Jump to content

Stalooki

Members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Stalooki last won the day on August 28 2019

Stalooki had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

About Stalooki

 • Birthday 12/15/1973

Personal Information

 • Location
  Wieluń
 • Occupation
  Elektromonter

Recent Profile Visitors

361 profile views
 1. Przygotowałem filmik na youtubie o różnych źródłach wiedzy modelarskiej. Przedstawiam np. książki, czasopisma, kanały na youtubie. Może to być dobry film dla początkujących modelarzy (takich jak ja) którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę o naszym hobby. Zapraszam do oglądania. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=_TyBScrK0_I
 2. Nie pamiętam już jak mieszałem kolory ale był to jakiś szary np. 70.990 Light Grey pomieszany z 70.955 Flat Flesh. Pomalowałem aerografem, a potem dałem Citadel Shade Nuln Oil.
 3. Pomalowałem już pierwszego słonia ale jeszcze muszę pomalować 2 figurki żeby był kompletny. A tutaj są odnośniki do filmów na youtubie z tego malowania. Słoń wojenny - malowanie pancerza Słoń wojenny - metoda wash
 4. Witam, chociaż zamieściłem już kilka tematów na tym forum to jeszcze się nie przedstawiłem oficjalnie. Mam na imię Marcin i mieszkam w Wieluniu. Od września 2018 roku do tej pory skleiłem i pomalowałem 12 modelów, mniejszych lub większych. Robienie modeli sprawia mi dużą frajdę, przy każdym staram się uczyć czegoś nowego. Modelarstwo to fantastyczne hobby. Przedstawiam link to filmu na youtubie gdzie mówię o tym jak zainteresowałem się modelarstwem i pokazuję kolekcję moich modeli. Pozdrawiam. Link do filmu na youtubie: Jak zainteresowałem się modelarstwem redukcyjnym - moja kolekcja
 5. Dalej maluję pierwszego słonia. Już trochę lepiej wygląda.
 6. Powoli maluję pierwszego słonia. Uszy pomalowałem na żywy czerwony kolor (miały pewnie odstraszać przeciwnika). Fajne są te tarcze na wieżyczkach. Na razie pomalowałem wieżyczkę na ciemno czerwony kolor (tylko jedna warstwa na razie).
 7. Druga figurka z zestawu pomalowana. Zamówiłem jeszcze wash Citadel Shade Nuln Oil. Lekko tylko go zastosuję.
 8. Położyłem podkład, najpierw czarny a później szary tylko od góry. Poczekam 24h aż podkład dobrze złapie i zabieram się za malowanie.
 9. Dokładnie tak jak mówisz. Nie pomyślałem po prostu. Tych dziurek po kołkach od spodu nie będzie widać w gablotce, ale w przyszłości będę robił tak jak mówisz.
 10. Chciałem już dać podkład na słoniki i figurki, ale zaliczyłem małą wpadkę. Chciałem umocować słonie na grubszych kołkach i zacząłem wiercić na środku. Wcześniej zaszpachlowana figurka rozpadła się. Mój błąd. Przy okazji muszę powiedzieć że plastik z Zvezdy jest do kitu. Jakiś taki błyszczący, elastyczny. Nie da się go zeszlifować papierem ściernym lub zeskrobać nożykiem. Jedynie można go obrabiać poprzez ucinanie nożykiem. Szpachla trzyma się go bardzo słabo. Nie wiem czy w innych modelach np. samolotów jest taki sam plastik bo byłbym bardzo rozczarowany gdybym musiał obrabiać np. szpachlówkę na łączeniu kadłuba. Słonia ścisnąłem klejem i dałem super glue. Ciekawe czy będzie trzymać.
 11. Ok, ten wash może kiedyś spróbuję.
 12. Jakoś nie pasuje mi wash w figurkach. Robią się one błyszczące i ciemne od tych farb olejnych. Zależy mi na czystych i pstrokatych kolorach w tej figurce. Tym bardziej że w skali 1:72 nie umiałbym wyczyścić dobrze tego washa.
 13. Pierwsza figurka (żołnierzyk - strzelec) gotowa. Ja nie umiem lepiej w tej skali, nawet nie wiem czy umiałbym namalować lepiej w większej skali. Dodałem cięciwę z cieniutkiej linki 0,01 mm. Taka sobie kolorowa figurka.
 14. Mam linkę 0.01 mm firmy Ammo. Bardzo cienka i elastyczna, będzie nadawać się w sam raz.
 15. Tak to wygląda po paru godzinach malowania: twarz, ręce, nogi itd.. Wszystko takie małe, ale fajnie się to maluje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.