Jump to content

Kubix

Members
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdańsk
 • Occupation
  Automatyk
 1. Kubix

  Aerograf cz.2

  A ja mam pytanie. Zabieram się za jakiś czas za zakup aerografu. Czy ktoś kiedyś sprawdzał coś z aliexpress? Ostatnio dość mocno zaskoczyła mnie jakość produktów z tego portalu i może jest coś wartego uwagi?
 2. Super! Z czego zrobiłeś kwiatki?
 3. Nie znam wersji Tamki ale mogę potwierdzić że ta wręcz sama się składa
 4. Super Ci wychodzi. Blaszki czasem nie są potrzebne :-) bardzo fajnie Ci te pasy wyszły.
 5. Bardzo ciekawa relacja. Będę czekał na kolejne :-)
 6. No super. Chętnie będę obserwował. :-)
 7. Póki co tylko pędzel. Aerograf czeka ale brak mi kompresora a póki co i tak mam problem z miejscem na to wszystko :-( Dzielnica to Kokoszki jak na razie :P Rozglądamy się z żoną za czymś nowym :P Dziękuję bardzo za rade
 8. Ja własnie gdzieś wyczytałem ze podobno został zamalowany... Jednak będę go prawdopodobnie robił jakby został zmyty i nowa farba.
 9. No ale własnie. Dobry plaski, tzn. jakie włosie? I czym najlepiej czyścic pędzle? Uzywam farb vallejo model color.
 10. Obiecane info o pilocie Desmond Ibbotson został pilotem Spitfire w wieku dwudziestu lat i brał udział w akcjach we Francji, północnej Afryce i we Włoszech. 7 listopada 1942 został zestrzelony nad pustynią i był zmuszony lądować awaryjnie. Po lądowaniu na lotnisku nieprzyjaciela został wzięty do niewoli przez żołnierzy Rommela. Pogłoska mówi że będąc więźniem spotkał samego Marszałka i tej samej nocy uciekł z niewoli. Zginął w wypadku lotniczym 19 listopada 1944 roku we Włoszech mając na koncie 11 pewnych zwycięstw i 4 prawdopodobne. Wybrany przeze mnie samolot to Spitfire Mk. IX UF-Q (MJ 250) którym Desmond latał podczas operacji we Włoszech w dywizjonie 601. Polecam zapoznanie się z historią tego niezwykle ciekawego pilota. Więcej informacji na stronie: http://www.desmondibbotson.com/index.html
 11. Cześć wszystkim, Wiem że zapewne temat ten był wałkowany 100 razy ale czasem przekopać się przez te wszystkie informacje graniczy z cudem :-) (tak używam wyszukiwarki :-P). Jakie pędzle doradzicie do malowania? Co jest dobre, jak o to dbać itp.
 12. Cześć! Ja również jestem za takimi spotkaniami. Czas mam mocno ograniczony bo żona w 9 miesiącu Adele możne uda mi się coś ogarnąć :-) Podajcie czas i miejsce :-) Gdynia dla mnie trochę daleko ale w razie czego coś powinno udać mi się ogarnąć
 13. Witam wszystkich, Pochwalę się moim świątecznym prezentem :-) Dokładny inbox pokaże innym razem bo niestety nie mam teraz możliwości wykonać przyzwoitych zdjęć... Długo zastanawiałem się nad malowaniem i moim pierwszym, wtedy wydawało mi się że oczywistym wyborem, był dostępny w zestawie wx-d (mh 712) pilotowany przez Henryka Dygałe. Jednak po namyśle zdecydowałem się na inne malowanie dostępne w zestawie. Będzie to spitfire UF-Q (MJ 250) pilotowany przez F/O Desmonda Ibbotsona. Za jakiś czas udostępnie informację o pilocie i obiecany inbox. A póki co byłbym wielce wdzięczny za wszystkie zdjęcie i informacje które szanowni forumowicze posiadają. Zastrzegam też że nie będzie to szybki warsztat. Żona w 9 miesiącu ciąży jest bardzo wymagająca i nawet nie mam gdzie się rozłożyć z modelem :-)
 14. Zwłaszcza dla mnie :-P Mam dwa metry i 120 kg :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.