Jump to content

Duży Modelarz

Members
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Nysa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak już się zorientujesz, że te wszystkie "domowe" niteczki z rajstop żony, włosy sąsiadki czy wąsy kota to głupi pomysł, to kup sobie odpowiednią nitkę do modeli okrętów. https://www.migjimenez.com/en/accessories/608-rigging-fine-003-mm.html Coś takiego. Cieniutkie, elastyczne, z odpowiednim "fi" oraz się nie strzępi. Dodatkową zaletą jest to, że kot się na Ciebie nie obrazi do końca życia.
 2. A gdzie drugie pół samolotu? ;)
 3. W życiu nie widziałem fajniejszej podstawki pod model ;).
 4. Zaciekawiłeś mnie tymi kołami. Dlaczego są one sztukowane z innch samolotów, oryginalne zostały gdzieś zdemontowane i zagubione?
 5. Zapraszam na nietypowy, bo filmowy "walkaround" P.11c. Może Was zaciekawić, bo samolot dopiero co został odnowiony, dzięki czemu ma błyszczącą nowością powłokę lakierniczą oraz inne kołpaki niż na wcześniej wstawionych zdjęciach. Może dojrzycie więcej różnic ;) https://www.youtube.com/watch?v=MalsGRc3hB8&ab_channel=BigModeller
 6. Dorzucam jeszcze link do zdjęć: https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=35297&p=albums&album=44353
 7. Nie wiem skąd to się bierze. Maskowanie było dokładne, ten dziwny osad nie miał też koloru, a gdyby to była farba, to by był chociaż lekko oliwkowy... No ale najważniejsze, że łatwo to usunąć wykałaczką. Potem jeszcze szorowanie spirytusem i jest czysto . Co do zdjęć, to zwykle wrzucam je na Instagram i na Scalemates, ale to parę dni po filmie.
 8. Zapraszam na finałowy film. Nadawanie zacznie się dziś o 17:00. https://www.youtube.com/watch?v=QkzagDN5qs8&ab_channel=BigModeller
 9. Zły układ plamek to pewnie w dużej mierze efekt użycia tej dziwnej masy plastycznej. Ta czarna nie trzyma kształtu, tylko się powoli rozlewa na boki. Na następny raz polecam wałki ze zwykłego "BluTack" albo "Tack-It".
 10. Lepiej przyklej grubą taśmę i nituj wzdłuż niej. A ołówek można usunąć tradycyjnymi metodami - gumką ;).
 11. Mam nietypowe pytanie do osób, które robiły ten śmigłowiec. Czy Wam też wyszły śmigła sterczące w górę? Sprawdzałem z 10 razy, nic nie przykleiłem "do góry nogami", a śmigła zamiast lekko opadać, to też lekko ale unoszą się w górę, jak w śmigłowcu w trakcie lotu. Jest tak: A nie tak: Jest jakiś sprytny patent na odgięcie śmigieł w dół?
 12. Spróbuj Paint.net. Jest bezpłatny, a da się nim porządnie edytować zdjęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.