Jump to content

zigihammer

Members
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kielce
 1. Składasz dwa elementy i jedziesz pędzelkiem po łączeniu - klej jest rzadki i wcieka we wszystkie szczeliny. Szpachla, nie schnie zbyt szybko i w sumie jest bezkonkurencyjna
 2. Bo Luke Skywalker byl ze Słupska. ^^
 3. Odpalenie wszystkich działek powoduje zmianę biegu na wsteczny
 4. U mnie najlepiej sprawdziły się pedzle Renesans, seria z czarną końcówka. Tanie jak barszcz, a działają super. Polecam.
 5. U mnie właśnie P-400 odleciał z warsztatu na regał, czas coś nowego wylosować - a w szafie czeka: www.britmodeller.com Po przeglądnięciu tej galerii kusi jeszcze bardziej:)
 6. zigihammer

  Aerograf

  Czarna guma - padnie od chemii, Szukaj teflonowych.
 7. To i ja coś dodam od siebie Po bilionie lat powróciłem do modeli, więc chciałem coś na początek żeby później kupić coś lepszego - BŁĄD Tanie aero to najgorszy pomysł na świecie, H&S Ultra to minimum - osobiście używam Silverline Solo + zbiornik 5ml + regulator strumienia - polecam. Czyszczenie taniego aero zniechęca do niego całkowicie, podczas gdy H&S czyścisz w 2 min. Tanie farby na początek - BŁĄD Choć w sumie wsparłem warsztaty dla dzieciaków 80 sztukami PACTR - Od razu zakup to na czym chcesz pracować, sam używam Vallejo i polecam, ale co modelarz to opinia. Papiery ścierne to kolejny temat rzeka, osobiście używam płótna ściernego w dwóch formach: - z klejem - przyklejam do mojego wynalazku i używam jak pilnika, zamawiam u naszego firmowego dostawcy więc jaką sobie gr. wymarzę taką dostanę. - mocowane na rzep - dobrze leżą w ręce, ze względu na podkład futrzany są grubsze i nie łamią się jak taniocha z chin, Dużo ich używam więc stałem się wybredny jak małe dziecko - 3M, PFERD, KLINGSPOR Chemia to kolejny temat rzeka: - sidolux - obowiązkowy jako lakier błyszczący. - izopropanol techniczny - do mycia aero, - zmywacz wamod - czasem do pędzli, - cleanlux - w razie gdyby wamod nie dał rady. - white spirit - do washa olejnego - pół litra wódki - do farb - kleje CA BOND - klej TAMIYA THIN, albo CEMENT S - obu używałem, zostałem z tamką. Narzędzia: - szczypce do wyprasek - używam PIERGIACOMI TR-20-M - polecam, - nożyk OLFA AK3 + różne ostrza, np. OLF-KB4NS3 do amputacji zbędnych elementów, - pęsety- tylko i wyłącznie KENNEDY - porządnie wykonane, nie uginają się jak tani syf. - pędzelki - RENESANS, dostępne w sklepie dla plastyków. - przymiar stalowy giętki - KENNEDY - pilnik szklany do paznokci - zajumałem żonie kiedyś, teraz bym bez niego nie dał rady AUCHAN - polerki do paznokci - od żony lub z AUCHAN - pilniki iglaki diamentowe - polecam, ale to nie tania zabawa, można dorwać oczywiście tanie ale będą z grubym granulatem, te z drobnym są o niebo lepsze, ale cena idzie w górę i to bardzo. - mata do cięcia - OLFA, droga, ale sprawdza się. Sam dojdziesz do tego czego potrzebujesz - tak samo jak inni. Ale najważniejsze to dobrze się bawić, czytać forum, nie przejmować się trolami, nie spieszyć się i uczyć się na swoich błędach. Wszystko powyżej napisane to tylko moje zdanie
 8. Wszystko zależy od kalek, jedne bardzie się poddają inne mniej. Osobiście polecam Microscal SOL i SET.
 9. Dlaczego nie ma jeszcze wątka ze zdjęciami naszych miejsc pracy ?
 10. zigihammer

  Aerograf

  Evo silverline używam i polecam. Dokup tylko większy zbiornik i regulator strumienia żeby nie chlapal farbą, która zbiera się na koszyku oslaniajacym igle. Nie są to tanie dodatki ale warte swojej ceny. Wszystko kupisz w Fine-art.
 11. Solo, spróbuj zapodać małą ilości szpachli w momencie klejenia między obie powierzchnie. Przy ściskaniu ich szpachla zostanie wyciśnięta i później tylko ją drewnianym patyczkiem usuniesz - to co będzie wystawało. Robiłem tak kilka razy i z odrobiną cierpliwości da się to wykonać. Powodzenia.
 12. Tak na podsumowanie dope...a się: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Solo, do ciebie: dawaj dalej, modele pierwsza klasa.
 13. To nie jest głupia odpowiedź z mojej strony: patrze ile namieszałem farby i daje retarder. Ile tego jest? 1,2,3... czasem 4 krople.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.