Jump to content

Szupryt

Members
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Szupryt last won the day on March 25

Szupryt had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

Personal Information

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. Szupryt

  T 28 zvezda

  T-28 to ciekawa konstrukcja. Czekam na warsztat!
 2. Załatwione. Temat do zamknięcia.
 3. Trafiła do mnie Jagdpanthera z Tamiyi. Jako, że nie jestem niemieckopancerkowy, idzie na giełdę. Stan sklepowy. Mogę sprzedać za 110PLN, ale chętniej wymienię na jeden z poniższych modeli: - Studebacker US6 ICM (obojętnie jakie wydanie) - BT-7 Model 1937 Tamiya 35327 (dopłacę) - BMP-1 Trumpeter 05555 - BM-21 Grad Trumpeter 01028 - Universal Carrier mk. I Riich models 35011 - Su-85 Zvezda 3690 - T-70 Miniart 35113 - T-38 Hobbyboss 83865 Wysyłka paczkomatem.
 4. "Tygrys Havla" Bardzo zacny i rzadki model. Szkoda, że nie było ich u nas.
 5. Cieszę, że mój model stał się pretekstem do ciekawej i merytorycznej dyskusji. Tu jeszcze obiecany cytat z książki "Czołgiści, czołgiści", opisujący obsługę sezonową czołgów w 29. pcz: "Drugim etapem obsługi były prace konserwacyjno-lakiernicze. Czyszczenie i konserwacja uzbrojenia i optyki, naprawa tapicerki przy siedziskach załogi i wiele innych, drobnych. Prace blacharsko lakiernicze polegały na uzupełnianiu uszkodzonej powłoki lakierniczej, zerwanych zaczepów i uchwytów. Przedostatnią czynnością obsługi było czernienie gąsienic. Rozpinano jedną z gąsienic, czołg zjeżdżał z niej,
 6. Ja w swoich zbiorach mam tylko jedną fotografię PT-76B, najprawdopodobniej z 25 batalionu rozpoznawczego 4 DZ.
 7. Ale mutant Wygląda jak daleki kuzyn OT-90. Są jakieś informacje kto, kiedy i - co najciekawsze - po co sklecił taki pojazd?
 8. Dzięki. Będę śledził budowę. Z taką ilością pojazdów z 7 ŁDD trzeba będzie zaraz na forum dobudować Okręt Desantowy Średni Ale w 1:35 to byłby dwumetrowy gigant. Tajne specjalnego znaczenia.
 9. Bardzo zgrabny modelik wyszedł. Gąsienice to gumioki z zestawu? Wyglądają elegancko. Dziwna sprawa z tymi polskimi MT-LB. Wychodziłoby na to, że w LWP nigdy nie były wykorzystywane w swojej pierwotnej roli, tj. ciągnika artyleryjskiego/transportera opancerzonego. Same jakieś wozy dowodzenia, łączności, rozpoznania itd. Już nie mówiąc o tych dzikich pomysłach z początku lat 90-tych, gdy nasi próbowali zrobić z niego bewupa i wrzucali mu na garba wszystko co było pod ręką, łącznie z wieżą od szwedzkiego CV-90. Namiawiam na D-44. Tu jeszcze taki filmik na zachętę
 10. Podoba mi się. Zwłaszcza te zielone szyby dodają klimatu.
 11. Kozacki artefakt! Trzymaj takie gadżety, aż się nie zabiorę za dokończenie wczesnego T-72 z Esci w barwach 11 Dpanc Ja swój egzemplarz kupiłem bezpośrednio od Autora przez fanpejdża na Fb "Czołgiści, czołgiści".
 12. Gratulacje! Sam pomysł na wystawę jest fantastyczny. A tu widzę, że desant idzie na całego: https://www.facebook.com/KoldkrigsmuseumLangelandsfort/photos/pcb.5200244356684479/5200241566684758/
 13. Mam u siebie w biblioteczce ciekawą książkę autorstwa E. Derylaka i T. Lipowskiego pt. "Czołgiści, czołgiści". Są to wspomnienia z okresu schyłkowego PRL młodszych oficerów-czołgistów z 29 pcz z Żagania. Z modelarskiego punktu widzenia interesujący może być np. opis czynności przy czołgach tzw. grupy konserwacyjnej. Wprawdzie opisy dotyczą czołgów T-55, ale zakładam, że regulaminy wszędzie obowiązywały te same, przynajmniej w teorii. Nie mam jej akurat pod ręką, ale w najbliższych dniach postaram się wrzucić z niej parę ciekawszych cytatów. Najwyżej zamiast do przodu, będzie jec
 14. Fakt, przy zakładaniu gąsienic wzorowałem się na tym zdjęciu: ale teraz analizując kilkanaście zdjęć widzę, że rzeczywiście powinny być odwrotnie. Nic to, przekuje się!
 15. Dzięki. To lekcja na przyszłość - bryłę malować w całości. Tak samo lufa jest ciemniejsza, a powinna być raczej doświetlona.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.