Jump to content

xmald

Members
 • Posts

  548
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

xmald last won the day on February 29 2020

xmald had the most liked content!

Reputation

55 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. #zdążyłemnaBytom Do budowy użyłem: Taurus Models Camshaft and sparkplugs Gaspatch śruby rzymskie Steven Robson`s koła szprychowe Maski Krzysztof Tengli laserowo wycięty obrys śmigła by Michał Jakś Okucie śmigła Proper Plane Śmigło - samoróbka Pasy HGW
 2. Zalożyłem naciągi w komorze silnikowej, użyłem tutaj linki EZ line i śrub Gaspatch models. Jeśli chodzi o podwozie to wzmocniłem je naciągami z żyłki, które nadają sztywności konstrukcji. Mogłem w końcu założyć genialne moim zdaniem koła szprychowe zrobione przez Stevena Robsona. Moim zdaniem to prawdziwa biżuteria ? mam jedynie nadzieję, że mój model jest ich wart. Przykleiłem również chłodnice.
 3. Wielkie dzięki za dobre słowa! Jedziemy dalej Kadłub zamknięty. Pomalowałem także płatowiec. Skrzydła i ogon były nieco wymagające. Chciałem uzyskać efekt prześwitywania płótna jak na fotkach. Wymagało to dużo taśmy i cierpliwości ale sądzę, że efekt jest zadowalający. Wielkie dzięki dla Krzysztofa Tengli za maski - samodobro! Czas na brzydzenie i podwozie.
 4. Jedziemy dalej. Zrobiłem silnik - zastąpiłem rozrząd żywicznym do Taurus Models moim zdaniem zdecydowanie gra warta świeczki. Dołożyłem także pasy HGW w kabinach. Można zamykać kadłub.
 5. No to lecimy z tym monologiem... Elementy kokpitu Taube już prawie skończone. Nadal muszę dodać jeszcze naciągi wzmacniające konstrukcję wewnątrz połówek kadłuba.
 6. wielkie dzięki! Śmigła malowane - kredki akwarelowe i clear orange.
 7. Bardzo elegancki! Szapo ba i sikalafo.
 8. Zdecydowanie jeden z najbardziej wymagających projektów. Najtrudniejszym fragmentem było utrzymanie odpowiedniego wzniosu skrzydeł (niestety do końca się nie udało) i geometrii. Niemniej, cieszę się, że jest skończony. Warsztat długi jak Moda na Sukces a teraz fotki:
 9. Prac nad kokpitem ciąg dalszy. Skończyłem tablice przyrządów pilota i ścianę kabiny obserwatora. Zestawowe magneto zastąpiłem żywicznym od Taurus Models. Pomalowałem również na kolor skóry fotele. Przygotowałem także orczyk, zbiornik paliwa oraz sterownicę.
 10. Pomalowałem elementy drewniane używając kredek akwarelowych, bezbarwnych pomarańczowy i żółty oraz farb olejnych dla plastyków. Pomalowałem również ścianę silnika i dodałem nieco brudzenia (szuwaksy Ammo).
 11. Zacząłem od pomalowania elementów płociennych kadłuba. Natrysnąłem je XF-57 mieszaną z bielą oraz brązem żeby uzyskać światłocień. Spróbowałem również czegoś nowego - chciałem nadać fakturę namalowanemu płótnu, więc kredkami nadałem im teksturę splotów płóciennego pokrycia.
 12. Dzięki Panowie!!! Istotnie model do najmniejszych nie należy... HP dostał skrzydła i zacząłem też robić naciągi w komorze płatów. W końcu zaczyna to wyglądać jak samolot. Paskudny jak Krystyna P. ale samolot...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.