Jump to content

kopernik

Members
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kopernik last won the day on February 18

kopernik had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

Personal Information

 • Location
  Czyste-Łódż
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wyręczę kolegę. Sojuz 30, poszukałem i znalazłem. http://www.ninfinger.org/models/vault2017/Building the Ogonek Soyuz 7K-OK.pdf
 2. Nie wiem dlaczego ale ja najczęściej trafiałem w sk harcerskiej na DC 8 i Tridenta ( super pomysł- kalkomanie zastępowały farbki ). Sklejałem je hurtowo (jak ja je nienawidziłem ! ) dopóki nie pojawiły się nasze Czaple i Jaczki.
 3. O Panie ! Nie przypominam sobie abym takie kiedykolwiek widział. Pozazdrościć, zdaje się że dosłużyłeś się w modelarstwie już rangi "PUŁKOWNIKA', a w zasadzie "STRYCHOWNIKA".
 4. Prawdopodobnie modelarze z CCCP nie lubili Breżniewa, a on wiedząc o tym kazał im podrzucać takie półprodukty.
 5. ZTS PLASTYK, w latach 80-tych wydawało się, że firma jest obiecująca. Sporo skleiłem ich modeli nie tylko doskonaląc rzemiosło ale i wypełniając czas pomiędzy urodzinami a gwiazdką. Wtedy dostawałem coś z zachodu. Dzisiaj firma dalej wypuszcza te same modele sprzedając je po 10zł. Fragment cennika z 2018r ( dziś jest niewiele drożej) i siedziba firmy.
 6. PZL P-50 Jastrząb. Jakaś prywatna produkcja, kto go sklejał wie z czym przyszło się mierzyć, zapakowany fabrycznie w torebkę foliową. Dostępny do dzisiaj za ok 10 zł ! Prawie 40 lat na rynku ! Kiedyś producenci nie bali się inwestować w taki temat. Od tamtej pory powstała tylko żywica oraz vacu i nie zanosi się na prawdziwy model. Podobno nie opłaca się. Ostatnie zdjęcie to aktualne wypraski.
 7. RWD-5. Jak duże było moje rozczarowanie, że oto pojawia się nowy model ALE NIE WOJSKOWY nawet nie jestem w stanie opisać. Nabrał wartości dosyć szybko za sprawą informacji, że był użyty w 1939r jako samolot łącznikowy. No to było już coś. Na zdjęciu model jednego z naszych kolegów.
 8. Wracając do rodzimych wypustów przypomnę RWD-6. Jeden z kolegów niedawno walczył z tym modelem ( chyba z współczesnym wypustem). link do galerii i warsztatu
 9. Dziś się już tego nie da wysłać w kosmos. Przepisy BHP nie pozwalają. Mój będzie czekał aż go dzieci odziedziczą i jak go od razu nie wyrzucą (smutna historia z księgozbiorem ) to pewnie doczeka XXIIw.
 10. Popatrzcie na owiewkę Buffalo, robi wrażenie, wgłębne linie podziałów na płatach, jak to ktoś powiedział, przypominają rowy przeciwpancerne i legendarna podstawka. Dziś już takich się nie robi. Aż łezka w oku się kręci.
 11. Matchbox - na przełomie lat 70/80-tych ich modele wśród moich kolegów uważane były za super. Ja szczególnie upodobałem sobie Brewsera Buffalo.
 12. WOSTOK - jak już go trafiłem w składnicy to okazało się, że kosztuje tyle co dwa pasażery. Nawet tyle kasy wtedy nie miałem. Wostoka nigdy nie skleiłem.
 13. Zobaczcie jakie fajne zabawki kiedyś były. Przydała by się. Niestety, u nas z zabawek tego typu to można było kupić najwyżej wypalarkę i wiertareczkę PIKO. Zdjęcia z netu.
 14. Z tego "Lenina" niezły bydlak był. Ale mogłeś gorzej trafić - na "Patiomkina".
 15. Pamiętacie kolekcję modeli wiszących na ścianie w "Rozmowach kontrolowanych" ? Sporo ich tam wisiało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.