szarym podkładem żeby pokazać cienie i rozjaśnienia, przez co figurka będzie bardziej plastyczna. Mam nadzieję że dam radę pomalować w tej skali. Lupa będzie na pewno potrzebna. Trochę to może zająć czasu pomalowanie tego wszystkiego. Zobaczymy jak to pójdzie.
 10. No właśnie, samoloty te latały bardzo długo, tak więc były już wysłużone później. Latały np. w bitwie o Stalingrad w mrozach. Ten jest właśnie z 1941 i moim zamiarem było go trochę ubrudzić. Np. kamuflarz jest trochę zatarty, są te otarcia. Zaczynały już w kampanii wrześniowej ale ten jest już późniejszego okresu.
 11. 12. Junkers 87 B-2 Stuka - Italeri - 1:48 - Nr. 2690 - Niemiecki bombowiec nurkujący który bombardował m.in. moje rodzinne miasto Wieluń. Bombardowanie Wielunia przyjmowane jest przez niektórych historyków za zdarzenie rozpoczynające II Wojnę Światową. To takie moje upamiętnienie tego zdarzenia z mojej strony. Zapraszam do galerii i warsztatu.
 12. Przedstawiam galerię modelu niemieckiego bombowca nurkującego Junkers 87 B-2 Stuka (malowanie: 2/StG2 - Russia, July 1941). Robiłem ten model bardzo powoli z przerwami od kwietnia 2019. Ale taki był plan żeby zrobić go na 1 września to jest w 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pochodzę z Wielunia, a miasto to było bombardowane o godzinie 4:40 rano właśnie przez te "Sztukasy". Przez niektórych historyków bombardowanie Wielunia przyjmowane jest za zdarzenie rozpoczynające wybuch wojny. To takie upamiętnienie tego tragicznego zdarzenia z mojej strony. Ogólnie model sklejało się i malowało bardzo fajnie, chociaż podobno nowsze modele Airfixa są lepsze. Brakuje mi dużo do takich mistrzów modelarstwa jak Plasmo lub Scale Hangar 182 (może spróbuję zrobić taki sam model dokładnie tak jak oni wzorując się na filmach na Youtubie), ale myślę że wyszło to całkiem nieźle. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i warsztatu.
 13. Może masz rację. Chipping jeszcze nie mam dobrze opanowany, ale chodziło mi o dodanie pewnego kontrastu w wyglądzie i miał to być samolot wysłużony, po przejściach, gdzieś na przykład na wschodnim froncie, przykładowo w bitwie o Stalingrad. Myślę że samolot będzie może miał jeszcze więcej weatheringu ale muszę pomyśleć. Albo zrobię jakąś dioramę z nim ale to w przyszłości. Na razie odstawiam go do gablotki.
 14. I to by było na tyle. Wydaje mi się że samolot już gotowy. Pomalowałem śmigła, bomby, poprzyklejałem linkę antenową z żyłki wędkarskiej 0,20 mm. Spróbowałem go trochę ściorać dodając zadrapania na przodzie skrzydeł, na skrzydłach przy wejściach kokpitu (chyba nieudana próba chippingu), sami oceńcie. Ogólnie model wyszedł według mnie fajnie, ma dużo szczegółów, silnik np. wyszedł dobrze według mnie. Zauważyłem że plastik jest bardzo wytrzymały na zgięcia. Nie udało mi się niczego złamać chociaż niekiedy szturchałem ręką małe szczegóły. Tak to wyszło, na razie zrobię jeszcze galerię i odstawiam go na półkę. Robiłem go od kwietnia, plan był żeby zrobić go na 80-tą rocznicę wybuchu wojny, tak więc zmieściłem się bez problemów w czasie. Dziękuję wszystkim śledzącym warsztat. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.