Jump to content

biket26

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Bochnia[KBC]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Czy jest możliwość rezerwacji poz 1 i 2 do poniedziałku doi 15tej? Piotr
 2. Hejka. Cieszę się że jestem jednym z powodów powstania tej relacji. Trzymam kciuki i możesz liczyć na moją pomoc w sprawie budowy tego modelu Powodzenia!!! pozdrawiam piotr
 3. Dobre są stare karty od kodów jednorazowych do transakcji bankowych przez. neta, stare karty bankomatowe lub kredytowe, telefoniczne... tylko trzeba z nich zdjąć folię ochronną lubi ją zeszlifować.
 4. A ja mam pytanie do Ciebie Mates. Mam rozgrzebanego tego harriera i uszkodziłem część z LERXem. A w zestawie są 2 rodzaje. Ty robisz z 100%LERX. Czy odstąpiłbyś mi część z 70%LERX ? To są części z ramki K. Byłbym wielce zobowiązany. Piotr.
 5. Witam. Jak w temacie kupię zestaw dodatków firmy Attack Squadron potrzebnych do wykonania polskiego Miga-29.
 6. Siemka. Kolego "Hello" - co do zrobienia "naszego" Herka z wersji J w 1:48 to jeszcze musiałbyś skrócić kadłub ( J ma dłuższy ogon niż H ) oraz wymienić gondole silników wraz ze śmigłami,( w obu modelach najlepiej wymienić silniki zestawowe ponieważ są to silniki do wersji A, na zestawy żywiczne od Attack Squadron wydane zarówno do wersji H jak i J i przy okazji dokupić ich koła a także w miarę zasobności portfela jeszcze zestaw klap i ich wnęk ) oraz strugać na nowo kabinę pilotów. Przedział ładunkowy to wielka pomyłka i jedyna opcja to go po prostu zamknąć ( albo rzeźbić przez 2 lata) . http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/it/kit_it_0843.shtml https://www.scalemates.com/kits/1015790-attack-squadron-48046-c-130-e-h-engine-nacelles-propellers-set http://web.ipmsusa3.org/content/lockheed-martin-c-130j-c5-hercules-part-i-what-s-box https://www.scalemates.com/kits/940103-attack-squadron-48015-c-130-j-engine-nacelles http://www.modelmaker.com.pl/ASQ48064-1-48-C-130-Flaps-for-Italeri/1333/ http://www.modelmaker.com.pl/48054-1-48-C-130-wheel-set-with-disc-brakes/1154/ Jeżeli chodzi o linie podziału to są wypukłe i nie wszystkie poprawne więc jak się uprzeć, to trza część szlifnąć i na nowo. Herek jest na niektórych łączeniach blach pokryty hermetykiem więc wyglądają jak wypukłe.Brak pasa wzmacniającego na kadłubie pomiędzy sekcją kabiny a centropłatem. Dodatkowo pozostaje wykonać 17000 nitów na ogonie i dodać detali w gondolach podwozia... To z grubsza chyba tyle Też czekam na rozwiązanie sprawy kalkomanii do 1:48 " eldiabloo" -powodzenia z tym modelem. Jestem ciekaw efektu końcowego. Gdybyś chciał zaszaleć to możesz kupić: https://www.mojehobby.pl/products/C-130H-J-Herkules-ITA.html https://www.mojehobby.pl/products/C-130-wheel-set-with-disc-brakes-16969608.html Jakby co służę pomocą merytoryczną. Mam przyjemność na co dzień je oglądać Pozdrawiam. .
 7. Witam. Wymiana wchodzi w grę?
 8. Hejka. Jeżeli chodzi o nakładanie koloru białego to kilka cienkich warstw załatwi sprawę. Tamiya dobrze kryje bo sam jej używałem. Natomiast co do szpachlowania wlotów powietrza to z nimi jest zawsze problem. możesz spróbować zrobić mix szpachli Tamiya putty white, podkładu surfacer mr hobby i dodać troszkę leveling thinnera z mr hobby i takim mixem możesz zalać te wloty powietrza tylko uważaj bo za gęsta konsystencja spowoduje że zrobią się zacieki, a za rzadka - po prostu spłynie( albo jeżeli masz to użyć liquid primer z Tamki ). Albo szpachla na połączenia i papier ścierny 800, później 1200 a na koniec 2500 nawiniety na patyczek od lodów, szaszłyków i jedziesz Nikt nie powiedział że będzie lekko, ale jak to padło kiedyś w skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju: "Z każdego szamba da się wyjść"
 9. Hejka. Bardzo fajny śmiglak. Obok Ah-64 obowiązkowa pozycja dla miłośników śmigłowców. Jak Ci się sklejało ten zestaw? moje spostrzeżenie na następne Twoje prace - na kilku elementach widać niezaszpachlowane połączenia połówek elementów ( dziób śmigłowca, wirnik...) to troszkę razi. Poza tym jak dla mnie ok. ładnie podkreślone linie podziału i nity, kalkomania nie świeci się - Super. Powodzenia przy następnych projektach A i na bokach kadłuba oraz na ogonie w części gdzie łaczy się z kadłubem sa takie paski podzielone na 3 sekcje, które powinny chyba być zamalowane wewnątrz kolorem seledynowym (luminescencyjnym) nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale widziałem te paski na c-130 podczas nocnych lotów i w dzień i na pewno nie są czarne wewnątrz. To tyle. Pozdrawiam. Piotr
 10. Witam wszystkich. Ja mam pytanie odnośnie kalkomanii White Eagle do migów kościuszkowskich. Mam 3 zestawy i zastanawiam się czy ktoś już miał z nimi do czynienia? https://24hobby.pl/mobile/pl/p/White-Eagle-48008-MiG-29-Nr-111-Memory-of-fo-pil.M.Feric/4693 Jak one wypadają na tle kalek Model MAKER czy Caracal.
 11. Rewelacyjne zdjęcia. Model jak na tak ubogi zestaw wyszedł Ci bardzo ładnie. Jedynie te dysze faktycznie trochę ciemne. Poza tym bardzo ładny modelik.
 12. Powodzenia. Najważniejsze żebyś dokończył model cały czas do przodu... staramy się
 13. A ja mam pytanie odnośnie zestawu Arma Hobby. Jak się go sklejało? Miałeś jakieś duże problemy ze spasowaniem lub niedoróbkami? To malowanie jest tak samo łatwe jak złapać komara w locie za lewe jajo w rękawicy bokserskiej Powodzenia zwłaszcza że model już swoje wyleżał ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.