Jump to content

dumapolski

Members
 • Content Count

  1,099
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Biała Podlaska/Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wybaczcie dwa posty w ciągu kilku minut, ale taki maraton zaserwował nam Mercedes do spółki z Alpine. Przedstawiam W12 - drugą Czarną Strzałę:
 2. Alpine przedstawiło model A521. Zapraszam na jego wstępną analizę:
 3. Red Bull przedstawił bolid RB16B, ale wielu rzeczy nie widać na zdjęciach. Zapewne podczas testów zobaczymy dokładniejsze zdjęcia, które dostarczą więcej danych do analizy. Zapraszam na film.
 4. Alfa Romeo zaprezentowała w Warszawie model C41. Czy nowy samochód okaże się lepszy od poprzednika? Nie nastawiałbym się na wielkie sukcesy. Zapraszam na film!
 5. Zapraszam na kolejny odcinek poświęcony prezentacjom tegorocznych bolidów. Dziś rozmawiamy o samochodzie AlphaTauri AT02.
 6. McLaren pokazał dziś bolid MCL35M. Czym rożni się on od poprzednika? Zapraszam na film!
 7. Pora na kolejny techniczny film. Tym razem zajmiemy się kwestią ruchu powietrza wewnątrz bolidu. Zapraszam!
 8. GP Bahrajnu przyniosło nam makabryczny wypadek. Romain Grosjean miał dużo szczęścia, że przeżył. Komu i czemu zawdzięcza ocalenie? Zapraszam na film!
 9. Jaki związek ma samolot braci Wright z bolidem F1? Skąd więło się logo McLarena? Czym są i jak powstają wiry powietrza za tylnym skrzydłem? Zapraszam na film:
 10. Ogłoszono, że w przyszłym sezonie W Series będzie towarzyszyć F1 przez 8 weekendów. Dla niewtajemniczonych: W Series to seria tylko dla kobiet na poziomie Formuły 3. FIA ustanawiając ją, miała nadzieję na otwarcie którejś z zawodniczek drzwi do królowej sportów motorowych. Na razie lekko uchyliła je Jamie Chadwick, która w zeszłym roku wygrała W Series, a obecnie jest kierowcą rozwojowym Williamsa i członkiem ich akademii. W tym roku ściga się ona w regionalnej Formule 3 razem z mężczyznami. Jej wyniki nie porywają mimo, że dysponuje całkiem szybkim samochodem. Czy kobiety powinny więc ścigać
 11. Przed nami GP Portugalii. Mogą tu zapaść pierwsze rozstrzygnięcia, a Daniel Ricciardo teoretycznie może jeszcze zostać mistrzem świata. Co musi zrobić, aby zdobyć tytuł? Zapraszam na film:
 12. Możesz spróbować odciąć górną część komina, a potem zeszlifować tak, żeby została sama kratka. Brakującą wysokość możesz dorobić z paska plastiku tak, jak kartonowcy sklejają rurki itp. To prosty zabieg, mnie zajął może 20 minut, a komin prezentuje się dużo lepiej.
 13. Skleiłeś już komin na amen? Jeśli tak, to szkoda - dało się go w prosty sposób poprawić, żeby otwór na szczycie naprawdę był otworem. Co do blaszek - możesz próbować dwiema linijkami, ale zaginarka pozwala pewniej je trzymać w miejscu i zmniejsza ryzyko pogięcia nie tak, jak trzeba.
 14. Dziś odwołano treningi przed GP Eifelu z powodu mgły. Dodatkowo na Nurburgringu jest zimno. Może to przeszkadzać nie tylko ludziom, ale i bolidom. Jak epoka lodowcowa wpływa na ściganie? Zapraszam na film:
 15. Niedawno poszła wieść, że szef F1 poinformował gubernatora Rio de Janeiro o tym, że czeka już tylko na zgodę od rządu Brazylii i można budować nowy tor. Moim zdaniem to przedsięwzięcie to głupota i należy z niego jak najszybciej zrezygnować. W najnowszym filmie wyjaśniam Wam, dlaczego tak jest. Zapraszam:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.