Jump to content

apsynth

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ożarów
 1. Własnie paradoksalnie na wioskach jest łatwiej o "coś takiego" 😉 Praktycznie w każdej gminie działają jakieś koła gospodyń, OSP, warsztaty itd. Poza tym łatwiej o lokal bo w wielu wsiach są remizy strażackie, świetlice, kluby, szkoły lub budynki po szkoła, które stoją puste. Gminy chętnie angażują się w inicjatywy mieszkańców i takie lokale udostępniają bezpłatnie, a miejsce to już pół sukcesu. Koszt wyposażenia takiej modelarni nie są jakieś straszne, na start wystarczy kilka stolików i krzeseł, które zazwyczaj trzeba przywieźć z jakiejś szkoły lub wyciągnąć z magazynku. Czyli jest już na czym siedzieć i kleić, do tego trzeba jeszcze: kilka lampek co by coś widzieć, podstawowe narzędzia cążki, nożyki, pilniki, pędzle i ewentualnie sprężarka z aerografem - jedna sprężarka i 2-3 aerografy na całą modelarnię. Temat do ogarnięcia za 1000-1500 zł, to nie są jakieś koszta na które gmina nie może sobie pozwolić, a jak jest kilku zapaleńców to można to ogarnąć we własnym zakresie. Co do materiałów to zawsze można poprosić hurtownie lub firmy modelarskie o wsparcie, przeważnie coś u nich zalega czym mogliby się bez żalu podzielić - wiem, że modelarnie tak robią. Największym atutem przy wychodzeniu z inicjatywami w małych miejscowościach lub gminach jest to, że w urzędach jest o wiele mniej biurokracji i rozmawia się zazwyczaj z ludźmi których się zna.
 2. Przez FB można próbować i na stronach adresy email też są podane.
 3. Można za to porozmawiać z Nimi osobiście na imprezach modelarskich. Fora pewnie też czytają i mi to wystarczy. Utrzymanie takiego pracownika też kosztuje i to są koszty które trzeba wkalkulować w cenę modeli.
 4. A to błąd. Jakie według Ciebie są szacowane koszty zrobienia projektu? Ja uważam, że to rząd wielkości 8 - 12k PLN.
 5. Licznik i zakup w sklepie internetowym producenta. Modele "sponsorujące" jako osobna pozycja w ofercie.
 6. Na przykład akcję w której zadeklarujemy kupno jakiegoś istniejącego modelu/modeli z oferty producenta w ilości (strzelam 1500 szt) pozwalającej na pokrycie 70 - 80% kosztów produkcji zaproponowanego przez Nas modelu. Dla ułatwienia liczenia można poprosić aby modele/modele które będziemy kupować były oznaczone w sklepie jako osobna pozycja najlepiej o nieznacznie wyższej cenie. Do tego przydałby się licznik na stronie.
 7. Raczej z propozycją, w której producent dostanie coś w zamian za wyprodukowanie średnio-opłacalnego modelu o bardzo długim i niepewnym czasie zwrotu inwestycji. Oczywiście chodzi mi o coś przeliczalnego na pieniądze i nie na zasadzie deklaracji w stylu "... kupię tyle a tyle". Nie wiem czy w swoich rozważaniach bierzecie pod uwagę możliwość, że właściciel firmy modelarskiej może w ogóle nie sklejać modeli i podchodzić do modelarstwa jak do każdego innego biznesu?
 8. Szkoda, że zacząłeś od wyzywania pracowników IBG od debili, na miejscu właściciela w tym momencie przestałbym czytać wątek.
 9. Pytam o ostatni film, na wstępie jest mowa o Arma Hobby.
 10. ... Arma Hobby czy IBG?
 11. https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnos ... 11a-72517/ Pierwsza recenzja P.11a z IBG
 12. i jeszcze Żubr... najlepiej od razu w 1:48 albo jeszcze lepiej 1:32 ;)
 13. Cóż za wspaniała teoria spiskowa. Uważasz, że IBG wydało by 50.000 PLN (szacując lekką ręką) od tak sobie by dokopać mało znaczącej konkurencji? Nie bardziej opłacało by się im zrobić np. Lublina czy Wilgę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.