Jump to content

kopernik

Members
 • Content Count

  431
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kopernik last won the day on February 18

kopernik had the most liked content!

Community Reputation

110 Excellent

Personal Information

 • Location
  Czyste-Łódż
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trochę odjechaliśmy od PRLu. Takie kalki w tamtych czasach były SF. Ale już w latach 90 sam kupowałem.
 2. Tak czytam i zastanawiam się, ilu z kolegów sklejało te przepaki jako FROG czy NOVO ( o Heller nie wspomnę) i jarało się , że ma taki model. Na KP czy nasze 11, Karasie, Mig 15, Iskry polowało się w kioskach RUCHu, za PZL P-24 zjeździłem parę razy Warszawę zanim na niego trafiłem , człowiek mało się nie posikał jak mu udało się kupić coś takiego. Sklejało się to w dwa dni i pokazywało z dumą rodzicom, a koledzy zazdrościli. Do planów ( których jako 10 latek nie miałem) nie przykładałem ( teraz też nie liczę nitów) linii nie ryłem, oszklenia nie malowałem ( modelu zresztą często też nie, bo n
 3. Proponuję zawiązać joint venture z Czechami ! Przy ich opanowaniu technologii short runów będziemy produkować same nasze konstrukcje i wtedy nie nadążymy z uzupełnianiem wątku " nowości lotnicze w skali ..."
 4. Czyli 50 lat mieliśmy tylko ten model. A nie był on jedyny wykonany z miejscem na kalki.
 5. https://tvn24.pl/swiat/rosja-ruslan-an-124-awaryjnie-ladowal-w-nowosybirsku-4750032 An-124 Rusłan prywatnych rosyjskich towarowych linii Wołga-Dniepr (Volga-Dnepr) leciał z Incheonu w Korei Południowej do Wiednia w Austrii z przystankiem w Nowosybirsku. Samolot przyleciał na oddalone o około 15 kilometrów od tego rosyjskiego miasta lotnisko 12 listopada o godzinie 18 czasu lokalnego (12 czasu polskiego).Następnego dnia samolot miał kontynuować lot do Austrii. Wystartował krótko po południu czasu lokalnego (godzina 6 rano czasu polskiego). Podczas startu jeden z silników uległ awarii. Zało
 6. Nawet Hasegawa robiła takie rzezczy. Tu Kawanishi H8K. Miejsce na znaki wyraźnie widoczne, bez nitowania.
 7. Coraz bliżej. w przedsprzedaży w przeliczeniu ok 100.
 8. Kioskowe diecasty z PRL. Kosztowały niewiele, kupowałem je namiętnie i równie namiętnie paliłem na podwórkowym placu boju. Czasem w sklepach i na bazarach można było kupić modele z NRD. Nie paliły się, były metalowe. Pod koniec lat 80 prywatna inicjatywa produkowała kopie małych żołnierzyków i w niektórych zestawach były czołgi: Sherman ze zdjęcia i T-34/85 .
 9. Dodam jeszcze fotkę na której obok wyprasek jest formularz reklamacyjny. Wypraski nieotwierane.
 10. U mnie w magazynie spoczywa Wellington III z Airfix z takim oto stemplem.
 11. W CSH były jeszcze modele Monogram i Polistil. Wydaje mi się ,że jednak widziałem na półkach nasze modele obok zachodnich. A 7 dych, choć to nie mało, to jednak nie był kosmos, miałeś tyle kasy w skarbonce bo pobiegłeś po nią .
 12. Pod koniec lat 70 nasz Jak kosztował ok 48zł a mały Airfix ok 60, Matchbox chyba był odrobinę droższy. Dochody to nie tylko pączek ( niezjedzony) ale i butelki, makulatura no i kombinowanie ( np nieoczekiwana składka na coś w szkole, potrzeba zakupu czegoś do szkoły- oj kombinowało się ). Niezastąpieni byli też dziadkowie ( jako dziadek wiem , że nic się nie zmieniło !) . Pamiętam, że na wolumenie za małego żołnierzyka trzeba było zapłacić 3 zł. Lata 80 to już była zupełnie inna bajka ...
 13. Trochę to nie tak było ... Przypomnę, że modele pochodziły ze strefy dewizowej. Ich cena była tzw państwowa i wcale nie zabójcza ( tylko trafić było ciężko ) . Ceny zaporowe to spekulanci i prywatny import . Koledzy wspominają, że kupowali je po szkole, uczniak miał taką kasę !
 14. kopernik

  An-2 wrak

  Autor dokładnie nie podaje " Na północy Polski niedaleko naszego zimnego morza, stoi sobie w krzakach stary, zniszczony dwupłatowiec. An-2, bo tak właśnie nazywa się ten samolot, był największym produkowanym seryjnie jednosilnikowym dwupłatowcem na świecie. Tak w sumie to spóźniłem się do tego miejsca, bo jeszcze kilka lat temu stał obok niego Mig-23, po którym obecnie nie ma już śladu. Cieszę się jednak z tego, że udało mi się sfotografować taki piękny wrak samolotu. "
 15. kopernik

  An-2 wrak

  Zdjęcia z netu. Stan podobno z 2019r.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.