Jump to content

xmald

Members
 • Content Count

  534
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki Panowie!!! Istotnie model do najmniejszych nie należy... HP dostał skrzydła i zacząłem też robić naciągi w komorze płatów. W końcu zaczyna to wyglądać jak samolot. Paskudny jak Krystyna P. ale samolot...
 2. Jadymy dalej... Naciągi części ogonowej zrobione - projektanci chyba zjadali istotne ilości grzybków podczas procesu projektowania... Nałożyłem również kalki i namalowałem rondle od masek dołączonych do zestawu. Kolejny czelendż przede mną - górny płat...
 3. Po przygodach z paroma innymi projektami zabrałem się za Krwawego Paralizatora (Bloody Paralyser - tłumaczenie równie eleganckie co Wirujący Seks) Zmontowałem elementy ogona i dolne skrzydła. Żeby PC 10 nie było tak mega nudne użyłem szablonów zaprojektowanych przez Jarka Rydzyńskiego. No dobra - to kawał modelu jest! Udało mi się ogarnąć mocowanie podwozia i gondoli silnikowych. Przyznam, że miałem obawy ale wydaje się, że dałem radę. Dodałem również nieco syfu. Coraz bardziej zaczyna przypominać samolot - co mnie niezmiernie cieszy
 4. Wielkie dzięki! Więc generalnie jako podkładu używałem tutaj GX2 - serdecznie polecam. Co do maskowania to nie było żadnych problemów - ja zawsze nieco osłabiam klej taśmy, żeby nie mieć niespodzianek ale żadna sytuacja z zerwaną farbą mi się jeszcze z tymi metalizerami nie zdarzyła.
 5. Tak, tutaj była gładka blacha na szczęście w sumie
 6. Dzięki! AK 479, 476 478 i 483 - mieszałem też te farbki ze sobą.
 7. Miała być podstawka i jest - choć trochę mi zeszło...
 8. Widziałem w Łasku - petarda - długo się w niego wgapiałem.
 9. Dzięki Marcinowi Ciepierskiemu - mam w końcu model najpiękniejszego moim zdaniem polskiego samolotu - PZL P.8 (oprócz KrUlowej rzecz jasna). Model otrzymałem zaczęty ale reszta roboty, która mi pozostała była prawdziwą przyjemnością. Maziany AK Extreme Metal
 10. xmald

  LAGG 3 ICM 1/48

  Wielkie dzięki! Mówiąc szczerze dzięki temu, że nie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem fetyszu przykładania plastikowych zabawek do planów nie mam również w większości sytuacji potrzeby poprawiania takich błędów - za dużo modeli za mało czasu. Jak pisałem zdaję sobie sprawę, że baboli jest sporo ale chciałem mieć na półce.
 11. xmald

  LAGG 3 ICM 1/48

  Dzięki wielkie. Jeśli chodzi o wznios skrzydeł to istotnie to jest chyba największa bolączka tego zestawu. Coś tam próbowałem w tym temacie zrobić ale za mało podniosłem.
 12. xmald

  LAGG 3 ICM 1/48

  Tak wiem Gałczenko oklepany i nie sikalafo... Generalnie model odskocznia od wielu innych, które robiłem. Kupiłem sobie trochę osprzętu do fotek więc stwierdziłem, że to dobra okazja żeby w końcu zrobić mu zdjęcia. Malowany pomarańczowymi Hatakami (uwielbiam). Syfiony szuwaksami od AK i MiGA oraz olejami. Dodałem blaszkę Eduarda. Jestem pewien, że ilość błędów jest przytłaczająca ale chciałem po prostu mieć go na półce.
 13. Wielkie dzięki za dobre słowo! Tymczasem taka sytuacja... Kalki Aviattica z płótnem - polecam, zdecydowanie pozytywne zdziwienie jak dobry to produkt. Jak ktoś będzie ochotę to pewnie niebawem będzie można poczytać więcej u KFS`a kfs-miniatures.com.
 14. Paka fajek to kawałek profilu oszlifowany i pomalowany. Obicia malowane pędzlem olejne XF 1 i XF10 czasami ich mieszanka.
 15. xmald

  An-2 1:16

  Nadrobiłem zaległości... Wybrałeś samolot, który uwielbiam i to jest piękna robota jak zwykle z resztą. Zasiadam i z utęsknieniem czekam na kolejny apdejt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.