Jump to content

Usul

Members
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Usul

 1. Dobra, popatrzyłem na inne dzieła, na rekonstrukcje - H417 powinien być ok. I chcę dopytać teraz - ślad łączenia połówek kadłuba nie powinien być widoczny, prawda (w przeciwieństwie do co poniektórych niemiecki myśliwców) ?
 2. Usul

  MIG-23 MF 1:32

  Wow, szacuneczek, jubilerska robota.
 3. Zmienione na Twoją wyraźną uwagę - dzięki za czujność
 4. Szybkie pytanie - kolor tej części do której przymocowuje się śmigło (A43) - w kroku 3 jest opisana jako XF-12+XF-23. Wiem, że będzie mało widoczna, ale chciałbym dobrać jak najlepiej - który gunziak najlepiej się nada: H417; H53 czy H70 ?
 5. Dobra, z grubsza poskładane do kupy, naklejone 2 mikro kalki na tablice + pasy - zdjęcie przed i po washu. Uwagi mile widziane, bo kolejne będzie klejenie połówek kadłuba, a potem wklejanie tego w środek. Wtedy poprawianie jest mocno utrudnione
 6. A ja mam ogólnie niewielkie doświadczenie, więc spisałem swoje luźne spostrzeżenia, w sumie nie miałem żadnych oczekiwań Ale np. opony przyznasz, że najwyższych lotów nie są - widać wylewki z form i ich zdetalowanie jest raczej kiepskie w 72 bywa lepsze.
 7. Usul

  Zakupy... Cz.4

  Chyba cierpię na bezsenność - zgodnie z prośbą - mały INBOX'ik JABO'lca.
 8. Jako, że jeden z kolegów poprosił o zdjęcia Jabo pomyślałem, ze zrobię szybki inbox dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych. Pudełko od Jabo wygląda następująco Dalej mamy trochę wyprasek: skrzydła i kadłub Chodź poziom zdetalizowania od "środka: nie jest wybitny, raczej standardowy: Dalej silnik, 2 wersje kabiny itp. Ta część to jednak pójście po niskiej linie oporu... Tutaj wypraska z "drobnicą": Chodź koła raczej trzeba będzie dobrać akcesoryjne... Dalej kilka wersji górnej osłony silnika, lotki, dodatkowe zbiorniki itp. Chodź znów poziomem detali nie poraża, ale jest nitowanie - na plus. Kolejna wypraska to już oszklenie - cieszy mnogość rodzajów: A tu dodatkowe części dodane luzem w woreczki (i przy nich widać lepszą jakość): To Eduard, więc nie zabrakło masek: Cieszy również mnogość kalkomanii (5 wersji!): Blaszki są bardzo ładne - szczególnie tablice przyrządów: Instrukcja - wydaje się bardzo dobra, szczegółowa, podzielona na wiele kroków, uwzględnia i pokazuje różne wersje - spójrzcie sami: I na koniec creme de la creme - wersje w jakich można zbudować miniaturę: Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że komuś się te moje wypocinki przydadzą, a ja wracam do Zera, bo już chyba lakier wysechł
 9. Usul

  Zakupy... Cz.4

  Jasne, ale już jutro ok ? Dziś miałem długi dzień..
 10. Usul

  Zakupy... Cz.4

  Miałem kupić jedną farbkę... Jedną cholerną farbkę...
 11. Z takich niestandardowych dodatków jest to:
 12. Akurat dziś doszedł, na razie obejrzałem wypraski i zważywszy na skalę wyglądają imponująco. I faktycznie parę blaszek jest. Dobrałem też maski TFace do MiG-21MF - zawsze kusi mnie ta otwarta kabina i może w końcu się zdecyduje
 13. Cóż, posłuchałem Waszych porad i kolor poprawiony, taki mały update.
 14. Środkowy, żółty - ten już z opóźniacze, dokładnie tym
 15. Aj, aj... ok, farbka zamówina, akurat czekam na zamówienie z agtomu to dorzuciłem. Jak to inny rozcieńczalnik ? Z tego co widzę to leveling thinner będzie ok ?
 16. Cóż - dalej instrukcjowo - XF-71
 17. Zgodnie z instrukcją x-13 wymieszane z x-25 w proporcji 3/1.
 18. Chyba nie będę zbyt oryginalny, ale na to z Akagi - Lead ship of Carrier Div. 1, Saburo Shindo, 2nd Strike Unit - numer A1-102 (numer jak RUDY ).
 19. Nie chcę spamować, miałem skończyć na dziś, ale w sumie jako, że jutro poniedziałek, to przecież można się nie wyspać i coś podłubać - zrobiłem mieszankę według instrukcji x-13 - 3/ x-25 - 1 i pojechałem po pozostałych elementach wnętrza, itp. Fajny ten kolorek, dużo weselszy, niż to co Niemcy prezentowali
 20. No to zaczynam - najlepszy myśliwiec początku wojny, model zapewne znany. Na razie zaczynam - położyłem podstawowy kolor do środka (i parę elementów na czarno przy okazji jak malowałem coś prz Messerku). Wszelkie uwagi i sugestie bardzo mile widziane !!
 21. Tzn. ? Standardowe RLM 74 i 75 od gunze/mr hobby.
 22. Wrzuciłem, szkoda, że to wersja weekend, a nie profipack - kalki oddzielnie wziąłem, blaszki jeszcze przemyślę, zobaczę jak to wygląda
 23. Czy Eduard 1:72 MiG-21MFN to dobry wybór na 21 ? Ma fajnego tygrysa, a akurat zamówienie robię, to bym dorzucił..
 24. Ja wszystkie Twoje filmy chłonę, nie inaczej jest i tym razem, siedzę i obserwuje
 25. Dorzuciłem nitkę tą od AK 0,01, zrobiłem kilka malutkich poprawek i model wylądował w GALERII. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i kibicowanie, kolejne chyba będzie japońskie zero, gdzie oczywiście również będę liczył na Wasze rady Hehe, taak, masz poczucie humoru A powiem szczerze, że właśnie Twój filmik i rekomendacja spowodowały, że wybrałem ten model jako pierwszy - na pewno Ci nabiłem oglądalności, bo każdy odcinek analizowałem kilka razy, jak podpatrywałem różne rzeczy Super, że teraz robisz P11, bo na najbliższym celowaniku mam PZL 42 - i trochę rozwiązań na pewno znów będę podglądał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.