Jump to content

okram12

Members
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by okram12

 1. I mamy Richelieu minecraft ) Kadłub wypełniony gotowy do szlifowania )
 2. Witam Wszystkich. To będzie kolejna relacja na tym forum mam nadzieję że przyjmiecie ją jak poprzednio i doradzicie co i jak w razie gdy będę potrzebował pomocy i rady ) Będę robił głównie na podstawie tych materiałów jak w temacie od podstaw. Materiały dowolne od kartonu poprzez drewno i plastik. I mamy szkielet ) Teraz wypełnienie i zrobienie poszycia. Jeszcze nie wiem z czego zrobię poszycie i czy na pewno będzie to karton , a jeśli wybiorę karton to czy będzie pasował do tego forum ? Chciałbym jednak tutaj kontynuować relację ) Oto szkielet )
 3. Jakie linki do poprawy ? Dziękuje za słowa uznania) Tak jak w opisie nie planuje )) już buduje Richelieu, czyli Rysiek )) Odnośnie gabloty na model to już też posiadam ) Podstawa i gablota posłużę się filmem z wystawy ) Gdzieś w okolicach 4:35 widać wszystko )
 4. Zapraszam do galerii ) viewtopic.php?f=77&t=51468
 5. Model po 4 latach 10 miesiącach i 13 dniach uważam za ukończony ) Masa pracy, ale dla mnie efekt jest taki jak zamierzałem chociaż popełniłem parę błędów. Pewnie nauczony doświadczeniem popełnię podobne w następnych modelach albo znajdę kolejne, które można popełnić ) Dziękuję wszystkim za konstruktywną krytykę ) i za cenne rady. Na pewno teraz będę prosił o pomoc przy Ryśku, ale to nowy rozdział historii. Dziękuję Wszystkich, że śledziliście wątek i czasami wspieraliście duchowo, co dało nie raz wstać z kolan przełamać się by robić dalej model ) A oto obiecana skromna galeria )) Liczę na szczere komentarze i zapraszam do następnej relacji ) Nie szczędziłem fotek i wybrałem te klika najlepiej ukazujących szczegóły ))
 6. Ostatnie dwa brakujące elementy po których zamontowaniu okręt będzie skończony ) Galeria po wystawie ) Liczę, że okręt wróci do domu w nienaruszonym stanie, by zrobić fotki.
 7. Mam do wszystkich pytanie. Ma może ktoś numerki kolorów z Humbroli do malowania Richelieu z roku 1946. Jest to schemat ukazany w czasopismie kagero:
 8. 4 lata pracy, jeszcze parę poprawek i będzie koniec, ale już jest pierwsza nagroda ) I Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski -Grand PRIX-najlepszy model w konkursie ) Dziękuję organizatorom imprezy za wkład i chęć organizowania zawodów i wystawy na podlasiu. Liczę, że impreza będzie organizowana w kolejnych latach i zapisze się do kalendarza modelarskiego. Trzeba poszukać kolejnych imprez. A to dzieło mojej Córki ) Trochę podpowiedziałem jak co zrobić wiadomo większe doświadczenie, ale wykonanie w 90% jej nawet malowała sama aerografem ) Model kupiła sama w sklepie modelarskim w nagrodę, wiecie jakie było moje zdziwienie, ale jestem dumny z wykończenia.
 9. Mały update ) Myślę, że kolejny to już będzie galeria końcowa ) Nie chce już wstawiać zdjęć na serwery darmowe, bo jak widać po jakimś czasie znikają, a konta zmieniają się na płatne. Tak więc publikuje wszystko na swojej stronie i mam nadzieję że już tak zostanie. Dziś tylko łodzie i jak dla mnie aż łodzie. Dlaczego tak bo po zobaczeniu łodzi Hiei-a w skali 1/300mam koszmary senne i niechęć oraz traumę ) Ale coś tam udało się zrobić z tymi największymi, teraz walczę z mniejszymi ) Nie jest to ideał, ale uważam że nie odstępują poziomem od reszty okrętu. Oto adres do zdjęć : http://hobby.webwavecms.com/Warsztat Ps.Fotki z łodziami na samym dole.
 10. Po ciężkiej walce udało się ukończyć działka średniej artylerii )) Oto one:
 11. Powodzenia bedę zaglądał, bo lubię ten okręt, a podoba mi sie Twoje podejście do tematu.
 12. Zobacz u mnie tam jest wszystko w miarę dobrze. Może coś podpatrzysz i zrobisz lepiej, a tak na marginesie będziesz miał troche przykładów i materiałów pomocnych przy budowie.
 13. Ostatnio prace nad modelem idą bardzo powoli, ale trzeba skończyć i zabrać się za nowy )) Coś tam podłubałem, dwie motorówki admiralskie czy jak je tam ) Jedna będzie docelowo powieszona na żurawiu, jeszcze tylko nie wiem jak ją tam zahaczyć, ale szukam fotek.
 14. Malutki update. Trochę małych części, długo się robi a efektu mało. Trochę skrzynek, reflektorów, żurawi.
 15. Nie ma za co w tym temacie masę materiałów można znaleźć na temat tego okrętu. Udało mi się po przygodach ukończyć maszt rufowy. Przygoda była taka gdy masz był cały i wysychał by go zamontować na okręcie został przez, nieudowodnione, członka rodziny przeniesiony na podłogę i tam miał miejsce crash test (( Resztki udało się złożyć do kupy za pomocą kleju i szpachli i coś z tego udało się ulepić )) Jeszcze zostało mi dokończyć resztki olinowania, chodzi o dwie liny na przedniej nadbudówce, nie wiem gdzie schodząc z masztu mocowane były na nadbudówce. Oto efekt prac --
 16. Witam po przerwie )) Oerlikony już zamontowane jak też ukończyłem żurawie. Na jednym pozwoliłem sobie na żart z Dreamlinerem LOT-u )) Widocznie gdzieś po awarii musiał wodować ))
 17. Poszukaj tutaj nitek są wytrzymałe i czarne niektóre http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm/details/2882/253/materialy-muchowe/lamety-i-druty/colour-wire-01mm.html to jest grubości włosa najcieńsze co można znaleźć jeśli chodzi o gotowy materiał http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm/details/2244/227/materialy-muchowe/nici/nici-wiodace/uni-caenis.html
 18. Uzupełniłem parę kolejnych tratw:
 19. Nie będę pisał, że od podstaw, bo korzystam z różnych opracowań, ale tak części robię od podstaw sam. Na wieży B na pewno był 8 lufowy pompom )) U mnie też jest 8 lufowy, tylko na rufowej mam 4 lufowy. Wieże 5,25 będą pod koniec budowy bo najłatwiej je zamontować, a tak montując coś nad nimi łatwo będzie je uszkodzić.
 20. A takie tam tratwy ratunkowe.
 21. Po analizie zdjęć wyszło, że właśnie był 4 lufowy więc większość opracowań robi to błędnie. Oto dwie fotki: http://www.iwmprints.org.uk/image/743304/horton-capt-winston-churchill-on-board-the-battleship-hms-prince-of-wales-during-his-journey-to-america-to-meet-president-roosevelt-august-1941 http://fdrlibrary.wordpress.com/tag/atlantic-charter/ Mała aktualizacja Dźwigi szt 2, jeszcze reling i można będzie malować, a potem tylko liny i gotowe ))
 22. Czasem męczy mnie ciągłe siedzenie i przeglądanie zdjęć, by elementy były jak najbardziej podobne do tych na okręcie. Teraz zająłem się dźwigami (( straszne. I udało się jeszcze skończyć jeden element przed końcem 2 lat )) Może i dźwigi skończę )) Oto radary jak się nie mylę:
 23. Dzięki za słowa uznania. 1 Stycznia minie 2 lata od kiedy zacząłem budowę modelu. Przez dwa lata dużo się nauczyłem i dużo dostrzegam błędów jak też zmienił bym to i owo w modelu oraz nie robił bym pewnych rzeczy. Mam nadzieję, że nauka zaprocentuje w Richelieu i kolejnych modelach. Myślałem, że uda mi sie więcej dokonać przez te dwa lata, ale i tak zadowolony jestem z tego co zrobiłem. Model w realu wygląda fajnie, a to najważniejsze by się podobał szczególnie dla modelarza, który go wykonuje ))) Zastanawiałem się jakie fotki wstawić i ile, ale doszedłem do wniosku, że nie kończę relacji i po nowym roku wracam do prac nad modelem chociaż ze względu na zmiany w życiu trochę zwolni się tempo ((. Tak więc przedstawiam dalmierze szt. 4: Dalsze fotki dalmierzy: Fotka pom-pomów z lufkami z GPM wierza przednia i tylna (zdjęcie przy kominie nieostre więc nie wstawiam) I na koniec jak okręt wygląda w tej chwili. Wiele elementów leży jeszcze w pudełku nie skończona i nie zamocowana, ale stan się do 1 stycznia chyba nie zmieni. Błędy i spostrzeżenia opiszę jak skończę model )) Pozdrawiam wszystkich i Życzę Wesołych Świąt i parę modeli do sklejania od Świętego Mikołaja )))
 24. Na okręcie zawitał herb : dalmierze już pomalowane pierwszym kolorem, jeszcze tylko wykończenie i tutaj może uda się parę osób zaskoczyć jak wyjdzie to co mam w planie )) A tak wyglądają dziś zaraz po pomalowaniu:
 25. Czas na parę fotek. Po przedstawieniu pompomów nikogo nie zainteresowało dlaczego wyglądają tak osobliwie )) Właśnie nie wiem sam dla czego PoW miał inne niż reszta bliźniaków, ale tak wychodzi z analizy zdjęć. Działka obok komina miały z tyłu osłony, a nie reling. Działko na przedniej wieży miało osłony na całości chociaż i tu mam dylemat bo widziałem też wersję gdzie z przodu blachy były w połowie słupków relingu mocowane. Co zaś się tyczy działka na tylnej wieży to było ono 4 lufowe, a nie jak wszędzie w modelach 8. To tyle moich poszukiwań w docieraniu do prawdy. Czekam na lufy do działek, a w między czasie robię daleko celowniki. Dół prawie zrobiłem, ale na górze w przeciwieństwie do KGV miał anteny ((( i znowu drutologia. Oto parę fotek:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.