Jump to content

MiCK

Members
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kielce
 • Occupation
  Obibok
 1. Na temat "szkrabów" słów kilka, chyba w modelarstwie zwietrzyli interes bo aż trzech stron Airfix'ów sobie nie przypominam, chyba tylko Hawker Hurricane w 1/72 był a teraz ze 10-20 samolotów i ceny na prawdę dobre, Beaufighter normalnie idzie w okolicach 70-80 zł a u "szkrabów" (był jeszcze przedwczoraj chyba!) po mniej niż 60 zł. Sam bym kupił z chęcią wszystko ale mi miejsca po prostu już brakuje w szafie.
 2. Bardziej bym się martwił aby kraje mniejsze korzystając z ustępliwości hegemona nie zaczęły robić porządku w swojej okolicy, patrz kiedyś Japonia a dziś Rosja i Niemcy a trochę dalej Turcja która już nie wiadomo czy dalej w NATO jest czy już jej nie ma. I tu przy okazji warto wspomnieć o brataniu się Niemiec i Rosji, o NordStream II, o możliwości wyłączenia Polski z nowego jedwabnego szlaku i gospodarczego sojuszu Niemiec, Rosji i Chin, korzystając z tego że północne przejścia w skutek ocieplenia klimatu stają się coraz bardziej dostępne, Chiny ominął całą Azję i będą żeglować po wodach gdzie nie ma USA. A ta cała sytuacja jest nierozerwalna z wydarzeniami które mają miejsce w Polsce, o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, budowie gazociągu z Morza Północnego i o praworządności... Jeszcze taka jedna myśl na temat potencjalnego konfliktu USA-Chiny, to mówi się że każdy dzień pokoju jest zwycięstwem dla Chin a USA w kilku dziedzinach zbrojeniowych przespały ostatnie 20 lat.
 3. Tak niewątpliwie wyszło że hegemon Brytyjski upadł (a upadał od 40 lat minimum) a nastała nowa epoka hegemona Amerykańskiego (która według niektórych na naszych oczach się właśnie kończy, kiedy się skończy, może dopiero za naszych wnuków, to proces zawsze trwający dekady), ale jednak o tą hegemonię walczyli chyba wszyscy a szczególnie Niemcy po raz kolejny i ZSRR.
 4. Aby mnie pieron strzelił jeśli by mi się spodobało jeszcze blaszki kupować do każdego modelu, bankructwo gwarantowane
 5. MiCK

  PZL P.11C

  Mogę zadać pytanie? Mam numer 9 Wielkiego Leksykonu Uzbrojenia o P.11, jest tam na stronie 40 zdjęcie 9 maszyn z 111. Eskadry Myśliwskiej, widać wyraźnie że krawędź natarcia oraz końcówki skrzydeł a także stery wysokości i kierunku mają jaśniejszy odcień, czy to tylko takie złudzenie czy rzeczywiście miejscami mógł być inny odcień?
 6. Dodarły od szkrabów, jedno pudełko lekko zagięte, modele wydają się całe więc nie ma tego złego ale były jednak zapakowane jedynie w czarną folię co sprawia że wiele mogło się wydarzyć. Wnętrze Łosia po porostu imponujące, poza oczywiście tablicą z zegarami, jak zwykle z resztą w większości modeli opcja z kalkomanią zostaje. Nie rozumiem, tyle się natrudzić z wnętrzem kadłuba a olać zegary?!
 7. 3x Łoś B i 1x Łoś A kupione na u Szkrabów
 8. W końcu na mojehobby jest ale trzeba czekać do wtorku.
 9. To na pewno nie jest legalne, zgłaszam do prokuratury!!! Wspaniały!!!
 10. Emalie Humbrola z reguły trzeba rozcieńczać, przeważnie mamy bardzo gęstą farbę. Od jakiegoś czasu używam nitro za 4zł z budowlanego i jest doskonale.
 11. Bardzo ładny, elegancko się takie parki prezentują obok siebie Sam mam dwa P.11 od Army ale po ostatnich masowych robótkach mam jakiś kryzys i ledwo mi idzie z jednym.
 12. Tu akurat SF chybiło z technologią. Nie chodzi o rozdzielczość tylko o formę, już dzisiejsze Google 3D do gier biją taką symulacje na głowę. Niemniej Star Trek wiele rzeczy przewidział, takich jak np. telefony komórkowe a nawet napęd Warp który już wiadomo że teoretycznie jest możliwy.
 13. Mi-24 w 1/72, który? - Mi-24P od Zvezda 7315 - Mi-24V od HobbyBoss 87220
 14. MiCK

  Słomiany zapał

  Kupić i zacząć robić odstawiając poprzedni niedokończony, czy kupić i niech leży, dokańczamy poprzedni a na nowy entuzjazm przechodzi... dobrze by było nie kupować, zrobić aktualny, mieć przerwę, kupić i od razu zacząć robić bez żadnych wyrzutów, tylko to nie takie łatwe Jest tyle ciekawych modeli jeszcze, a to przecena, a to okazja bo model z rzadka dostępny itp. No trzeba kupować
 15. MiCK

  Słomiany zapał

  Cieszę się że to jednak norma bo obecnie mam w różnym stadium (od jedynie pomalowanego wnętrza po model właściwie pod ostatnie poprawki i główne malowanie) 13 modeli + 2 które robię aktualnie i jestem na ostatniej prostej. Dlaczego odkładam zaczęty? Głównie dlatego ze kupię sobie jakiś inny i mnie wciągnie swoim kształtem Model robię w różnym czasie SM.79 robiłem równo dwa tygodnie, kupiłem go w ostatniej chwili przed wysłaniem paczki z samego rana i robiłem go chyba równe dwa tygodnie, Beaufightera robiłem miesiąc bo upały przeszkadzały w malowaniu i bywałem tez zmęczony po pracy. Na ogół przestój mam zawsze po zaszpachlowaniu a przed przecieraniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.