Jump to content

Maxy

Members
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Maxy

 1. Maxy

  F 16

  Odnośnie nosa F-16. Jak jest u Italerii? Nie można go wykorzystać?
 2. Petlakow Pe-2 , nowy Zvezdy, gorsze stare UM
 3. Jakoś nie widziałem by było tu info, więc przy okazji. Pactra, MM i Aztek padły. Trzeba się będzie przestawić na coś innego.
 4. Coś jest nie tak z podwoziem, Typhoon miał bardzo wysunięte do przodu podwozie. A tu krawędzie pokrywy podwozie mają kąt ostry względem powierzchni ziemi, powinny chyba być bardziej poziome. Te lewe podwozie ma 90 stopni względem skrzydła czy mi się wydaje?
 5. Odnośnie Jaka -130 i nowego Leonardo M-346 Bielik. To obecnie całkiem inne samoloty, nie wystarczy dodać kilka ramek.
 6. Może jest jakieś zdjęcie tego Wildcata co latał Żurakowski?
 7. Podobno takie samoloty mieli robić. Przynajmniej do tej pory. A może jednak jakiś Polonus latał na tym? Inaczej Wildcata odpuszczam.
 8. Jaki związek z polskim lotnictwem ma Wildcat? Arma Hobby go zapowiedziała na 2020.
 9. Nadchodzi plastikowy Dromader z karaya. W trzech wersjach, rolnicza, pożarnicza i "Bałkany". Cena nieokreślona. Podobno - początek roku 2020.
 10. Taki troche inny Jak-40, http://scalemodels.ru/articles/13650-Mars-Models-1-72-k-40-liros--letajushha-meteolaboratori.html
 11. Mam pytanie, gdzie był opis poprawek do modelu HobbyBosa ? Te przedłużenia zbiornika, wirnik i takie podobne?
 12. Poprawki przy wirniku to samoróbki czy Bilmodel? Na pływaki zgłaszam się.
 13. Jak przesuwałem szybko zdjęcia w dół strony to nie zorientowałem się gdzie kończą się zdjęcia prawdziwego ... Mam tylko wrażenie ze latający ma bardziej opuszczone powieki. Fantastyczny model.
 14. Ukazał się tomik North American P-51 Mustang w serii 100 lat polskich skrzydeł. Autorem tekstu jest Wojtek Matusiak. Z tego powodu warto go kupić jako uzupełnienie do różnych obcojęzycznych publikacji o Mustangu. Zdjęcia w większości znane ale są większe i widać więcej szczegółów. Autorem rysunków barwnych jest .... nie będę pisał. Autor dalej nie wie jak odsuwała się osłona kabiny Malcolm Hood w Mustangu. Nie wie że prowadnice po których odsuwała się osłona nie były równoległe do linii podziału blach. Poskąpił także że kolorów na światełka pozycyjne w rysunku samolotu. Wszystko szare. Książeczka omawia skrótowo wszystkie wersje Mustangów użytkowanych przez PSP na Zachodzie.
 15. 1. te opancerzenie to dodatkowa płytka pancerna od spodu samolotu, osobna część w zestawie. 2. silnik nie ten co w Su-22M4. Jednak to mało widoczne. Nie miałem w ręku tego "wczesnego" Su-22M3
 16. te dodatkowe opancerzenie to miały tylko Su 22 z Afganistanu. Do polskiego Su-22M4 wizualnie wystarczy ten chwyt powietrza. Jak chcesz poprawiać silniki to jednak musisz dotrzeć do planów i zdjęć. Wszystkie Su-22M4 miały silnik AL-21F3
 17. Maxy

  F-35

  tylko osłona kabiny się rozwarstwia w czasie eksploatacji?
 18. model Su-17M3 numer 72047 ma więcej części bo 186. Jest w malowaniu kamuflażowym z Afganistanu, ma dodatkowe podkadłubowe opancerzenie. Nie był używany w polskim lotnictwie. Su-22M4 wizualnie najbardziej różni się od Su-22M3 dodanym chwytem powietrza do wyposażenia elektronicznego przed statecznikiem pionowym.
 19. Su-20 czyli eksportowy Su-17 M. Rok temu był w sprzedaży w pudełku z numerem 17011. Co prawda nie miał polskich kalkomanii.
 20. Odnośnie 100 lat polskich skrzydeł. Ogólnie jak stare TBiU, lepszy papier. Ostatni tomik z Orlikiem ma dobry tekst o historii i współczesności Orlika ale słaby dobór zdjęć. Rozumiem że stare foto są jak je zrobili. Ale dlaczego nie ma ani jednego zdjęcia samolotu od spodu czy z góry? Są tylko "ładne " podręcznikowe ujęcia, powielane foto z przodu, czy z boku. Jest planik Orlika, 1 schemat malowania na okładkach ale ani słowa o tym jakie farby są uzyte. Brak wzorca FS czy choćby opisów kolorów. Brak zdjęc wnętrza Orlika, szczegółów podwozia czy mechanizacji skrzydeł. Mosquito - podobnie jak w innych o historycznych samolotach w serii za dużo o początkach, czy naprawdę musi być o dwupłatowcach De Havillanda? Zdjęcia czarnobiałe nie są poddane obróbce cyfrowej , są za ciemne. Nie wiem po co jest tabelka o historii dostaw Mosquito a nie ma tabelki z wyszczególnieniem ilości Mosquito w polskich dywizjonach i ich wersji. O malowaniu zero. Planik jakiś dziwny , nie ma pasa wzmacniającego na kadłubie który jest na schemacie okładkowym. Su-22. za dużo historii. Zdjęcia znowu "ładne". Ach nie jest jedno zdjęcie z dołu. Brak zestawienia polskich jednostek latających na Su-22. C-295M chyba pierwsza pozycja opisująca CASE. Przydatna. Ale o malowaniu zero. Wellington. Brak tabelki samolotów jakie wersje były w polskich dywizjonach. O malowaniu j/w. Mig-21. chyba. Bo na stronie 34 pisze Mig-29 w Polsce. Znowu dużo o historii prototypów Mikojana. Brak tabelki z polskimi jednostkami. Malowanie j/w. Na okładkowym Migu 21 bis w rzutach bocznych jest coś czerwonego na spodzie nosa i czubku statecznika pionowego. Czy to tylko czerwone osłonki urządzenia IFF czy coś innego.
 21. Prawdopodobnie to "Kronika nurkującego bombowca" z 1968 roku.
 22. ww-model.pl ogłasza że ma, Martola w zapowiedziach, KS-model - wkrótce
 23. Odnośnie Su-22UM3K jednak na kalce jest polski biały akcent 305. Zwracam honor Modelsvitowi.
 24. Na Su-22UM3K jest dla polskiego malowanie żółty numer samolotu w wersji jednoosobowej. Modelsvit dał ciała. Za to polscy producenci kalkomanii będą wdzięczni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.