Jump to content

kopernik

Members
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kopernik last won the day on February 18 2020

kopernik had the most liked content!

Community Reputation

153 Excellent

Personal Information

 • Location
  Czyste-Łódż
 • Interests
  modelarstwo
 • Occupation
  mechanik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakoś u mnie ostatnio jest cienko, i 300 zł na hobby to może wydałem w całym 2020. Jak dopada mnie depresja to otwieram tzw ZN ( zapas nienaruszalny) i napawam się prawie 400 zestawami do sklejenia ( niektóre z głębokiego PRL). Wchodzi żona i czar pryska " na cholerę Ci tyle tego, w życiu tego nie skleisz, wnuki jeszcze będą miały co robić ( dzieci nie łyknęły bakcyla) idt). Zamykam magazyn, i po cichu mówię : za to co powiedziałaś kupię jeszcze jeden ... Kochana żona. Ostatni zakup to IŁ 10 z KP w przepaku Misrercraft za 20 zł ! Ile radochy ! Popatrzcie na lotników- bezcenne.
 2. Modelik super. Dla mnie Letov to na zawsze Ś 328 na pływakach. Nie policzę ile ich skleiłem, pamiętam za to walkę z górnym płatem. No i lotników którzy wyglądali jakoś dziwnie ! Modelik do dziś dostępny nawet w niemieckim malowaniu ! Lotników o których wspominam zaznaczyłem.
 3. Skrzydlata w latach 80 była niezłym dostarczycielem materiałów których nie sposób było zweryfikować. Na przykład informacja z nr 13/88 Ki 43 w barwach francuskich. Gdzie taki bidak jak ja miał to rozszerzyć ?. Z tego samego nr info o możliwości zakupu SP w wydawnictwie. Pojechałem . Na miejscu okazało się, że to tylko tak napisali ... PRL.
 4. No nie, ale jakieś podobieństwo znajduje na tej fotografii ,szczególnie jak patrzę na model
 5. Z modelami było słabo, a sklejaliśmy na potęgę i nie marudziliśmy, że nity, linie i słabo leży na planach (JAKICH PLANACH ?). Bawiliśmy się, sprawiało nam to i sprawia przyjemność, o to w tym wszystkim chodzi.
 6. Zapewne, jako pułkownik odłoży ją na półkę i nigdy jej nie nie napocznie. Sądząc po zakupach Greifa, zakłada chyba prywatne muzeum
 7. Jak można było nie zostać entuzjastą lotnictwa ! Fajna maszyna, fajna dziewczyna do tego stojący już Pałac Kultury, nawet wojenne ruiny stojące wokół nie zniechęcały.
 8. Zbieraliście ? Wpinaliście ? Było ich kilka, ta to oczywiście nie Jastrząb.
 9. Ciekawe, co się stało z kolekcją modeli W. Sadłowskiego ?
 10. Już był ( jest) lepszy, gorszy ale jest. Biesa nie ma i to on jest rodzynkiem
 11. Zbiórka była intencjonalna, nigdy nie wiadomo było co się trafi w CSH. A można było trafić coś takiego ! Wtedy to było super ! Model duży, wielośilnikowy i z wieżyczką strzelecką z tyłu. Czego chcieć więcej ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.