Jump to content

KRL

Moderators
 • Posts

  2,247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Everything posted by KRL

 1. Dziękuję serdecznie wszystkim za opinie.
 2. SPRZEDAM obowiązkowy element do B-24 Liberator Hobby Boss 1:32. Metalowe golenie podwozia Cena 100zl + koszt wysyłki.
 3. Możliwe, owiewka jest tak zrobiona że można ją otwierać i zamykać dlatego delikatny ruch powoduje że może się lekko przesunąć.
 4. Dziękuję na wstępie Model ma 55cm długości.
 5. Jak w temacie. Kupię model Ho-229 Zoukei Mura 1:32
 6. Wielkie dzięki wszystkim, cieszę się że model robi dobre wrażenie.
 7. Model nieczęsto widywany na forach modelarskich czyli EA-18G Growler Trumpeter 1:32 Jest to w zasadzie F-18F od Trumpetera z dodatkowymi powieszeniami, więc merytorycznie brakuje mu dość sporo do oryginału. Sam model dość dobrze spasowany nie przysparza większych problemów przy składaniu, choć dość typowo dla Trumpetera są problemy z okolicami wlotów powietrze i kanałów dolotowych silników. Model w zasadzie jest wersją pudełkową + kokpit drukowany Red Fox który ogólnie jest rozczarowaniem dla mnie szczególnie że to dość drogi dodatek.
 8. EA -18G Growler Trumpeter 1:32
 9. Dziękuję, szczęki częściowo z kalki ale ponieważ przy nakładaniu coś poszło nie tak to musiałem część domalować.
 10. F-8E Crusader Trumpeter 1:32 Ostatni "Gun Fighter" Model prosto z pudła plus maski własnej produkcji.
 11. F-8E Crusader Trumpeter 1:32
 12. Jest tylko jeden zestaw Tamki z wersją C/D. Numery zrobiłem sam bo kalki w zestawie są z numerami które nie odpowiadały zamawiającemu.
 13. Serdecznie wszystkim dziękuję za komentarze
 14. Przecieranie robiłem tylko miejscowo nie na całości modelu. W materii zdjęć to wszystko co zrobiłem.
 15. Dziękuję serdecznie za komentarze
 16. Jeżeli masz na myśli filtr nakładany na całość to nie, natomiast miejscami nakładałem kolor tonujący i za każdym razem przecierałem to miejsce papierem P1500.
 17. F-4C Phantom II Tamiya 1:32. Model dobrze znany więc nie wymaga jak myślę szerszego opisu, pozwolę sobie jedynie na stwierdzenie że w mojej opinii to najbardziej przyjazny model w skali 1:32. Składa się jak klocki lego a ilość potrzebnej szpachli jest symboliczna. Szkoda że nowy model Phantoma Tamki w skali 1:48 nie zachował tego podziału elementów. Dość nietypowo dla mnie, jednak zgodnie z życzeniem zamawiającego model posiada żywiczne dysze silników i jest pomalowany produktami ogólnie dostępnymi w sklepach modelarskich (Hataka) Wytyczne które otrzymałem do budowy były w zasadzie dwie - Ma to być F-4C ale absolutnie nie z numerem bocznym 829 i ma być "heavily worn out" Tyle w kwestii opisu,
 18. Nic tylko bierz na warsztat i pokazuj co tam wyszło. Uwielbiam modele Greckich samolotów. Jest tam naprawdę dużo możliwości do zabawy.
 19. Jeszcze raz dziękuję wszystkim
 20. Tym razem model którego wykonanie sprawiło mi spora radość choć nie z powodu jakości samego zestawu ta jest fatalna. Jak myślę za sprawa zużytych form jest mnóstwo nie doskonałości na powierzchni elementów linie podziału i nity zanikają a sama powierzchnia była mocno porowata. Spasowanie elementów także nie jest najwyższej klasy. Nie mniej jednak Greckie samoloty są zdecydowanie ciekawym materiałem dla osób które nie przepadają za tworzeniem modeli samolotów które właśnie opuściły mury fabryki. A-7E Corsair II Hellenic Air Force Trumpeter 1:32 Zdjęć w necie tych samolotów jest bardzo dużo ponieważ o ile się nie myle były to ostatnie użytkowane w czynnej służbie A-7 na świecie. Poniżej kilka fotek poglądowych. A-7E Corsair II Trumpeter 1:32 Model wykonany prosto z pudła z wykorzystaniem pozostałości kalkomanii po różnych modelach i oznaczeniami Greckimi do których zrobiłem maski we własnym zakresie.
 21. A-7E HAF Trumpeter 1:32
 22. Z całej nowej serii modeli w skali 1:32 Italeri skleiłem wszystko od F-104 przez Mirage III we wszystkich wersjach do F-35. Ostatni z serii nowych modeli to Tornado w mojej opinii jest to też najsłabszy model z nowo opracowanych przez Italeri. Problem podstawowy to "przekombinowanie" model jest technologicznie pocięty na zbyt wiele elementów a to prowadzi do sytuacji w której spasowanie modelu staje się trudniejsze i mniej precyzyjne. Pomijam kwestię szybkości składania ponieważ dla większości modelarzy nie ma to znaczenia. Słabo wypada fartuch okalający mechanizm skosu skrzydeł wykonany z gumy która się żle i brzydko układa. Słabo też zaprojektowana sam mechanizm skosu który współpracuje z mechanizmem ustawiania właściwej pozycji pylonów . Po prostu nie może to działać zbyt długo i nie działa długo. Model Tornado Italeri bardzo przypomina mi modele KH pocięte bez większego sensu na trylion kawałków. Osobiście też nie lubię a wręcz nie rozumiem części wykonanych z blaszek. W Tornado większość mechanizmu odwracacza ciągi jest wykonane z blaszek. Elementy wykonane z blaszek są zwykle zbyt cienkie, powodują efekt w którym elementy są bardzo "płaskie" dodatkowo spasowanie ich pozostawia BARRRRRRRRDDDDZZZZO dużo do życzenia. Osobiście uważam że wybór między częściami wykonanymi w tradycyjny sposób i blaszkami powinien być zawsze pozostawiony modelarzowi. Jak ktoś chce używa blaszek, jak nie wybiera elementy z ramek. Detale tu oczywiście jest lepiej niż w modelu Revell jednak można by się spodziewać więcej przy aktualnych możliwościach. Osobną kategorią są linie podziału a raczej w tym wypadku przepraszam za słowo ROWY podziału są dosłownie gigantyczne. Na modelu który prezentuję wyżej w ogóle nie ma washa a i tak całość podkreślenie linii podziału wydaje się bardzo wyrazista. Ogólnie modele oceniam jako rozczarowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.