Jump to content

Pasqual

Members
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Pasqual last won the day on December 31 2018

Pasqual had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pasqual

  Żubr

  A jak nie kupisz, albo będziesz chodził jak pies koło jeża, to zniknie jak Ardpol i będziesz biadolił... a miałem kupić... i brak alternatywy.
 2. Ten kto wyda porządnego F-4E USAF w tej skali, na miarę jakościową dzisiejszych czasów, rozbije bank. Może kiedyś doczekamy się wysypu długonosych Phantomów na miarę ostatniego wysypu Tomcatów.
 3. Oczywiście Fujimi też ma barwioną i niebarwioną ramkę z oszkleniem kabiny. Co do wymiarów, to czy pojawiło się jakieś wiarygodne źródło planów aby jednoznacznie stwierdzić, że konkretnie, a nie coś jest nie tak z kształtem modeli F-22 w 1/72? Z chęcią przyłożę. Osobiście miałem jednocześnie Revella, Academy i Fujimi. Revella odstawał detalem więc sprzedałem, pozostałe 2 wciąż mam na czasy emerytury bądź renty (w zależności co nastąpi wcześniej) w czeluściach piwnicy. Opcja przezroczystych drzwi komory uzbrojenia jak dla mnie (w końcu to forum) jest zabawkowa ale co kto lubi. Pytanie dotyczyło który najlepszy, a nie droższy czy tańszy (Aeroplast, Mistercraft i HobbyBoss biją w tej kategorii resztę na głowę), dostępność to też słabe kryterium w kategorii najlepszy. Fiat jest łatwiej i szybciej dostępny od Bentley. Nie mam faworyta, dlatego pozostawiłem sobie oba, kalki Cartografa w Academy to jest na pewno plus dla tego modelu.
 4. A te: https://www.isradecal.com/product-page/iaf-f-16a-b-netz-1-72-iaf87 nie będą dobre?
 5. TA-4 F/J jak będziesz oczywiście chciał, kupisz w tym roku z Italeri i też jest szansa, że to Fujimi będzie.
 6. Byłyby jaja jakby Italeri, bo faktycznie, masz rację Hasegawa nie wydała A-4M ale Italerka wydała oba. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Napisałem do Hobby 2000 zapytanie, zobaczymy co odpiszą. EDIT: Odpisali: Fujimi - Fullpack
 7. Zapytałem w Moje Hobby i napisali, że to wypraski Hasegawy więc nie ma się czym podniecać.... wiem wiem podniecamy się bo możemy znów usłyszę.
 8. Hm... trochę dziwne, że producent podaje na stronie 0,4mm w obu przypadkach
 9. No cóż Kolega Anansik wyjaśnił dość obrazowo do czego służy przyrząd już w pierwszym poście, pytanie dotyczyło różnych kątów ostrzy (i jak widać je zrozumiał), a kolega Solo jak chciał błysnąć efektem mógł sypnąć brokatem.
 10. Też zadałem sobie to pytanie i chciałbym znać odpowiedź. Bo może bym się skusił jeśli warto.
 11. A po co gdybać o Żubrach i jetach (skądinąd pożądanych) skoro napisane jest w owym newsletterze, o którym parę osób dyskutuje, a mam wrażenie, że nie czytało: "...Kolejne nasze modele będą wybierane spośród popularnych tematów międzynarodowych, najchętniej, choć nie zawsze w związku z polskim lotnictwem. Chcielibyśmy wyprodukować trzy – cztery nowe projekty modeli w roku, w pierwszej kolejności jednosilnikowych myśliwców z drugiej wojny światowej"
 12. Ja swoje modele odebrałem wczoraj, wszystko zgodne z opisem, doskonale zapakowane. Serdecznie dziękuję i polecam.
 13. Myślę, że w PL takie urządzenie za ok 3000 PLN nawet jak dodadzą odkurzacz za free to nie znajdzie wielu nabywców więc dystrybutora na liście brak. Za równowartość można kupić ok 600 gotowych owiewek, a i materiał jakiś jakiś specjalny na samą owiewkę też trza zakupić. A swoją drogą po raz kolejny podziwiam twoją zdolność odkopywania starych tematów. Z drugiej strony nigdy bym się o tym urządzeniu nie dowiedział gdyby nie Twój post.
 14. No i wygląda na to, że powinienem odszczekać za swoje: Ale patrząc na te wystające RAMy F-35B wysokości krawężników ( w prawdziwym chyba malowaliby je na biało aby się nikt nie wyp...otknął) mam nieodparte wrażenie, że to nie nowy projekt, tylko zarzucony kiedyś i wyjęty obecnie z zakurzonej szafy w kącie strychu. Chyba panowie z Italeri zabalowali gdzieś z panami z Airfixu i ominęła ich cała epoka w modelarstwie. Technika poszła już naprzód w tej skali. Skoro wyszło już parę nowych, świetnych Tomcatów, ba polscy modelarze doczekali się nowych Łosi i jedenastek i to w dwóch różnych wydaniach, to trudno mówić o stagnacji w tej skali (błagam nie zaczynajmy tylko dyskusji znów o wyższości jednej skali nad innymi, tudzież ich umieraniu). Nie wiem czy się skuszę, bo magazynku F-35B zarówno Hasegawy jak i Fujimi. Już chyba tylko Iryda, no może ze dwie mi się śni, nawet w żywicy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.