Jump to content

Jacek Kempiński

Members
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

217 profile views
 1. Po długich próbach i nie powodzeniach wreszcie się udało i działa , oczywiscie jeszcze sporo pracy w regulacjach cięgieł . https://www.facebook.com/jacek.kempinsk ... 331516377/
 2. Wreszcie dopiłowałem krzywki zmiany biegów . Ręczne przełączanie jest utrudnione bo trudno zatrzymać sie w odpowiednim momencie .Ponadto szczypcami włączałem hamulce , działa bez zarzutu . Teraz czas połączyć z karoserią .
 3. Ponieważ muszę zaplanować z wyprzedzeniem półrocznym pisze się na wystawę. Nawet jak nie znajdzie się klasa to mogę pokazać moje dwa modele jako ciekawostka , oczywiście za zgodą organizatorów .
 4. Galeria końcowa zespołu napędowego Lotusa 78. Wkrótce rozruch .
 5. Wkrótce uruchomienie ale przed tym obudowa skrzyni biegów do lakiernika
 6. Krzysku , projekt żył ale straciłem 2 lata na czekanie na artyste który podjął sie malowania ale w końcu straciłem cierpliwość i sam pomalowałem jeszcze czekam 2 tyg. na figurkę którą podjął się pomalować ale chyba nic z tego przyjdzie mi to samemu zrobić . Trzeba ufać sobie samemu a nie zlecać i jeszcze błagac o oddanie części których nie odzyskałem i musiałem dorabiać . Ale idzie w dobrym kierunku . Więcej jest tutaj http://www.facebook.com/Budowa-modelu-Lotus-78-RC-od-podstaw-scratch-1203947602953680/
 7. Prace nad mocowaniem skrzydła , tylną obudową skrzyni biegów z rurek mosiężnych oraz nad tylną mrugającą lampką
 8. To jest końcowa galeria silnika RND - 106 .Można powiedzieć że silnik RND-106 jest zakończony . Wzorowałem się na zdjęciach i rysunku tego silnika .Silnik ten był zainstalowany w tym statku .. Produkowany przez HCP na licencji SULZER . Oryginalne malowanie to kolor zielony całościowo ze względu że mnie się to nie podobało pomalowałem go w kolorach żółty o rurowanie , pomosty popiel a obudowa i detale niebiesko . W kadłubie silnika znajduje się przekładnia 1:4 . Odwzorowałem go może w 70% .Myślę że silnik jest gotowy do zamontowania .A jak się podoba to życie zweryfikuje .
 9. Pierwsze próby ze skrzynią biegów . Próba 1 biegu . Na razie tyle bo nie mogę podłączyć 2 i 3 biegu dopóki nie będzie krzywki sterującej .Pierwsza próba udana . Nie wszystko dokładnie skręcone bo jeszcze raz muszę to rozkręcić i pomalować i dorobić pozostałe elementy .
 10. Silnik RND -105 jaki będzie napędzał statek .Silnik otrzymał o rurowanie i mechanizm " wtryskowy "
 11. Dziękuję . Widzę że mnie ktoś podgląda i nie znudziło się . Jest to praca na parę lat . Wszystko trzeba samemu doświadczalnie wypróbować bo nie ma wzorca a i tedz wziąłem sie za skrzynie biegów do Lotusa bo dojrzał temat i go realizuje .
 12. Zrobiłem tylna ścianę która będzie przymocowana do obudowy dyferencjału .Przylutowałem nakrętki z przedniej strony aby skręci śrubkami obudowę .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.