Jump to content

Is-7

Members
 • Content Count

  596
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Pięknie to wygląda. Cały klimat I Wojny Światowej zamknięty w jednym czołgu... Jeszcze do tego stosowna podstawka i będzie miodnie
 2. Witam. Daaaaawno mnie nie było na forum- wiecie końcówka gimnazjum to trzeba było się trochę postarać i podciągnąć oceny. Chciałem też zrobić sobie małą przerwę, odpocząć trochę, ale teraz już wracam. Na pierwszy ogień poszedł Universal Carrier... Mam mieszane uczucia co do modelu. Niby ładnie wykonany, raczej nie było z nim większych problemów, minimalna ilość szpachli, ale to co w tym modelu jest najgorsze to gąski.... KTO WYMYŚLIŁ OGNIWKOWE GĄSIENICE W TAKIM MODELU !? Jako że ja rzadko składam 1:72 była to dla mnie przeprawa przez mękę, najpierw składanie, a później jeszcze więcej nerwów z układaniem ich na modelu. W końcu poddałem się i powiedziałem jak się ułożą tak będzie. Dołożyłem też ,,bobra"- siatkę maskującą - szmatę i worki z piaskiem. Co do malowania to planuję normandię, bo nie wiem czy we Włoszech stosowano tą siatkę maskującą, jeśli tak to będą Włochy. Poniżej kilka fotek, sorki za paprochy, ale dopiero jak zrobiłem fotki to je zauważyłem...
 3. Witam. Merkava prezentuje się pięknie. Mam tylko małe zastrzeżenie odnośnie tych obić. Wydaje mi się, że są odrobinę za duże, może dlatego, że jestem zwolennikiem subtelniejszego styrania, ale jak na razie bardzo ładnie wygląda. Jak zwykle czekam na etap ,,brudzingu" i rozmaitych olei itp.
 4. Witam. Fajny warsztacik się szykuje. Co do modeli Menga i Zvezdy to nie dzieli ich taka kosmiczna różnica. Niewątpliwym plusem modelu Menga jest ruchome zawieszenie i ładnie wykonana komora silnikowa. Model Zvezdy za to ma lepiej wykonane te dodatkowe pancerze na wieży i kadłubie ( są po prostu dokładniej odlane ). Jeśli ktoś nie ma zamiaru otwierać komory silnikowej lub robić T-90 w jakiejś niecodziennej ,,pozie" to moim zdaniem nie warto kupować modelu Menga. Lepiej Kupić Zvezdę i lekko ją podrasować, a możemy uzyskać lepszy efekt. Dodam tylko, że model Zvezdy sklejałem, a T-90 od Menga oglądałem jak była jeszcze w wypraskach.
 5. Witam. Ho, ho jak się temat rozwinął, aż się miło patrzy. Co do kontrowersji wzbudzonych przez malowanie kokpitu już odpowiadam. Gdy rozpoczynałem prace nad tym modelem znalazłem kilka fotek malowania wnętrza kadłuba. Pokazywały one, że kokpit jest pomalowany jasną farbą tak też zrobiłem. Malowanie będzie z Włoch z 1942 roku. Spitonie chodzi o klapy na skrzydłach ? ? ? Jak tak to właśnie te zostały przeze mnie ,,spierniczone",]. Chciałem powycinać je pięknie tak aby miały otwory jak w oryginale, ale okazało się, że plastik jest za kruchy, żeby wyciąć 0,5 mm otwory. Dlatego też czekam na blachy. Pisałem do Martoli i mówili, że nie ma na razie. Może ktoś posiada takowe blaszki, bo potrzebuję tylko tych klap do skończenia składania i rozpoczęci malowania.
 6. Witam. Kurde małe zainteresowanie filmikami.
 7. Witam. Ogólnie jest super. Błotko ładne, ale ja bym go jeszcze odrobinę zróżnicował. Fajnie jak byś jeszcze pokombinował coś z tym zielonym, bardziej go zróżnicował.
 8. Witam. Merkavę omłotkowałem z jednej strony aby pokazać wam jak to wygląda przed i po. Poniżej fotki. Omłotkowana A tu nie Trochę zbliżeń: Następnym etapem będzie brudzenie, czyli to co tygryski lubią najbardziej
 9. Witam. To tło jest tak interesujące ? ? ? Dobra postaram się następnym razem skombinować białe do nagrań.
 10. Dzięki za komentarz. Piszcie, komentujcie, krytykujcie. Muszę wiedzieć co poprawić w kolejnym odcinku.
 11. Witam. Zakładam ten temat by zebrać wszystkie poradniki jakie nakręciłem i aby osoby zainteresowane nie musiały ich szukać po całym forum. Mam nadzieję, że spis będzie się systematycznie wydłużał. I TUTorial-Jak w efektowny sposób pomalować model czołgu ? M.W.Models : ToolboxGamesland : II TUTorial-Zacieki na modelu Merkava MK. IV M.W.Models : ToolboxGamesland :
 12. Witam. Dzięki za informacje Rafale. Teraz już niestety nic z tym nie zrobię, ale jak będę robił kolejną Merkavę to będę o tym pamiętał.
 13. Witam. Szykuje się niezły model. Ja jak zwykle czekam na malowanie, bo to jest dla mnie bardziej ,,emocjonujące".
 14. Witam. Łał ktoś skomentował ! ! ! Obywatelu Modelożerco nie obraziłem się na ciebie z powodu twojej wypowiedzi. Jestem wręcz przeciwnie zmotywowany do działania. Faktycznie zdarzały się gorsze modele, ale to było we większej skali. Sądzę, że po prostu musiałbym się przyzwyczaić do mniejszej skali i ogólnie robienia samolotów. Ja na dzień dzisiejszy to model praktycznie się nie zmienił. Niestety rozpoczął się rok szkolny i na modele mam dużo mniej czasu. Ostatnio zająłem się też skończeniem kilku innych projektów, które zostały zawieszone z nie wiadomo jakiego powodu. Kupiłem na razie blaszki do wnętrza, ale tych co miały iść na zewnątrz nie mogę nigdzie dorwać. Tak więc gdy upoluję te fototrawionki i dokończę stare projekty to zabiorę się na Junkersa, obiecuję.
 15. Witam. Wiesz to dopiero początek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.