Jump to content

zbigi10000

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie jestem pewien w 100 % ,ale wydaje mi się ,że Velleman i ta powyżej to jest to samo. Tylko Velleman'a dostałem czarnego.Zakupiłem 2 sztuki , jedną z Niemiec , drugą z allegro i obydwie są made in PRC. W tej pierwszej po kilku latach użytkowania siadła elektronika (zasilanie świetlówki ), wymieniłem na własnej roboty led'y(temp. 5000 K) , a w drugiej od razu po zakupie zamontowałem świetlówkę.Co muszę przyznać ,że ramie jest bardzo solidne. Tak to teraz wygląda.
 2. Wie ktoś co się dzieje z tym sklepem , nie odpowiadają na telefony oraz maile. Zamówiłem towar i cisza.
 3. Taki zestaw ostatnio używam i wydaję się ,że do pracy jest wystarczający https://mitoya.pl/akcesoria-swiatlo-stale/104-oprawka-do-zarowek.html https://mitoya.pl/swietlowki/2033-zarowka-studyjna-swiatla-stalego-85w400w-5500k-e27.html https://mitoya.pl/oprawki-i-uchwyty/1466-duzy-klosz-do-oprawki-warszawa.html Do tego https://allegro.pl/oferta/lampa-kosmetyczna-z-lupa-czarna-modelarska-5626076420?snapshot=MjAyMC0wMy0wM1QxMTozNToxNC4xODlaO2J1eWVyO2IyZDAwNTVkYTI5YmU3OWM5YzkxNjUxN2ZjOGUwNzUzMzcxOGJhYzFhZjUyYzdmNjgxMzcyOGI4ODE3OTFhNjA%3D zdjąłem świetlówkę i zamontowałem to co wyżej . Oczywiście do zdjęć trochę mało światła ale mam jeszcze dwie oprawki e27 ze świetlówkami po 85w 5500k .
 4. Ja tam cały czas używam farby olejne (Van gogh)+ benzynę do zapalniczek , dla mnie to najlepszy specyfik , AK I MIG jakoś gorzej mi się z nimi pracuje. Ale oczywiście to kwestia własnego doświadczenia. Trzeba tylko pamiętać , że nie należy kłaść takiego specyfiku na emalie i lakiery olejne .
 5. Te szybkoałączki mają gwint 1/8 ' .
 6. Też miałem podobny problem , mianowicie uciekało mi powietrze właśnie na połączeniu szybkozłączki. Tylko podczas poruszania połączenia było słychać wyraźnie uciekające powietrze , jak stało spokojnie to nie ulatywało. Miałem szybkozłączkę https://plastmodel.pl/p/14/34702/amazing-art-18802-aa401-szybkozlaczka-do-aerografu-1-8-aerografy-narzedzia-modelarskie.html . Problem rozwiązał zakup szybkozłączki https://plastmodel.pl/p/14/11103/harder-amp-steenbeck-104403-szybkozlacze-2-7mm-z-gwintem-1-8--aerografy-narzedzia-modelarskie.html .
 7. Ostatni spit od italieri (special hobby).
 8. Sprzedam za 350 zł + poczta , i tak leży nieużywany.
 9. Przejrzałem sobie na szybko , i rzeczywiście cena bardzo wysoka ,nawet za metrowy kawał plastiku.
 10. Świetne , faktycznie widać ,że żaden temat nie stanowi dla ciebie problemu. Jaką długość ma model Discovery , szkoda ,że nie ma galerii.
 11. "Kamuflaż to tzw. "Malta blue". To oryginalne malowanie powstało dzięki Marszalkowi K. Parkowi, który objął dowództwo lotnictwa na Malcie w czerwcu 1942. Otóż Spity na Malcie posiadały kilka typów malowania, które generalnie było wariacją "desert scheme" z rożnym kolorem spodu (sky, azure blue albo mediteranian blue) - rzadziej spotykało się Spity w malowaniu Temparte Land . Niestety kamuflaż pustynny obowiązujący w rejonie morza śródziemnego całkowicie nie sprawdzał się na Malcie - tutaj samoloty operowały głownie nad morzem (jasny pustynny kamuflaż je demaskował). Po kilku tygodniach nieustającego "męczenia" dowództwo RAF w końcu dało zgodę Parkowi na przemalowanie samolotów. Niestety okazało się ze jedynym kolorem dostępnym na Malcie jest PR blue... który położono na kolor piaskowy (pozostawiając brąz ziemisty)."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.