Jump to content

Dragon_fighter

Members
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

375 profile views
 1. Myślę że można by stworzyć jeden dział dotyczący pracy z żywicami na wszystkich rodzajach modeli i dioram.
 2. Zastanawiam się jak goście robią takie zalewy jednorazowo.
 3. Jak zrobisz zalew żywicą to prześlij zdjęcia. Dowiedziałem się jeszcze że lepiej jest mieszać żywicę w jak najszerszym pojemniku i niskim najlepsza taka miseczka, jak również wlewać żywicę po patyku a nie bezpośrednio, podobno lepiej się odpowietrza.
 4. żywicy, której używałem już nie mam miałem tyko komplet na jeden model.
 5. Jak widać styropian stopił się tylko w dwóch miejscach co dało wysoki nadlew na gorze modelu. Na zdjęciach tego nie widać ale model jest zdeformowany, dokładnie jest ściśnięty, otwory po działach są owalne a nie okrągłe. Producent do którego pisałem podał że oprócz styropianu była zbyt duża temperatura zalewu, złe proporcje mieszania, reakcja z modelem. Przed zakupem tej żywicy korespondowałem z producentem co chce zrobić i w jakich wymiarach ( o podłożu ze styropianu nie wspomniałem bo o tym nie wiedziałem ). Sam mi polecił taką żywicę. Oglądałem też dużo filmików z u
 6. Poniżej zdjęcia po wyciągnięciu z plastiku. Na przedniej i tylnej ścianie duże puste wżery powietrzne. Na styropianie widoczne ślady utlenienia.
 7. Model Revell 1:2000 Wymiary " akwarium "do zalania: 24cm x 7cm x 8 cm. Zalanie faktyczne do 5cm. Zużycie żywicy+utwardzacz ~1 litr.
 8. Jeśli chodzi o zalew jednorazowy, to konsultowałem wymiary z producentem tej żywicy i sam mi zaproponował taki rodzaj. Następnym razem będę ostrożniejszy. Moż crystalline 940 będzie lepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam Piotr
 9. Chyba potwierdziłeś moje przypuszczenia. Podstawka ze styropianu nie była najwłaściwsza, w większości filmów jakie oglądałem podstawka była z drzewa lub zalanie było samą żywicą bez podstawki. Pozdrawiam Piotr
 10. Po wystygnięciu zobaczę czy da się jeszcze coś naprawić. Był to pierwszy kontakt z żywicą. Do zalewu użyłem: Zywicy epoksydowej odlewniczej Deko - K zalew do 5 cm, w gotowych proporcjach od producenta. Może ktoś ma większe doświadczenie w zalewaniu modeli zywicą.
 11. Niestety coś poszło nie tak. Po dwóch godzinach od zalania żywica zaczęła się "gotować" i nawet zdeformowała model.
 12. Plan jest aby model podświetlić z góry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.