Jump to content

xmald

Members
 • Content Count

  548
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by xmald

 1. #zdążyłemnaBytom Do budowy użyłem: Taurus Models Camshaft and sparkplugs Gaspatch śruby rzymskie Steven Robson`s koła szprychowe Maski Krzysztof Tengli laserowo wycięty obrys śmigła by Michał Jakś Okucie śmigła Proper Plane Śmigło - samoróbka Pasy HGW
 2. Wielkie dzięki za dobre słowa panowie.
 3. Zalożyłem naciągi w komorze silnikowej, użyłem tutaj linki EZ line i śrub Gaspatch models. Jeśli chodzi o podwozie to wzmocniłem je naciągami z żyłki, które nadają sztywności konstrukcji. Mogłem w końcu założyć genialne moim zdaniem koła szprychowe zrobione przez Stevena Robsona. Moim zdaniem to prawdziwa biżuteria 😉 mam jedynie nadzieję, że mój model jest ich wart. Przykleiłem również chłodnice.
 4. Wielkie dzięki za dobre słowa! Jedziemy dalej Kadłub zamknięty. Pomalowałem także płatowiec. Skrzydła i ogon były nieco wymagające. Chciałem uzyskać efekt prześwitywania płótna jak na fotkach. Wymagało to dużo taśmy i cierpliwości ale sądzę, że efekt jest zadowalający. Wielkie dzięki dla Krzysztofa Tengli za maski - samodobro! Czas na brzydzenie i podwozie.
 5. Jedziemy dalej. Zrobiłem silnik - zastąpiłem rozrząd żywicznym do Taurus Models moim zdaniem zdecydowanie gra warta świeczki. Dołożyłem także pasy HGW w kabinach. Można zamykać kadłub.
 6. No to lecimy z tym monologiem... Elementy kokpitu Taube już prawie skończone. Nadal muszę dodać jeszcze naciągi wzmacniające konstrukcję wewnątrz połówek kadłuba.
 7. wielkie dzięki! Śmigła malowane - kredki akwarelowe i clear orange.
 8. Bardzo elegancki! Szapo ba i sikalafo.
 9. Zdecydowanie jeden z najbardziej wymagających projektów. Najtrudniejszym fragmentem było utrzymanie odpowiedniego wzniosu skrzydeł (niestety do końca się nie udało) i geometrii. Niemniej, cieszę się, że jest skończony. Warsztat długi jak Moda na Sukces a teraz fotki:
 10. Prac nad kokpitem ciąg dalszy. Skończyłem tablice przyrządów pilota i ścianę kabiny obserwatora. Zestawowe magneto zastąpiłem żywicznym od Taurus Models. Pomalowałem również na kolor skóry fotele. Przygotowałem także orczyk, zbiornik paliwa oraz sterownicę.
 11. Pomalowałem elementy drewniane używając kredek akwarelowych, bezbarwnych pomarańczowy i żółty oraz farb olejnych dla plastyków. Pomalowałem również ścianę silnika i dodałem nieco brudzenia (szuwaksy Ammo).
 12. Zacząłem od pomalowania elementów płociennych kadłuba. Natrysnąłem je XF-57 mieszaną z bielą oraz brązem żeby uzyskać światłocień. Spróbowałem również czegoś nowego - chciałem nadać fakturę namalowanemu płótnu, więc kredkami nadałem im teksturę splotów płóciennego pokrycia.
 13. Dzięki Panowie!!! Istotnie model do najmniejszych nie należy... HP dostał skrzydła i zacząłem też robić naciągi w komorze płatów. W końcu zaczyna to wyglądać jak samolot. Paskudny jak Krystyna P. ale samolot...
 14. Jadymy dalej... Naciągi części ogonowej zrobione - projektanci chyba zjadali istotne ilości grzybków podczas procesu projektowania... Nałożyłem również kalki i namalowałem rondle od masek dołączonych do zestawu. Kolejny czelendż przede mną - górny płat...
 15. Po przygodach z paroma innymi projektami zabrałem się za Krwawego Paralizatora (Bloody Paralyser - tłumaczenie równie eleganckie co Wirujący Seks) Zmontowałem elementy ogona i dolne skrzydła. Żeby PC 10 nie było tak mega nudne użyłem szablonów zaprojektowanych przez Jarka Rydzyńskiego. No dobra - to kawał modelu jest! Udało mi się ogarnąć mocowanie podwozia i gondoli silnikowych. Przyznam, że miałem obawy ale wydaje się, że dałem radę. Dodałem również nieco syfu. Coraz bardziej zaczyna przypominać samolot - co mnie niezmiernie cieszy
 16. Wielkie dzięki! Więc generalnie jako podkładu używałem tutaj GX2 - serdecznie polecam. Co do maskowania to nie było żadnych problemów - ja zawsze nieco osłabiam klej taśmy, żeby nie mieć niespodzianek ale żadna sytuacja z zerwaną farbą mi się jeszcze z tymi metalizerami nie zdarzyła.
 17. Tak, tutaj była gładka blacha na szczęście w sumie
 18. Dzięki! AK 479, 476 478 i 483 - mieszałem też te farbki ze sobą.
 19. Miała być podstawka i jest - choć trochę mi zeszło...
 20. Widziałem w Łasku - petarda - długo się w niego wgapiałem.
 21. Dzięki Marcinowi Ciepierskiemu - mam w końcu model najpiękniejszego moim zdaniem polskiego samolotu - PZL P.8 (oprócz KrUlowej rzecz jasna). Model otrzymałem zaczęty ale reszta roboty, która mi pozostała była prawdziwą przyjemnością. Maziany AK Extreme Metal
 22. xmald

  LAGG 3 ICM 1/48

  Wielkie dzięki! Mówiąc szczerze dzięki temu, że nie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem fetyszu przykładania plastikowych zabawek do planów nie mam również w większości sytuacji potrzeby poprawiania takich błędów - za dużo modeli za mało czasu. Jak pisałem zdaję sobie sprawę, że baboli jest sporo ale chciałem mieć na półce.
 23. xmald

  LAGG 3 ICM 1/48

  Dzięki wielkie. Jeśli chodzi o wznios skrzydeł to istotnie to jest chyba największa bolączka tego zestawu. Coś tam próbowałem w tym temacie zrobić ale za mało podniosłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.