Jump to content

kopernik

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Czyste-Łódż
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie się zorientowałem, że znikły z oferty sklepów wszystkie modele tej firmy. może ktoś wie co się stało z firmą i jej produktami ?
 2. Temat stary, ale pytanie pozostało bez odpowiedzi. Poszperałem trochę w danych armaty i wychodzi na to, że FTF zrobiło ją ładnie, ale na pewno nie w skali 1:72, ACE jest prawie ok. Ciekawe, jak trzymają skalę inne modele FTF-u.
 3. zdradź tajemnicę, jak udało Ci się zachować geometrię skrzydło/kadłub, robiłem ten model wiele razy, i zawsze miałem z tym problem ( nawet po wcześniejszym doklejeniu stateczników), a tym bardziej, że na zdjęciach widać jakby przesunięcie ( góra/dół ) połówek kadłuba.
 4. może ktoś wyjaśni, jak to się dzieje, że ArmaHobby pęka a Ardpol nie ?
 5. Jest zobacz zestaw AMT ERTL 8262 jak chcesz zdobyć większość postaci z sagi w 1:72 to polecam Hasbro z serii Micro Machines ( figurki są co prawda zrobione na gotowo, ale jakość figurek jak i malowania bardzo dobra a pozy przyzwoite, daje się z tego zrobić niezłe dioramki).
 6. może ktoś już rozwiązał ten problem i podpowie jakie figurki w 1:72 najlepiej nadają się do przerobienia na przedwojennych spadochroniarzy WP ?
 7. ćiiii- wróg słucha ! polityka tajności ( prawie jak w WP we wrześniu 1939r. ) FTF już zaczyna zbierać żniwo, Ścibor właśnie wydał żywice z których można zrobić Wz 28 i to w obu wersjach. Kupiłem je tylko dlatego, że nie wiem czy FTF wyda te pojazdy, teraz nawet jak wyda to już nie kupię. i jeszcze jedna wątpliwość dotycząca produkcji figurek, jeśli WP ma wyglądać tak jak Niemcy , to lepiej kupić zestaw HAT-a nie mówiąc już o figurkach Ścibora, a Niemców też produkuje parę firm i to na znacznie wyższym poziomie. (zapowiadanego Boforsa też już zrobiłem z ACE bo nie mogłem doczekać się FTFoskiego)
 8. czy ktoś wie co obecnie dzieje się z wagonem z pp "ŚMIERĆ" stojącego jeszcze w 2011r w Modlinie ?
 9. w necie są znalazłem zdjęcia figurek ponoć z FTF, nie wiem czy poprawionych czy nie , ale to co widać i tak jest lepsze od HATa.
 10. a kim jast w FTF rzeczony Adam ( jak się na kogoś powołujemy, to warto takie info podać , nie każdy jest tak "oblatany" w światku modelarskim ja Ty).
 11. a w tej chwili są na allegro mini repliki z relacją z budowy tego modelu i wózka do niego ( nie ma w fabrycznym zestawie).
 12. Hmmm... co przez to rozumiesz - dużo jest przeróbek? Ja dopiero dokumentacje do modelu gromadzę więc analiza wyprasek dopiero przede mną. poszukaj na forach modelarskich, jest parę relacji z budowy tego modelu, sporo pracy Ci odejdzie ( ludziska to udostępniają po to aby zaoszczędzić innym czasu) a ponadto podpowiadają czasem banalne rozwiązania nierozwiązywalnych problemów
 13. Giganta można kupić z italerki, wznowili go niedawno i sporo jest ich w ofertach sklepowych ( cena coś około 130zł)
 14. Witam chciałbym zaprezentować wam mój pierwszy malowany aerografem... a pochwali się kolega marką aerografu ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.