Jump to content

jarross

Members
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kalisz/Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No wreszcie ktoś to powiedział. Zawsze bawią mnie niezmiernie (nie ujmując nikomu) próby malowania modeli i domniemywania kolorystyki ze zdjęć czarno białych. Mało tego, ludzie na tym forum potrafią również przez kilka-kilkadziesiąt postów dobierać kolory na podstawie współczesnych kolorowych fotografii co moim zdaniem jest również bzdurą.
 2. Kolega Marioba troszkę mija się z prawdą...kleiłem to i nie jest to dosłowny przepak (np. grile na kadłubie czy kosze na wieży). Wnioskuję bo stosowałem blachy eduarda dedykowane do iteleri i nie do końca wszystko pasowało i było zgodne z czeską instrukcją (zresztą wystarczy wejść na scalemates i porównać instrukcje). Spasowanie ok, plastik troszkę słaby w obróbce ale daje radę. Wybór należy do Ciebie, Border czy Meng jest 2x droższy. Jeśli jesteś początkujący bez namysłu bierz revell lub iteleri.
 3. Bardzo fajny i fajnie zniszczony.
 4. jarross

  1/35 T-90M

  Nawet nie wiem co napisać, wstyd wrzucać swoje wypociny...
 5. Moim zdaniem kolory nie są ujednolicone i każdy kraj ma inne odcienie. Np. kolory Tamiya podane przez robertmodelarz nijak się mają do kolorów pojazdów francuskich a przecież tam też jest ten sam schemat...
 6. Znakomity, jak robisz rysy?
 7. Oprócz tego co koledzy wyżej napisali, ja bym się lekko czepił zbyt jasnych (wręcz nowych) trzonków narzędzi...
 8. A ja muszę się pochwalić przesyłką z Japonii. 430pln z eBay. W sam raz na gwiazdkę . Troszkę niepewności ale się udało.
 9. Jak dla mnie lekko za czysty a już na pewno koła i gąsienice. Ale to tylko jak dla mnie. Poza tym perfekcja. Z gąsienicami RFM jest rzeczywiście dużo pracy ale da się przeżyć. Ciekawe jak z AFV Club?
 10. "Rudy" powinien być tylko po jednej stronie :). Nie jest najgorzej, można by podkręcić zdjęcia-np. więcej kontrastu. Te brązowe plamy w dużej ilości na kadłubie to...?
 11. Ok, modelarstwo jest bardzo subiektywne. Jednemu się coś podoba, drugiemu nie. Ja lubię obijać te czołgi, ktoś inny je kurzy, następny robi je tak jakby opuściły fabrykę przed 5 minutami, jeszcze inni modulują kolory, rozjaśniają, zaciemniają (co jest kompletnie nienaturalne ale co? ale fajnie wygląda). Jesteśmy ludźmi i możemy mieć różne zdanie na różne tematy. Ale strasznie mnie wkurza autorytarne stwierdzanie co jest dobre a co nie. Jak może tworzyć się światłocień na płaskiej powierzchni (to jakiś absurd że powierzchnia jest płaska i robi się światłocień z niczego), dlaczego spaw nie mógł
 12. Bardzo fajnie to wyszło. Ani za ciemny ani za jasny - dla mnie w punkt.
 13. Enten, to radziecki czołg, nie niemiecki, różnie się to im składało... Załączone zdjęcia w celach dyskusji.
 14. Cóż, wydaje mi się że Twój T34 jest ciemniejszy. Staram się obserwować naturę i rzeczywistość brudząc modele i koła w moim aucie też czasem wyglądają jak wytarte brudną szmatą, rdza natomiast pojawia mi się na narzędziach i sprzętach ogrodowych w naprawdę dziwnych i niespodziewanych miejscach. Ale cenię sobie Twoje zdanie. Dziękuję, cieszę się że ktoś to zauważył. Wyschnięte błoto najczęściej jest po prostu szare-bez żółtego, brązowego i innych kolorów. ? Dzięki, tu mamy sytuację, że jest po deszczu, Przejechał po błocie, które wyschło a cały kurz został zmyty na bocz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.