Jump to content

kopernik

Members
 • Posts

  672
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kopernik last won the day on April 5

kopernik had the most liked content!

Reputation

250 Excellent

Personal Information

 • Location
  Czyste-Łódż
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z dzisiejszego bazarku. Dawno, dawno temu, rzecz niezwykle pożądana, "małe żołnierzyki". Te z dzikiego zachodu są jakieś dziwne, nigdy takich nie widziałem.
 2. Myślę, że jak się sklei i pomaluje czysto i schludnie, to na półce za szybą nikt nie pozna czy to tania Zwezda, czy coś droższego. Pytanie, czy ktoś z domowników w ogóle zorientuje się, że coś przybyło
 3. Za 3 dychy nie ma co się zastanawiać, tylko brać. A zastanowić się można nad tym, jak to jest, że taki model inni mogą wyprodukować za relatywnie niską cenę.
 4. Tak sobie myślę, że kilku kolegów nie zrozumiało, o co chodzi w tym wątku, a dzięki nim i moderatorowi, który nas tu przeniósł, umieramy. Szkoda. A tu po prostu pierdzieliliśmy sobie kombatanckie wspomnienia nie tylko z frontu modelarskiego, ale i z dzieciństwa w PRL. Wspominaliśmy, to co nam utkwiło w pamięci, a wspomnienia innych nieraz otwierało dawno zapomniane własne przeżycia. Oczywiście wątek modelarstwa NIE Z TAMTYCH LAT, ale W TAMTYCH LATACH był myślą przewodnią. A to modelarstwo, używam tej nomenklatury z premedytacją, nie podlegało żadnym regulaminom, ale było za to masowe i dawało wiele radości. Nie nadawało się na wystawy, konkursy, bo byliśmy dzieciakami, i jak taki dorwał model w kiosku, to był szczęśliwy. O tym był ten wątek. Popatrzcie na zdjęcie, o tym pisaliśmy, a nie o konkursach i regulaminach.
 5. Pomimo kultowości Skrzydlata Polska w tej formie nie przetrwała transformacji. Choć, desperacko bronił jej pozycji na rynku Redaktor Naczelny. Aero technika lotnicza 1990/4
 6. Przyłączając się, proponuję pójść w ślady Kapitana Żbika
 7. Za dziesięć lat obecne superprodukcje trafią na bank do tej kategorii.
 8. Dyskusja chyba dla "konkursowców i wystawowców" ja się do nich nie zaliczam. Sklejam dla przyjemności i zadowalam się uznaniem odwiedzających moje królestwo ( koledzy, znajomi, siostrzeńcy, dzieci, wnuki ...) Nie pakuję w modele nie wiadomo jakiej kasy na dodatki (modele generalnie postoją trochę i oddaję je , robiąc miejsce na nowe). A co do pogoni za nowoczesnością, to np. w sporcie już cofają się do czasów analogowych , zorientowali się , że technologia zabija zabawę i masowość. A modele vintage same umrą śmiercią naturalną i nic im nie pomoże. Przykład, proszę zwaloryzować kultowe modele Ruchu. Żeby nie wiem co, to nie da rady. Można je skleić i pokazać jak zaczynałem, to wszystko.
 9. Fokker D VII- 1:48 Smer. Początek i koniec (na warszawskim bazarku).
 10. Krylov, jako model na pewno może być ozdobą kolekcji. Takie modele przyciągają wzrok i chętnie bym go nabył, oczywiście za rozsądną cenę.
 11. Dodam, że Marfix wypuścił jeszcze jeden model Orlika. zdjęcie ze str https://www.facebook.com/EdwardHernet/posts/pzl-130-tp-orlik-vacu-marfix/292286512334264/.
 12. Najepsze w tej paczce to zdjęcia Orlika z info, że są dla modelarzy budujących model z zestawu Marfix.
 13. Dopiero ze zdjęć dowiedziałem się, że nasza Iskierka w USA nosiła nazwę M26 Air Wolf.
 14. Zakupiona w USA Iskierka powróciła do Polski. Okazuje się, że z 12 wyprodukowanych egzemplarzy w Polsce od 2010r nie było żadnego (dwa niedokończone znajdują się w magazynie w Krakowie).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.