Jump to content

Stalooki

Members
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Stalooki last won the day on August 28 2019

Stalooki had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

About Stalooki

 • Birthday 12/15/1973

Personal Information

 • Location
  Wieluń
 • Occupation
  Elektromonter

Recent Profile Visitors

480 profile views
 1. Jeszcze takie ujęcie na deskę rozdzielczą. Jednak farby Tamiya to japońska jakość. Wygląda to trochę jak w realu?
 2. Dopiero gdy mi powiedziałeś zauważyłem że są. Pomyślę, choć nie gwarantuję że zrobię.
 3. Można już usiąść w Golfie czyli wnętrze gotowe. Malowałem różnymi odcieniami szarych kolorów. Fotele mają fakturę takiego błyszczącego materiału. Kalki na nich układałem płynem Tamiya Mark Fit i zabezpieczyłem matowym lakierem. Są one dosyć kruche, miały tendencje do rwania się w zagłębieniach foteli. Pulpit, kierownica, boki pomalowane farbą X-18 (Semi Gloss Black) rozcieńczoną X-20A z dodatkiem kilku kropli Tamiya Paint Retarder. Wyszło to w miarę dobrze, choć nie ustrzegłem się malutkich błędów (minimalnie źle dopasowane zegary). Niby dobrze ale wprawne oko dostrzerze różnicę, mogę się pocieszać że dla laika niedostrzegalne).
 4. Kolor podwozia dobierałem według instrukcji oraz z Airfix Model Magazine. I znowu brakuje mi wcześniejszego przestudiowania tematu, ale ogólnie wygląda to dobrze w kontraście z błyszczącymi innymi elementami podwozia.
 5. Podwozie gotowe i golf już stoi na kołach. Ta matowa czarna farba XF-1 jest bardzo podatna na wycieranie. Od razu błyszczy się tam gdzie się dotknęło, będę jeszcze musiał psiknąć na końcu w paru miejscach.
 6. Jawkers - na kołach będą jeszcze pomalowane na czarno małe śrubki i środkowa część z logo VW, tak jak zalecają w instrukcji. Messer - właśnie że nie mam dużo czasu, warsztat ten już się ciągnie dosyć długo a jeszcze nie zrobiłem nawet połowy modelu.
 7. Powoli robię podwozie, mam już gotowe koła. Muszę jeszcze pomalować resztę części.
 8. Fajna trójeczka, ale chyba zostanę przy całym czerwonym Mars Red.
 9. Zmatowiłem trochę opony papierem ściernym. Różnica jest subtelna ale wygląda to lepiej.
 10. Panowie, koniec już. Nie mówimy o tym temacie bo warsztat jest o budowie Golfa a nie o tym czy należy myć czy nie. Następny ma być mój post o postępach prac nad Golfem. Zabraniam pisania o myciu. Myślałem że ten temat sam się uspokoi. Pozdrawiam i nie chcę nikogo urazić.
 11. Macie szczęście że jestem otwarty na krytykę. Nie obrażam się. Ale ja lubię ten styl Adama Słodowego czyli porządek i dokładnie opisana każda czynność. Z drugiej strony jeśli chodzi o podwozie to nie przygotowałem kilku części tylko wszystkie, teraz tylko podkład i malowanie. Następnym zdjęciem będzie gotowe podwozie czyli jakiś progress jest.
 12. Ano też prawda... ale kto mi zabroni?
 13. Obróbka i przymiarka elementów podwozia. Części pasują do siebie bardzo dobrze ale na każdym elemencie są wypukłości przy łączeniu form, które trzeba albo zebrać nożykiem albo zeszlifować papierem ściernym. Ale taki jest urok modelarstwa. Wszystkie elementy myję dokładnie w alkoholu izopropylowym i pozostawiam do wyschnięcia.
 14. Z drutu nawojowego 0.4 mm zrobiłem nowe sprężynki na amortyzatorach.
 15. Wojtos, powiększenie ma x2.25. Kupiona w Lidlu za 150 zł ponad rok temu. Nie wiem czy mają teraz w ofercie. Ale warto kupić taką lampę lupę chociaż ja nie używam za bardzo bo nie czuję odległości i często uderzam w nią pędzelkiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.