Jump to content

AdrianW

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Interests
  Oczywiście modelarstwo!
 1. Witam Czy jakakolwiek firma wydała na rynek model figurki radzieckiego/polskiego czołgisty w hełmofonie w skali 1/24 lub 1/25? Będę wdzięczny za informację pozdrawiam
 2. Gdzieś jakiś czas temu kolega widział okładkę z pudełka polskiego TOPASA 2AP który pokazywał trumpeter.Czy ktoś może coś o tym powiedzieć? Wszak to tylko niewielka przeróbka wydanego już BTR 50. Nie ukrywam,że czekam jak głupi na topasa,ale ani słychu ani widu....
 3. Witam Chciałbym kupić AN 2 w skali 1/48 nadający się na wykonanie w polskich barwach,ale przeglądając relację nie mogę zdecydować który jest najlepszy pod względem odwzorowania i sklejalności Zdaje się,że na czołówkę wyszły AN 2 firmy BILEK I VALOM. Czy ktoś może polecić który kupić? z góry dziękuję.
 4. Witam Mam powazny problem z kalkomaniami wodnymi.Wykonałem od podstaw model,koloru czarno-oliwkowego.Zamówiłem kalkomanie w dwóch miejscach w kolorze żółtym i jasnym i ciemnym.Na białym arkuszu wyglądają zadowalająco,jednak po ich nałożeniu na model zlewają się z kolorem modelu i ledwo je widać.Jest to kwestia nasycenia tuszu na kalce.Czy ma ktos sposób jak wykonać kalkomanie w pełni kryjące,przecież można to wykonać.Nie będe zamawiał w firmach bo jest to ryzyko wysoce nie opłacale na jeden model. Dodam,że kalkomanie nakładam prawidłowo. Czy jest różnica w druku kalek w drukarce atramentow
 5. Dzięki,pomógł czysty spirytus ! Jestem głównie modelarzem kartonowym,stąd więc te dziecinne wpadki z modelem - w plastikach stosuje się trochę inne metody.
 6. Witam Czy znacie sposób na usunięcie lakieru akrylowego vallejo z owiewki kabiny? Spieprzyłem właśnie model takim lakierem,bo sądziłem że jest przeźroczysty po wyschnięciu(tak powinno chyba być?) Efektem jest zmatowiała szyba kabiny przez co nie widać praktycznie wnętrza!
 7. Rozpuszczalnikiem uniwersalnym,ale to nie ma znaczenia w tym przypadku bo zawsze odkąd pamiętam taki używałem i było dobrze......
 8. Witam Mam taki mały problem z farbą lub techniką. Maluje model aerografem farbką humbrola(mat),oczywiście rozcieńczoną. Farba kryje bardzo ładnie,ale po wyschnięciu jej powierzchnia jest szorstka i miejscami wydaje się,jakby pod farba był ziarnisty pył. Mogło to być spowodowane zbyt dużym "rozpryskiem "aero,ale żeby było śmieszniej podczas prób malowania na gazecie tą samą farbą tego efektu nie ma ! czy ktoś przerabiał taki temat ?
 9. Oglądałem na żywo w Kołczygłowach-piękna
 10. Nie sklejam samolotów,ale jak obejrzałem tą galerię to chyba zacznę pełen szacun chłopie!
 11. A ja oglądałem go dziś na żywo i muszę Wam powiedzieć,że wygląda jeszcze lepiej ! Zwróćcie uwagę ,że ten model ma odzwierciedloną fakturę blach !
 12. fajne ma te lampy... od przodu wygląda jak jakiś owad:)
 13. Zaczynają mi się podobać te czołgi w 1/16.To już nie jest budowa modelu,tylko budowa oryginału w mniejszej skali:) może skusze się na jakiś na jesienne wieczory.... Extra Ci wychodzi ten czołg...silnik bajka
 14. Topas jest mokry praktycznie wszędzie poniżej błotników.Natomiast powyżej nie,bo jest to malutka płytka rzeka, a więc woda nie dostała się wyżej:) Co innego jak taki pojazd przeprawia się płynąc po otwartej wodzie..... drzewka -korzenie kwiatów ogrodowych z materiałem liściastym firmy polak. Na zdjęciach materiał ten nie wygląda dobrze,ale w rzeczywistości wręcz doskonale.
 15. Witam Przy wylaniu tej żywicy,trzeba odczekać na moment w którym zaczyna ona twardnieć.Następuje to po kilkudziesięciu minutach i trzeba wyczaić ten moment bo trwa to chwile i nic już nie zrobimy. wcześniej jest ona cały czas w stanie ciekłym. Jest ona pozbawiona całkowicie pęcherzyków powietrza i jest idealnie przeźroczysta.Na mojej dioramie jest wylewka grubości ok.1cm i gołym okiem widać każdy kamyk na dnie. Śmieje się do siebie i żałuje że nie zrobiłem kilku pstrągów -z pewnością byłyby widoczne. Gąsienice -udało mi się zrobić teraz małe porównanie moich kartonowych (miałem zapas)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.