Jump to content

Maxy

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gorzów Wlkp.
 • Interests
  Nurkowanie, Piłka nożna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1. te opancerzenie to dodatkowa płytka pancerna od spodu samolotu, osobna część w zestawie. 2. silnik nie ten co w Su-22M4. Jednak to mało widoczne. Nie miałem w ręku tego "wczesnego" Su-22M3
 2. te dodatkowe opancerzenie to miały tylko Su 22 z Afganistanu. Do polskiego Su-22M4 wizualnie wystarczy ten chwyt powietrza. Jak chcesz poprawiać silniki to jednak musisz dotrzeć do planów i zdjęć. Wszystkie Su-22M4 miały silnik AL-21F3
 3. Maxy

  F-35

  tylko osłona kabiny się rozwarstwia w czasie eksploatacji?
 4. model Su-17M3 numer 72047 ma więcej części bo 186. Jest w malowaniu kamuflażowym z Afganistanu, ma dodatkowe podkadłubowe opancerzenie. Nie był używany w polskim lotnictwie. Su-22M4 wizualnie najbardziej różni się od Su-22M3 dodanym chwytem powietrza do wyposażenia elektronicznego przed statecznikiem pionowym.
 5. Su-20 czyli eksportowy Su-17 M. Rok temu był w sprzedaży w pudełku z numerem 17011. Co prawda nie miał polskich kalkomanii.
 6. Odnośnie 100 lat polskich skrzydeł. Ogólnie jak stare TBiU, lepszy papier. Ostatni tomik z Orlikiem ma dobry tekst o historii i współczesności Orlika ale słaby dobór zdjęć. Rozumiem że stare foto są jak je zrobili. Ale dlaczego nie ma ani jednego zdjęcia samolotu od spodu czy z góry? Są tylko "ładne " podręcznikowe ujęcia, powielane foto z przodu, czy z boku. Jest planik Orlika, 1 schemat malowania na okładkach ale ani słowa o tym jakie farby są uzyte. Brak wzorca FS czy choćby opisów kolorów. Brak zdjęc wnętrza Orlika, szczegółów podwozia czy mechanizacji skrzydeł. Mosquito - podobnie jak w innych o historycznych samolotach w serii za dużo o początkach, czy naprawdę musi być o dwupłatowcach De Havillanda? Zdjęcia czarnobiałe nie są poddane obróbce cyfrowej , są za ciemne. Nie wiem po co jest tabelka o historii dostaw Mosquito a nie ma tabelki z wyszczególnieniem ilości Mosquito w polskich dywizjonach i ich wersji. O malowaniu zero. Planik jakiś dziwny , nie ma pasa wzmacniającego na kadłubie który jest na schemacie okładkowym. Su-22. za dużo historii. Zdjęcia znowu "ładne". Ach nie jest jedno zdjęcie z dołu. Brak zestawienia polskich jednostek latających na Su-22. C-295M chyba pierwsza pozycja opisująca CASE. Przydatna. Ale o malowaniu zero. Wellington. Brak tabelki samolotów jakie wersje były w polskich dywizjonach. O malowaniu j/w. Mig-21. chyba. Bo na stronie 34 pisze Mig-29 w Polsce. Znowu dużo o historii prototypów Mikojana. Brak tabelki z polskimi jednostkami. Malowanie j/w. Na okładkowym Migu 21 bis w rzutach bocznych jest coś czerwonego na spodzie nosa i czubku statecznika pionowego. Czy to tylko czerwone osłonki urządzenia IFF czy coś innego.
 7. Prawdopodobnie to "Kronika nurkującego bombowca" z 1968 roku.
 8. ww-model.pl ogłasza że ma, Martola w zapowiedziach, KS-model - wkrótce
 9. Odnośnie Su-22UM3K jednak na kalce jest polski biały akcent 305. Zwracam honor Modelsvitowi.
 10. Na Su-22UM3K jest dla polskiego malowanie żółty numer samolotu w wersji jednoosobowej. Modelsvit dał ciała. Za to polscy producenci kalkomanii będą wdzięczni.
 11. na początku wątku jest fototrawionka Eduarda , tam są te szprychy.
 12. Dla purystów kalendarzowych. Modelsvit , dobra nowina dla modelarzy z końcem kwietnia 2019 wyjdzie Su-17UM3, 2 schematy kamuflażu (Ukraina /ZSSR); Su-22UM3K (wersja eksportowa) 4 schematy ( Polska / Republika Czeska ? Czechosłowacja? / NRR i Irak) Oba z częściami fototrawionymi, maskami, folią do wyswietlaczaHUD , 2 owiewkami kabiny (otwarta/zamknięta), parą zbiorników zapasowych, wyrzutnie 2 x "UB-16" , zmienna geometria skrzydeł. Tak więc , wybór jest twój!
 13. Su-22UM3 i Su-22UM3K miały inne silniki, czyli inne zakończenie kadłuba. Polskie tylko Su-22UM3K. Ciekawe jak to Modelsvit zrobił.
 14. Bo ten https://www.aviationmegastore.com/sukhoi-su17um3--advanced-two-seat-trainer-72050-modelsvit--mv72050-aircraft-scale-modelling/product/?action=prodinfo&art=161303 , jest tylko rosyjski.
 15. no właśnie Grześ o to chodzi, byś w 2019 trzymał rękę na pulsie... i by można było uzupełnić nie tylko twój magazyn. Su -22 UM3 tez już czeka , co prawda nie był w polskim lotnctwie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.