Jump to content

krystyna_z_gazowni

Members
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Koszalin - Rosnowo
 • Interests
  modelarstwo, judo
 • Occupation
  żołnierz
 1. Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście aerografy były czyszczone po każdym malowaniu. No cóż trzeba się z tym zmierzyć
 2. Witam wszystkich. Panowie (a może i Panie) miałem kilkuletnią przerwę z modelarstwem i zaczynam zbierać się do odtworzenia warsztatu. Pytanie o aerografy, które nie są używane od kilku lat. Macie jakieś porady co do ich rozruchu, smarowania itp. Spodziewam się, że nie będzie to standardowe czyszczenie.
 3. Dzięki. Modele leżą i czekają na wenę ale to w końcu nastąpi. Pozdrawiam Dęblin
 4. Witam. Użyłem humbrolla 11 ale już wtedy dostałem kilka uwag, że można było chlapnąć czymś lepszym. Ja miałem to pod ręką i jakoś poszło.
 5. No i minął rok .... Odkurzyłem szpargały i wyrychtowałem resztę wnętrza. Nie jest to może ideał ale chcę zamknąć już kadłub i ruszyć dalej z modelem.
 6. pozdrowienia z Rosnowa - przy okazji pozdrów mój rodzinny Dęblin.
 7. Walka z materią trwa - nie wychodzi to całkiem jakbym sobie życzył ale cóż...
 8. A ty śpisz czasem? Czy okrągłą dobę dłubiesz w modelach?
 9. Pierwsze podejście . Otwór chyba ciut za szeroki ale może to tylko złudzenie. Na zdjęciu jest wypełniony kamerą + butle z lewej. Ma ktoś pomysł jakiego są koloru? W aviach i siebelach "smarują" je na niebiesko.
 10. JEST . Jak widać na fotce (i w opisie zdjęcia) chodzi o firmę Aeroclub. Czy ktoś to widział w sprzedaży? Zdjęcie pochodzi z artykułu Andrzeja Boniukiewicza nr 62 Mini Replika.
 11. ciekawe. Jednak to, które wtedy przyuważyłem napewno było fabryczne i metalowe. Przekopię chyba wszystkie moje gazety modelarskie może to było gdzieś tam.
 12. Nie jestem zbyt doświadczonym modelarzem, tym bardziej w kwestii szmatopłatów ("zdjełałem" dopiero dwa takie cuda). Przeglądając prasę i fora znalazłem swego czasu zdjęcie urządzenia do pozycjonowania płatów - wydaje mi się, że to pomocne urządzonko. Czy ktoś widział coś takiego? Jak to się zwie lub gdzie to można znaleźć?
 13. To ja na razie wstrzymuję pracę - prześpię się z tym a potem wyrzucam 70% wnętrza i robimy od początku Muszę inaczej zrobić fotele, wykombinować butle i parę szczegółów jakie widać na burtach. Regał zostawię ale muszę go trochę zmodyfikować. Oczywiście wszystkie "moje" aparaty wyjeżdżają robimy dziurę na środku i wstawiamy nowe urządzenie. Taka rewitalizacja wnętrza
 14. Stawiam na fotel nawigatora - tak było i w Siebelu i u braci Czechów - no na czymś musiał siedzieć, a miejsca to tam za wiele nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.