Jump to content

Ceslaus

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Inowrocław
 1. Tak propo poprzedniego tematu. Może by uspokoić nastroje zrobić kategorię "standard" np., jako tą piątą. Odnośnie samego konkursu to czy miesiąc wrzesień uznajemy za jesień, czy też obowiązuje nas początek astronomicznej jesieni?
 2. Kolega pisał coś o zasilaniu aerografu dętką. Ostatnimi czasy przymierzam się do wypróbowania tej metody (choćby w celach poznawczych), i tu moje pytanie, z jakiej konkretnie dętki kolega korzystał, bo nam moje (laika) oko to taka samochodowa dała by radę bez większych ceregieli spełnić postawione przed nią zadanie.
 3. Witam - mam takie małe pytanko. Drogą kupna nabyłem Retarder do akryli firmy Tamiya. Czy będzie on "nadawać" się do farb innych firm?
 4. Wydaje mi się, że wątku traktującego tylko i wyłącznie o polskich samolotach z września 1939 roku na forum nie ma. Ostatnio będąc w sklepie, z głupia frant zapytałem o model mojego ulubionego samolotu PZL 38 Wilk, i tu pojawił się problem - padły słowa w 1:72 jest tylko w żywicy. Dlatego też pytanie do wszystkich forumowiczów - najlepsze modele samolotów wrześniowych, w tym również konstrukcji doświadczalno - projektowych. Namiary, firmy, ceny... Na początek moje pytanie - Wilk, producent, cena składalność. Z naciskiem na skalę 1:72.
 5. Dobry model, ładny samolot. Pytanie poza tematem jaka jest cena tego zestawu?
 6. Jak dotychczas przy Stukasie nie zrobiłem zbyt wiele. Trwają prace nad budową kabiny (swoją drogą nie polecam tego modelu ludziom, o moim poziomie zaawansowania i równie ubogim warsztacie. Usuwanie śladów po wypychaczach na częściach kabiny zajmuje trochę czasu. Przy tym pojawiają się one w niezbyt przyjaznych miejscach - np. obok zegarów na ściance oddzielającej kabinę tylnego strzelca i pilota, nieco poniżej kratownicy. Ponadto w połówkach kadłuba, na wysokości kabiny pilotów. Z innych miejsc nie zamierzam ich usuwać, gdyż nie będą one widoczne. Wieczorem lub jutro w miarę możliwości i czasu
 7. Będąc ostatnio w sklepie modelarskim w Łodzi, przy ulicy Kościuszki nabyłem drogą kupna model Junkersa Ju-87 B2/R2 firmy Revell, w skali 1:72. Jako, że jest to jeden z moich pierwszych modeli, a jutro udaję się do sklepu w celu nabycia akcesorii, oraz być może czegoś na przyszłość, postanowiłem założyć wątek warsztatowy, celem uzyskania pewnych porad. Na początek kilka słów o historii maszyny. Model który zamierzam budować, w moich planach ma nosić kamuflaż z 3 StG. 1 1941 Północna Afryka. unkers Ju 87 Stuka (z niem. Sturzkampfflugzeug - bombowiec nurkujący, w Polsce popularnie nazywany sztuka
 8. "Wilk" i "Jastrząb" nie wyszły z fazy projektu. Swoją drogą są jakieś ich modele?
 9. Ceslaus

  PZL P.11C

  Zdaję sobie sprawę z tego powyższego. Tym niemniej dziękuję za odpowiedź. W każdym razie nie lubię jak samolot jest taki sam jak niemal każdy inny model, więc chyba jednak nadam mu "własny schemat malowania", a za jakiś czas złożę inny, który pomaluję już poprawnie.
 10. Model mimo wszystko bardzo ładny. Te Huey'e z Wietnamu mają jednak w sobie to coś czego brak późniejszym latadłom. Może kiedyś też się o takiego pokuszę?
 11. Ceslaus

  PZL P.11C

  Dobrze, rozumiem, że w grudniu nie używali, ale na miły Bóg, jakie było ZIMOWE malowanie PZL P.11c?
 12. Ceslaus

  PZL P.11C

  Witam poszukuję jakiś danych odnośnie schematu malowania PZL P.11c zimą. Trudno mi bowiem uwierzyć, by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach latał oliwkową jedenastką w grudniu czy styczniu, gdy zima w pełni, a pułaszczak na tle białej ziemi wygląda jak przepiękna (i łatwa do strącenia!) zielonkawa plama. Z czasów mojej przyjaźni z "Szturmownikiem" zostało mi coś takiego Zaznaczam że moja jedenasteczka (K.O.P z Modelcrafta) była by z szachownicami, znaczkiem Korpusu Ochrony Pogranicza i osobistym emblematem pilota. A wiec, czy ktoś dysponuje zdjęciem etc. Jedenastki zimą?
 13. Obiecane skany planów. Zaznaczam, że model z SMDK, jest modelem "latającym" - czytaj jest możliwość dołożenia mu uwięzi. Skala 1:15 obiecane skany gdybyś potrzebował skanów innych części daj znać na PW, albo napisz w tym temacie.
 14. Witam. Dopiero niedawno natrafiłem na ten projekt i od razu moje pytanie, czy widziałeś plany RWD 5 bis z Super Modelu Dokumentacji kartonowych? Skala tego opracowania to 1:15. Model leży u mnie w szafie i czeka na tak zwane lepsze czasy (następne wakacje?), już kilka lat więc gdybyś czegoś potrzebował to daj znać. Poskanuję co mogę, może jakoś ułatwi Ci to pracę. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz. Model piękny już teraz, a co dopiero w po złożeniu!
 15. Gwiazda o której napisałeś że się poszarpała wyszła całkiem ładnie. Wygląda to jakby przeszła po niej seria z kaemu, i została połatana. Kawał dobrej roboty, chciałbym żeby moje modele tak wyglądały.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.