Jump to content

Lajtus

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Świętokrzyskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostając w temacie polskich producentów to miło by było zobaczyć modele odrzutowców z czasów PRL i lat 90-tych czyli np. MiG-19PF czy MiG-23MF w skali 1:72 gdzie są dostępne tylko shortruny KP lub stare Academy. Nawet MiG-29 we wczesnych wersjach miałby wzięcie ze względu na ograniczoną dostępność modelu Trumpetera, mam nadzieję, że kiedyś coś ruszy w tym temacie.
 2. Od jakiegoś czasu Wamod wypuścił swojego Tool cleanera z czerwoną nakrętką, równie skuteczny jak markowe preparaty i jest o połowę tańszy.
 3. Tutaj jeszcze inny test tych farb.
 4. Lajtus

  Zero 1/48

  Mam kawałek cienkiego hipsu więc może uda się dorobić coś.
 5. Lajtus

  Zero 1/48

  Jakby nie patrzeć z zawodu jestem Technik Informatyk 😁. I dlatego właśnie zaszpachluję tylko otwór w kadłubie, osłony nie będę ruszał, a model i tak jest klejony prosto z pudła bez stresu.
 6. Lajtus

  Zero 1/48

  W tym modelu luf jest pięć, ale wgłębienie na drugi KM w kadłubie jest puste tzn. nie ma tam lufy KM'u. Na zdjęciu tego tak nie widać i wydaję się, że są 2 KM'y w kadłubie. Tak z ciekawości sprawdziłem ten typ samolotu w wydaniach innych producentów i faktycznie jest tylko jeden port na karabin, a drugiego już nie ma. Wygląda na to, że muszę ten port zaszpachlować w swoim modelu, bo akurat robię go z zestawu Tamki.
 7. Będzie PZL P-11c w skali 1:32 od IBG https://nowosci.plastikowe.pl/aktualnosci/zapowiedzi-ibg-models-pzl-p-11c-1-32/?fbclid=IwAR0K7zQICBTqbyRwIQcHrd_624S-oIX0lbL35GsovhHioid0TC6wo6X2Kec
 8. Przepraszam za dość długą przerwę w warsztacie. Model widoczny na poprzednich zdjęciach poszedł na złom po długiej walce z farbami Vallejo. Zaopatrzyłem się w nowy zestaw. Etapy składania nie różniły się od tego co już pokazałem. Teraz kiedy już mniej więcej wiem jak i z czym mieszać Vallejo, mogłem w końcu pomalować model. Po zrobieniu preshading'u przeszedłem do malowania. Góra to Ocean Grey, a spód Medium Sea Grey. Następnie planuje zrobić maski kamuflażu. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale rozładowały mi się baterie w aparacie, więc zrobiłem zdjęcie smartfonem
 9. thiner masz dedykowany więc może gryzie się thiner z wamodem ?? nie wiem nie sprawdzałem. A ciśnienie 1,5 B. - ok ale jaka konsystencja farby ??; ja maluję 1,8 - 1,9 przy mleku 3,2% , zmniejszam do 1,3 - 1,1 przy bardzo rozcieńczonych (prawie nie kryjących). Najpierw spróbuj troszkę rozcieńczyć bez retandera i przy 1,5 spróbuj na czymś itp. np. to samo przy 1,7 itd. Może to Ci pomoże. POZDRO Pokombinuje z mieszaniem przy najbliższym malowaniu
 10. Czy jest może jakaś strona ze schematami kamuflażu samolotów z IIwś w skali 1:72?
 11. Ja zaś mam problem z malowaniem vallejo model color aerografem, nie mogę dobrać odpowiedniego rozcieńczenia, raz aerograf pluje kroplami farby, a raz się przytyka. Używam airbrush thinera vallejo i retardera wamodu. Maluje przy ciśnieniu 1,5 bara.
 12. Ja też teraz pracuje nad tym MiG'iem tylko, że z tamiya (to i tak jest przepak Italeri), właśnie położyłem kolor bazowy, dzisiaj jeszcze polakieruje go sido i namaluje kamuflaż. Postaram się zrobić washa i może wrzucę fotkę.
 13. Ten podkład Tamiya jest dosyć gęsty no i na różnych forach twierdzą, że to tylko rozcieńczalnik, a inni że 2w1. Zainwestuje w rozcieńczalnik vallejo do aerografów. Wydaje mi się, że model kolor są wydajniejsze, gdyż po prostu więcej farby uzyskam po rozcieńczeniu no i można nimi malować pędzlem.
 14. Maluje Adlerem AD7790, farby to głównie vallejo model color. Niedawno spojrzałem na wątek o farbach i wiem że rozcieńczam je zbyt słabo.
 15. Zapomniałem, ale zeszlifuje obramowanie i wstawię od zewnątrz. Malowania aerografem idzie dość opornie i model będzie należał do średnio udanych
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.