Jump to content

Usul

Members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Usul

 • Birthday April 5

Personal Information

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki !! O trąbach to bardzo ciekawe, bo propaguję się informacje, jaką to wojnę psychologiczną one wprowadzały właśnie u nas, a tu proszę jakie sprostowanie, dzięki za cenne informacje !
 2. Straszne jest to, jak zdjęcie wyciąga rzeczy, których normalnie nie widać.. Na żywo kabina jest lekko przybrudzona, na zdjęciach wygląda jak chlew. To jest co najmniej dziwne, jeszcze trochę ją pomacam white spiritem, ale naprawdę na żywo jest znacznie czystsza. To w końcu początek wojny, nie miała kiedy się mocno pobrudzić. Cóż, jak widać, doszły żywiczne fotele - to mój pierwszy kontakt z żywicą i wygląda naprawdę ładnie. Wrzucam też tablicę od yahu - jak wspominałem chcę zostawić otwartą kabinę, więc chce , by to wyglądało. Jutro spojrzę na to jeszcze świeżym okiem, jak dalej będzie mi się podobało to powklejam wszystko i skleję połówki. Jak to widzicie ? Jak ta żywica, ok, czy poprawić coś w niej jeszcze ?
 3. Tak, wiem, że wersji jest dużo, ale jako, że zaczynam, to robię to co mi się podoba i stawiam na różnorodność, a pewnie z czasem pójdę w różne wersje, na razie chcę trochę różnorodności - a najbardziej w smak mi luftwaffe i Polskie lotnictwo 🙂
 4. Koledzy 2 pytanka: 1. Ju -88 w 1:72. Czy coś lepszego od hasegawy jest dostępne ? I czy któraś wersja jest lepiej spasowana czy kwestia wyboru po prostu ? 2. Czy ktoś może pomoc z kolorowanie (dosłownie) wnętrza sztukasa B1 ? Bo mam w warsztacie trochę pytań, doszły dziś żywice foteli chce wziąć się za malowanie. Ale bez pomocy będzie trochę na czuja - przejrzałem „super modele” z ostatnich 3-4 lat i sztukasów tam nie pokazywali 🙂 link do warsztatu z pytaniami:
 5. Usul

  Aerograf cz.2

  Ja miałem ultre, zmieniłem na Infinity. Infinity ma świetna blokadę wielkości kreski wśród moich znajomych są tylko hs’y i badgery i pIwaty, pomacalem Infinity i od razu chciałem zmienić. moze są lepsze w tej polce cenowej, ale póki jakkolwiek nie przetestuje czy dobrze mi leży w ręku itp. To aero na czuja nie chce kupować. ot to historia moja i mojej Infinity.
 6. Racja, to 32ka, a jak ten model, jest ok czy słabo ?
 7. Chcę zrobić w tym modelu otwartą kabinę, więc trochę bardziej się nad nią pochylić. I tu moje pytania - czy jest ona wystarczająco zwaloryzowana jak na 72'kę (fotele będą żywiczne). I mam pytanie co do kolorków - część wydaje mi się się wyszperałem, części nie mam pojęcia - czy pomoglibyście zweryfikować: I od razu - B-1, które latały nad Polską miały jedną syrenę - ze znalezionych zdjęć wnioskuje, że w prawej goleni ? Na pierwszym zdjęciu - z naszego nieba widać, że nie mają w lewym, a nad drugim zdjęciu, jest co prawda B-2 z grudnia 41, ale ma w prawej goleni syrenę (a nie sądzę, by były przekładane). Dobrze kombinuję ? Eh,,,, Znowu opracowanie kagero na schemacie pokazuje, że B1 z mid production miały 2 syreny. A tu dopytam - skąd informacja o tej białej obwódce ? Bo wg. opracowania Kagero jest to po prostu czerwona litera.
 8. Winszuję, super wyszedł ! Mam go w kolejce u siebie, generalnie Twoje wybory mocno pokrywając się z tym co mam na oku
 9. o super Super, akurat we wtorek będę w Warszawie na bitwy Warszawskiej, to wskocze do Martoli, dzięki ! Co prawda Twój link jest do 32'ki, ale do 72'ki też mam nadzieję znaleźć. Ale jakby ktoś miał to chętnie odkupię/przyjmę/wymienię, cokolwiek Chyba taki zestaw jest najlepszy (a przynajmniej lepszego nie znalazłem): https://www.mn-modelar.cz/cz-detail-902063764-1-72-junkers-ju-87-stuka-wet-decals.html ale w nim G nie ma białej obwódki, hmm... A może coś pokombinować z wydrukiem samemu... Szukam dobrego rozwiazania..
 10. Przekonaliście, zamówiłem te siedziska... Od razu zamówiłem też takie śmieszne maski do malowania - będę miał nowe doświadczenie z czymś takim A jeszcze pytanie - skąd wziąć literki typu białe G, czarne K na oznaczenie maszyny ? bo szukam po moje hobby i znaleźć nie mogę czegoś takiego.
 11. Kurczę teraz myślę czy nie dokupić tego, bo ten zestawowy stołek jest średni:
 12. Kurcze kusi mnie zrobić maszynę Franka Neuberta z I./StG 2 Immelmann - tego co zestrzelił P.11c kpt. Medweckiego. On latał na B1. Pierwsze zestrzelenie w Polsce, a P11 też zamierzam popełnić. Jego numer boczny to T6+GK. Myślę, że to może być fajny pomysł, jak sądzisz/sądzicie ? Malowanie te normalne na RLM 70/71 (ostre przejścia, segmentowe). Swoją drogą znalazłem fajny schemat w jednej z książek moich znalazłem:
 13. czy może ktoś ma materiały o sztukasach (wersja B1) z kampanii wrześniowej ? Rozglądam się, szukam i jak ktoś może ma coś gotowego, to chętnie przygarnę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.