Jump to content

apsynth

Members
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ożarów
 1. Mam nadzieję, że to sarkazm.
 2. Własnie paradoksalnie na wioskach jest łatwiej o "coś takiego" 😉 Praktycznie w każdej gminie działają jakieś koła gospodyń, OSP, warsztaty itd. Poza tym łatwiej o lokal bo w wielu wsiach są remizy strażackie, świetlice, kluby, szkoły lub budynki po szkoła, które stoją puste. Gminy chętnie angażują się w inicjatywy mieszkańców i takie lokale udostępniają bezpłatnie, a miejsce to już pół sukcesu. Koszt wyposażenia takiej modelarni nie są jakieś straszne, na start wystarczy kilka stolików i krzeseł, które zazwyczaj trzeba przywieźć z jakiejś szkoły lub wyciągnąć z magazynku. Czyli jest już na czym siedzieć i kleić, do tego trzeba jeszcze: kilka lampek co by coś widzieć, podstawowe narzędzia cążki, nożyki, pilniki, pędzle i ewentualnie sprężarka z aerografem - jedna sprężarka i 2-3 aerografy na całą modelarnię. Temat do ogarnięcia za 1000-1500 zł, to nie są jakieś koszta na które gmina nie może sobie pozwolić, a jak jest kilku zapaleńców to można to ogarnąć we własnym zakresie. Co do materiałów to zawsze można poprosić hurtownie lub firmy modelarskie o wsparcie, przeważnie coś u nich zalega czym mogliby się bez żalu podzielić - wiem, że modelarnie tak robią. Największym atutem przy wychodzeniu z inicjatywami w małych miejscowościach lub gminach jest to, że w urzędach jest o wiele mniej biurokracji i rozmawia się zazwyczaj z ludźmi których się zna.
 3. Przez FB można próbować i na stronach adresy email też są podane.
 4. Można za to porozmawiać z Nimi osobiście na imprezach modelarskich. Fora pewnie też czytają i mi to wystarczy. Utrzymanie takiego pracownika też kosztuje i to są koszty które trzeba wkalkulować w cenę modeli.
 5. A to błąd. Jakie według Ciebie są szacowane koszty zrobienia projektu? Ja uważam, że to rząd wielkości 8 - 12k PLN.
 6. Licznik i zakup w sklepie internetowym producenta. Modele "sponsorujące" jako osobna pozycja w ofercie.
 7. Na przykład akcję w której zadeklarujemy kupno jakiegoś istniejącego modelu/modeli z oferty producenta w ilości (strzelam 1500 szt) pozwalającej na pokrycie 70 - 80% kosztów produkcji zaproponowanego przez Nas modelu. Dla ułatwienia liczenia można poprosić aby modele/modele które będziemy kupować były oznaczone w sklepie jako osobna pozycja najlepiej o nieznacznie wyższej cenie. Do tego przydałby się licznik na stronie.
 8. Raczej z propozycją, w której producent dostanie coś w zamian za wyprodukowanie średnio-opłacalnego modelu o bardzo długim i niepewnym czasie zwrotu inwestycji. Oczywiście chodzi mi o coś przeliczalnego na pieniądze i nie na zasadzie deklaracji w stylu "... kupię tyle a tyle". Nie wiem czy w swoich rozważaniach bierzecie pod uwagę możliwość, że właściciel firmy modelarskiej może w ogóle nie sklejać modeli i podchodzić do modelarstwa jak do każdego innego biznesu?
 9. Szkoda, że zacząłeś od wyzywania pracowników IBG od debili, na miejscu właściciela w tym momencie przestałbym czytać wątek.
 10. Pytam o ostatni film, na wstępie jest mowa o Arma Hobby.
 11. ... Arma Hobby czy IBG?
 12. https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... 11a-72517/ Pierwsza recenzja P.11a z IBG
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.