Jump to content

dumapolski

Members
 • Content Count

  1,072
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Biała Podlaska/Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli autor wątku się nie obrazi, to i ja podpiąłbym się do pytania o ślady na farbie. Jeżeli na powierzchni plastikowej części widać smugi jakby strumień gorącego plastiku przepływał obok chłodniejszego i zastygały w różnym tempie (nie mam teraz pod ręką żadnej części żeby zrobić zdjęcie i pokazać), ja to pomalowałem najpierw podkładem, a potem bazą i nadal widać te smugi, to co robię nie tak? Za drugim podejściem przeszlifowałem drobnym papierem plastik, potem podkład, znowu szlifowanie, kolor bazowy i nadal widać.
 2. Witam. Fokker DR.I z Eduarda. Z Rodena wziąłem kalkomanie, silnik z osłoną, śmigło, karabiny, kompas w kokpicie, drążek sterowy i pedały steru kierunku. Do tego od siebie dodałem fragmenty kratownicy, pasy, naciągi kratownicy, linki do sterów i kilka mniejszych drobiazgów. Naciągi zarówno w kokpicie, jak i na zewnątrz są z rozciągniętych ramek. Malowanie to mieszanka instrukcji Rodena, zdjęć z internetu i własnych domysłów.Krzyże na kadłubie są za bardzo przesunięte do przodu, ale dalej do tyłu się nie mieściły. Trudno, muszę z tym żyć. Śmigło jest czarne, ale starałem się zachować lekko prześwitujące naturalne kolory drewna - na zdjęciu oryginału było bardzo ciemne i loga producenta na łopatach były niewidoczne, więc założyłem, że śmigło zostało przemalowane. Podobnie założyłem, że na czarno. Charakterystyczne smugi Fokkera wymalowałem pędzlem Tamiyowym Olive Drab, ale mam wrażenie, że nieco przesadziłem. Rotacyjny silnik kręci się jak w oryginale. Niestety z braku miedzianej farby kolektory spalin pomalowałem na złoto. Przyznam bez bicia, że model był robiony w pośpiechu, a to zawsze wróg modelarza. Chciałem zdążyć na Babarybę i przynajmniej to się udało. Do galerii dodatkowo załączam zdjęcie z internetu, na podstawie którego snułem swoje fantazje o śmigle.
 3. Tak, pamiętam, że była i uważam, że, choć mogłaby być jeszcze odrobinę cieńsza, to i tak jest dużo lepsza od poprzedniej.
 4. Świetny model, bardzo mi się podoba. Nawet klatka będąca w opinii niektórych (w tym mojej) nieco zbyt masywna współgra z modelem. Wielki plus za otwierane drzwi i mnóstwo miłych dla oka szczegółów w środku. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to nierealistyczna kalkomania nad przednimi kołami. Skoro nie ma założonych opon Bridgestone, to logo tej firmy wydaje się niezbyt trafione. Poza tym - miodzio.
 5. Skąd wiesz, że wyścigówki z tamtych czasów były malowane pędzlem? Nie neguję tego, tylko proszę o źródło, bo sam bym chętnie takie ciekawostki poczytał. I czy było tam może wspomniane, do kiedy stosowano pędzel? Czeka mnie jeszcze kilka wyścigówek z lat 50 i 60, więc może to być cenna informacja.
 6. https://www.youtube.com/watch?v=qXTGtxZsv28 Na tym filmiku widać kokpit, autor nic w nim nie dodawał od siebie.
 7. Czy istnieje możliwość zarezerwowania Toyoty, ale przelew zrobiłbym dopiero 5 lutego?
 8. Rzeczywiście, sygnalizowałeś. Musiałem mieć jakieś zaćmienie mózgu, że nie doczytałem. Dziękuję za odpowiedź Przy oglądaniu galerii spełnia się moja nadzieja - pod żadnym kątem nie dostrzeże się tego schodka.
 9. Brawo Arma i brawo autor. Bardzo ładny model. Chciałbym, żeby mój tak wyglądał Wprawdzie od założenia galerii minęło już trochę czasu, ale a nuż uda się dowiedzieć... Czy miałeś problem z przyklejeniem silnika do kadłuba? U mnie kadłub wyszedł szerszy od części z silnikiem i jest schodek zamiast równej powierzchni. Gdybym chciał zwęzić kadłub, to wycięcie na podwozie byłoby z kolei zbyt wąskie. Jeśli to ja coś zepsułem, to proszę o informację, co.
 10. W ramach ciekawostki dodam, że w Benettonie B195 z Academy nie ma żadnego problemu z gumowymi oponami. Może dopiero od pewnego momentu swojego istnienia zaczęli stosować żrącą gumę
 11. Mam prawie kompletne kalki z Airfixowej B-17 (są oznaczenia do obu malowań, brak jednej gwiazdy na skrzydło i części napisów eksploatacyjnych) oraz z zestawu Lifelike Decals nr kat. 72-014 (brak gwiazd i oznaczeń dla czarnej Tondalayo, jeden z trójkątów do innego malowania jest pocięty, ale to łatwo samemu namalować) oraz plastikowe karabiny, osłony silników i turbosprężarki z zestawu Airfixa i żywiczne koła podwozia głównego i silniki od Eduarda. Sprzedam za 50 zł plus wysyłka.
 12. Świetny model. Bardzo podoba mi się całość malowania i brudzenia oraz smaczek w postaci kamuflażu pod numerem serii. Malowałeś sam, czy to kalka? Jeśli chodzi o wznios skrzydeł, to błąd może być po stronie producenta, bo ich Veltro w 1:72 też ma ten problem.
 13. dumapolski

  FW-190 A-4/U8

  Mam pytanie do specjalistów. Czy z zestawu Zvezdy 7304 da się zrobić FW-190 A-4/U8 prosto z pudełka, czy należy dokupić jakieś dodatki i ewentualnie co należałoby przerobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.