Jump to content

jrminiatures

Members
 • Posts

  149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by jrminiatures

 1. Witajcie. Trafił w moje ręce dosyć egzotyczny jak dla mnie model. Alfa Romeo 8C 2300 Roadster od Italeri w skali 1/12. To nowy wypust z 2021 roku, jednak jak to w Italeri, było co dłubać, żeby wyszło co nieco. Kolor to mieszanka Mr Color C Red Vine + Tamiya Red. Lakier to 2K Diamont Ultra Gloss, metalizery od AK, chromy Uschi i Mołotow oraz Metal bare foil. Dodałem garść nakrętek, śrub, nitów ( nity z łbem przelotowym to druk 3D) , trochę okablowania etc. Generalnie to fajna w budowie miniatura - chodź w tej skali ma ponad 30 cm długości Pozdro!
 2. Kurcze, aż nie wiem co mam napisać.... obłęd!
 3. Moje zdanie znasz! Po prostu całość urywa d...!!!
 4. Tak jak napisałem na wstępie stylizacja to moja interpretacja - Kolory użyte to moje mieszanki robione pod FS w/g specyfikacji - zakładów remontowych a jeśli chodzi o drenaże to tak zgadzam się, że kolory powinny być zróżnicowane
 5. Dzięki za komentarze! Dysze zostały pomalowane metalizerami AK Extreme metal - Generalnie podstawa jest aby nakładać na siebie kolory albo maskując maskolem przez gąbke poprzedni kolor, albo przez szablon do marmurku. Ja połączyłem te dwie techniki - dlatego efekty się wzmocnił. Kolory to praktycznie cała paleta AK Extremme z naciskiem na jet engine, Burnt metal, Blu metal, Purple Metal Tak jak napisałem na wstępie - zużycie maszyny to moja interpretacja - obecnie te maszyny to laleczki - a ja nie chciałem czyściocha - bo nie trzymało by się to kupy z tym co dzieje się na powierzchni lakierniczej. A poza tym to będzie materiał do kolejnego odcinak Hangar No2 Patrząc po zdjęciach wcześniejszych malowań, to tak bedą brudne, ale czy tak jak ja to sobie wymysliłem - to tylko czas pokaże
 6. Witajcie. Zmontowałem kolejny motocykl. Tym razem z dedykacja dla mojej żony Zestaw to stary jak węgiel Protar z początku lat 90 pakowany do pudełka IMEX. Jakość elementów nie powala. Na ramkach z dość ładnym chromem wielkie szwy! Dlatego oryginalny chrom został usunięty i zastąpiony jego imitacją - mix Alclad z pudrem Uschi. Oryginalny został tylko na kołach. Malowany Mr color C - Matt to GX smooht flat - a błysk to lakier 2K. Z dodatków to linki, przewody i nity na tylnym błotniku. Oglądajcie. Pozdro!
 7. Witajcie. W połowie ubiegłego roku zacząłem dłubanie modelu Mig 29 od GWH w skali 1/48, w nowym camo jasno szarym. Merytorycznie gdzieniegdzie kuleje, ale jakoś z tym idzie żyć Anteny dziobowe i te na garbie to wydruki 3D żywiczne. Model mimo nitowania seryjnego przenitowałem i przeryłem - bo lubię mieć nad tym wszystkim kontrolę. Z dodatków niewiele, odgromniki i pitot od Mastera, siodełko od Pavla, I dysze od Eduarda. Godło, popiersia numery i insygnia malowane od masek. Reszta to takie sobie stencile od Model maker. Stylizacja to już moja interpretacja, gdyż nasze migacze w tym kamo nie zdążyły się jeszcze ubrudzić - tak mi się zdaje Możliwe że model zagości w Hangar No 2 Oglądajcie. Pozdro!
 8. Hey, Jako miłośnik motocykli a modelarsko lotnik zmontowałem dla odmiany motorek - Ducati Panigale w wersji torowej. Model otrzymał duże pudło dodatków od Hobby design ( żywice, blaszki, obejmy, nakrętki, śruby ogniwkowy łańcuch, zębatki etc) + kabelki, przewody + carbony od Tamiya etc. wszystko to co mogło wycisnąć z tego motocykla jak najwięcej. Malowany , Metalizery Ak Extreme Metal, Puder Uschi do chromów, Zero Paints + Lakier bezbarwny 2K. Coś tam widać Wersja ze zdemontowanymi osłonami - widać trochę więcej tego co najlepsze i trochę detali: Pozdro!
 9. Witajcie, Zmontowałem sobie oto taki fajny zgrabny modeli do mojej kolekcji Jagermaistrów - Porsche 934 od Tamiya w skali 1/24. Z dodatków to jedynie uszczelka nadkoli i nity. Reszta to zawartość pudełkowa. Malowany Zero + 2K samochodowym -, nic nie polerowałem, finalnie siadło tylko wosk dla lepszego efektu Lakier bezbarwny tak bardzo przypadł mi do gustu, że myślę o jego dystrybucji Oglądajcie Pozdro
 10. Dziękuję za komentarze! Taki miałem własnie zamysł! Warsztaty on line? Hm - podsunąłeś mi ciekawy pomysł! :)
 11. Witajcie, W okresie corona virusa kiedy miałem więcej czasu siedząc cały czas w domu zmontowałem sobie starego Trumpka w 1/32 - P-38 Lighting. Model dostał kilka części żywicznych, metalowe zawieszenie i lufy Mastera. Całość prze-ryta i prze-nitowana. Malowany AK Extremme Metal. Miał być czyścioch - tak sobie wymysliłem! Pozdrwiam. i kilka detali: Pozdro!
 12. Dziękuje za komentarze! Tło to grafika pobrana ze stoku zdjęciowego - a samolot został tam wmontowany Kalki Hahen to dość specyficzny produkt - po pierwsze są wydrukowane na jednym dużym filmie i trzeba docinać każdą kalkę do kształtu ( a fantom ma ich około 300 ) po drugie film kalki jest tak jakby gumowy i nie chcą na nim działać popularne płyny. Kolejna sprawa że są trochę grube i trzeba niwelować to w kolejnych etapach wylewając lakierem i szlifując progi.
 13. Witajcie, Chciałem przedstawić niedawno ukończony projekt F4F Phantom Luftwaffe - 1/32 Revell. Nie ukrywam, że trochę leniuchowałem i budowałem go w przerwach ponad rok. Model to leciwy już zestaw Revella z 1994 roku. Do modelu troszkę powsadzałem szpargałów: Kokpit żywiczny od Legends models, fotele od quickboosta, blaszki interior, exterior, engine nozzles od eduarda, metalowa konwersja zawieszenia, żywiczne koła, pitoty rurki etc od Mastera. Kalki to mix zestawowych oraz dość trudnych kalek od niemieckiego HaHen. Zwyczajowo juz całośc przeryłem, dodałem trochę nowych linii, oraz wszystko ponownie przenitowałem. Malowałem to farbami Hataka orange line oraz Tamiya gunzy i AK extremme metal. Malowałem między innymi przy użyciu moich masek do marblingu. Model zwyciężył w konkursie organizowanym przez AK Interactiwe Oglądajcie. I kilka detali: i zdjęcie ze starszym bratem:) Pozdro
 14. Dzięki za komentarze, loga Lacky nie było w tej wersji
 15. Dzięki, metalizery AK używam od jakiegoś czasu i są ok. W zależności od efektu końcowego stosuje czarną matową/błyszczącą tamiye jako podkład pod nie.
 16. Witajcie. W okresie świątecznym zacząłem zabawę z oto takim motorkiem od Hasegawy. Motocykl zbudowany prosto z pudła. Malowany Mr Colorem, Metalizerami od AK oraz błyskiem GX112 UV. Teraz już wracam do lotniczych zmagań Oglądajcie.
 17. Polerka lakieru? Praktycznie nie było sensu, gdyż udało się wylać ładnie bez morki. Użyłem tylko wosku Tamiya do nabłyszczenia. Dzięki za komentarze.
 18. Witajcie. Dla odskoczni od lotnictwa zbudowałem dla siebie pierwszy model cywilny. Model bez spiny o detale kabelki itp - prosto z pudła, no prawie bo dodałem pasy rajdowe od Beemaxa. Model malowany Mr Color C - kolor dobrałem do Orange Jagermeister z zero paintsa - którym nie umiałem malować. Bezbarwny to GX112 UV. Chromy z Bare metal foil. Oglądajcie. Pozdro
 19. Witajcie, Dziękuję za komentarze. Odnośnie weatheringu to wszystko co robiłem było inspirowane stanem autentycznym zbieranym ze zdjęć z internetu oraz z prywatnej kolekcji zamawiającego ( pilot tej właśnie maszyny) I to z nim było konsultowane ile czego dać To nadal jest moja interpretacja. Zdjęcia tez wszystkiego nie oddają. Pozdro!
 20. Powitać. Długo mnie tu nie było :) W tym roku trochę się opierdzielałem ale ostatnio wziąłem się za dokończenie modelu Tornado ECR od Revella w skali 1/32. To dość stary model (1994) zapakowany w nowe pudełko. Podziałałem trochę z powierzchnią modelu - trasowanie linii i nitowanie, dodałem żywiczny pełny kokpit od Airsa oraz żywiczne dysze tez od Airsa. Model przedstawia maszynę w nowym malowaniu jednokolorowym z jednostki JBG 32 Lechfeld 46+34 w Niemczech. Całość budowy do zobaczenia na moim FB. Malowany Gunzakami C. Oglądajcie. oraz kilka detali: Pozdro!
 21. Witam, Po dwumiesięcznej orce zmęczyłem w końcu model F/A 18 Hornet w kamuflażu Splinter Camo . Model to wypust Kinetica 1/48 - bardzo problematyczny ze spasowaniem i jakością detali powierzchni. Na moim FB prowadziłem relacje z budowy. Z dodatków tylko fotel żywiczny od Pavla i żywiczne koła + kalki Furbal Aero Design - całość przeryłem i przenitowałem. Oglądajcie
 22. Znam ten model, no może wersję 1 miejscową. Łącze się z Tobą w bólu :) Wykonanie w Twoim rozpoznawalnym stylu. Wydaje mi się, że brakuje oszklenia w modelu, skrzydła, boki kadłuba, (tutaj tez widoczny jest szew od formy) i końcówki skrzydeł. Masz jakieś fotki od spodu? Trzymały się stateczniki? Lubie te kolory!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.