Jump to content

krystyna_z_gazowni

Members
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krystyna_z_gazowni

 1. Dzięki za szybką odpowiedź. Oczywiście aerografy były czyszczone po każdym malowaniu. No cóż trzeba się z tym zmierzyć
 2. Witam wszystkich. Panowie (a może i Panie) miałem kilkuletnią przerwę z modelarstwem i zaczynam zbierać się do odtworzenia warsztatu. Pytanie o aerografy, które nie są używane od kilku lat. Macie jakieś porady co do ich rozruchu, smarowania itp. Spodziewam się, że nie będzie to standardowe czyszczenie.
 3. Dzięki. Modele leżą i czekają na wenę ale to w końcu nastąpi. Pozdrawiam Dęblin
 4. Witam. Użyłem humbrolla 11 ale już wtedy dostałem kilka uwag, że można było chlapnąć czymś lepszym. Ja miałem to pod ręką i jakoś poszło.
 5. No i minął rok .... Odkurzyłem szpargały i wyrychtowałem resztę wnętrza. Nie jest to może ideał ale chcę zamknąć już kadłub i ruszyć dalej z modelem.
 6. pozdrowienia z Rosnowa - przy okazji pozdrów mój rodzinny Dęblin.
 7. Walka z materią trwa - nie wychodzi to całkiem jakbym sobie życzył ale cóż...
 8. A ty śpisz czasem? Czy okrągłą dobę dłubiesz w modelach?
 9. Pierwsze podejście . Otwór chyba ciut za szeroki ale może to tylko złudzenie. Na zdjęciu jest wypełniony kamerą + butle z lewej. Ma ktoś pomysł jakiego są koloru? W aviach i siebelach "smarują" je na niebiesko.
 10. JEST . Jak widać na fotce (i w opisie zdjęcia) chodzi o firmę Aeroclub. Czy ktoś to widział w sprzedaży? Zdjęcie pochodzi z artykułu Andrzeja Boniukiewicza nr 62 Mini Replika.
 11. ciekawe. Jednak to, które wtedy przyuważyłem napewno było fabryczne i metalowe. Przekopię chyba wszystkie moje gazety modelarskie może to było gdzieś tam.
 12. Nie jestem zbyt doświadczonym modelarzem, tym bardziej w kwestii szmatopłatów ("zdjełałem" dopiero dwa takie cuda). Przeglądając prasę i fora znalazłem swego czasu zdjęcie urządzenia do pozycjonowania płatów - wydaje mi się, że to pomocne urządzonko. Czy ktoś widział coś takiego? Jak to się zwie lub gdzie to można znaleźć?
 13. To ja na razie wstrzymuję pracę - prześpię się z tym a potem wyrzucam 70% wnętrza i robimy od początku Muszę inaczej zrobić fotele, wykombinować butle i parę szczegółów jakie widać na burtach. Regał zostawię ale muszę go trochę zmodyfikować. Oczywiście wszystkie "moje" aparaty wyjeżdżają robimy dziurę na środku i wstawiamy nowe urządzenie. Taka rewitalizacja wnętrza
 14. Stawiam na fotel nawigatora - tak było i w Siebelu i u braci Czechów - no na czymś musiał siedzieć, a miejsca to tam za wiele nie ma.
 15. Ciekawe to mało powiedziane . Zgadzałoby się z tym szczegółem, na który zwrócił mi uwagę Jarekk. Wychodzi na to, że podłoga do wymiany
 16. Biorę wszystko bez przesady Każdy materiał się przyda! Ja znalazłem tylko materiały w czeskim piśmie Zlinek ale oczywiście zdjęcia dotyczyły Aero-C3AFG.
 17. Skorzystałem z dorobku czeskiego kolegi-modelarza. Link do jego warsztatu http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=34470&st=0&sk=t&sd=a&sid=5e99577cc0f14064245229e28a6129c5 Niestety jedyne detale wnętrza wersji aerofotogrametrycznej można zobaczyć w czeskim Aero-C3AFG. Założyłem, że nasza wersja jest taka sama. (zresztą nie znalazłem żadnego zdjęcia wnętrza polskiego Norda).
 18. Przepak KP z tragicznymi wypraskami. W planach polskie malowanie eskadry fotogrametrycznej. Mały inbox i duży skrót dotychczasowych prac. Pasy to mój debiut, zresztą samoróbki wnętrz też.
 19. Efendi słuszne twe słowa. Oczywiście, że są do dopieszczenia, myślę że na to przyjdzie pora po sklejeniu całości i ewentualnej szpachli. AAAA Nord.... nie dosłyszałem pytania... próbowałem swoich sił w konkursie na innym forum ale musiałem zawiesić klejenie na kołek. Jednym z warunków było embargo na publikację na innych forach. No ale jak kolega prosi...
 20. Karta kredytowa, rylec trupmka, worek przekleństw i jest.
 21. Za delikatną namową kolegów z Koszalina postanowiłem ruszyć z powyższym warsztatem. Nie wstawię już standardowego in-boxa na wejściu (ale coś w tym stylu) bo pracę już zacząłem. Samolocik zamierzam wypacykować w barwach 7 Samodzielnej Eskadry Łącznikowej i raczej w standardowej wersji kolorystycznej góra-zieleń, dół-błękit. Jak do tej pory, zaopatrzony jestem w dobre chęci i kalki SP-DECAL, a na dzień dzisiejszy czekam na blachy Parta. Jak (ledwie) widać na fotkach przeryłem linie podziału i zacząłem malować wnętrza - choć teraz czekam na te wspomniane blaszki.
 22. ciemność widzę - fotki się nie otworzyły
 23. Dziękuję za dobre słowo Zgadza się śmigła w naszych tutkach były czterołopatne i próbowałem sam takie zrobić ale wyszedł brak moich zdolności manualnych. Śmigła pochodzą więc od napoczętego zestawu PLASTICRDA zakupionego za "dychę" na allegro. Do tego okno w tylnej części kadłuba, owiewka na tylnym górnym stanowisku strzelca zrobiona ze strzykawki (trochę za gruba ale inne "patenty" nie zdały egzaminu), a na koniec anteny. kornik_69 - proszę bardzo
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.