Jump to content

zbigi10000

Members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te szybkoałączki mają gwint 1/8 ' .
 2. Też miałem podobny problem , mianowicie uciekało mi powietrze właśnie na połączeniu szybkozłączki. Tylko podczas poruszania połączenia było słychać wyraźnie uciekające powietrze , jak stało spokojnie to nie ulatywało. Miałem szybkozłączkę https://plastmodel.pl/p/14/34702/amazing-art-18802-aa401-szybkozlaczka-do-aerografu-1-8-aerografy-narzedzia-modelarskie.html . Problem rozwiązał zakup szybkozłączki https://plastmodel.pl/p/14/11103/harder-amp-steenbeck-104403-szybkozlacze-2-7mm-z-gwintem-1-8--aerografy-narzedzia-modelarskie.html .
 3. Ostatni spit od italieri (special hobby).
 4. Sprzedam za 350 zł + poczta , i tak leży nieużywany.
 5. Przejrzałem sobie na szybko , i rzeczywiście cena bardzo wysoka ,nawet za metrowy kawał plastiku.
 6. Świetne , faktycznie widać ,że żaden temat nie stanowi dla ciebie problemu. Jaką długość ma model Discovery , szkoda ,że nie ma galerii.
 7. "Kamuflaż to tzw. "Malta blue". To oryginalne malowanie powstało dzięki Marszalkowi K. Parkowi, który objął dowództwo lotnictwa na Malcie w czerwcu 1942. Otóż Spity na Malcie posiadały kilka typów malowania, które generalnie było wariacją "desert scheme" z rożnym kolorem spodu (sky, azure blue albo mediteranian blue) - rzadziej spotykało się Spity w malowaniu Temparte Land . Niestety kamuflaż pustynny obowiązujący w rejonie morza śródziemnego całkowicie nie sprawdzał się na Malcie - tutaj samoloty operowały głownie nad morzem (jasny pustynny kamuflaż je demaskował). Po kilku tygodniach nieustającego "męczenia" dowództwo RAF w końcu dało zgodę Parkowi na przemalowanie samolotów. Niestety okazało się ze jedynym kolorem dostępnym na Malcie jest PR blue... który położono na kolor piaskowy (pozostawiając brąz ziemisty)."
 8. Modeł ładny ,ale przydały by się jakieś ślady eksploatacji ,piasek , pustynia , częste loty , płatowiec musiał się zużywać. Te linki od stateczników poziomych , często je widzę w modelach spitów ale na zdjęciach archiwalnych ich nie widać.
 9. Spitfire mk Vc 249 eskadra, Takali ,lipiec 1942, sierżant George Frederick Beurling ps., „Buzz”, „Screwball” . To drugi z rozpoczętych przeze mnie ,bodajże pół roku temu , trzech spitów od special hobby.Jak ktoś lubi wyzwania to polecam. Zapraszam do komentowania.
 10. Sprzedam aerograf j.w. cena 400 zł + przesyłka. Aerograf posiada dyszę 0,2 ,dodatkowo w zestawie, mechanizm Quick Fix , oraz air cap do precyzyjnego malowania(oryginalny też jest w zestawie), dodatkowo szybko-złączka. Jak widać chrom trochę się przetarł ,ale te typy tak mają. Aerograf w pełni sprawny .
 11. No tak . Śmiglaki : to co ma śmigło lub wirnik . Ale może kiedyś jakiegoś śmigłowca zlepię.
 12. Spita I a już mam aifixa tamiya czeka w kolejce , z kamo night and day.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.