Jump to content

tlb

Members
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tlb

 1. Taka sugestia, żeby nie używać kleju CA do sklejania dużych części np. kadłub, bo po sklejeniu nie ma możliwości korygowania przesunięć, lepiej użyć specjalnych klejów do plastików np. Tamiya cement. Tak jak napisałem to moja sugestia i mogę się nie znać. Dobrze idzie, lubię te samoloty i oczywiście podglądam relację.
 2. Bardzo fajny i ładny model. Nie za mocno "eksploatowany " z super motywem ?
 3. Nie lubiłem tej konstrukcji, ale Twój model chyba zmieni moje podejście do F14. Świetny model.
 4. Nie wiem skąd, ale się bawiłem różnymi technikami.
 5. Wszystkie przyciemnienia na poszczególnych blachach to suche pastele. Czarne mazy na całym kadłubie to efekt ścierania washa white spirit'em. Delikatne mazy rdzy na skrzydłach to kredki akwarelowe. A wydech to cienie Tamiya.
 6. Bardzo ładny, nie uwalony we wszystkim co się da. Super?
 7. Uwielbiam te samoloty. Model super ?. Chociaż mam wrażenie, że trochę się błyszczy jak na pustynne malowanie, ale faktu nie zmienia, że jest świetny?
 8. Bardzo ładny. Mało ubrudzony.? Podoba mi się.
 9. Użyłem trzech różnych podkładów. Zauważyłem na tym modelu jak się zachowuje metalizer na każdym z nich i mam swoje przemyślenia. Technikę jaką pokazałeś jest ciekawa, ale nie wiem czy skorzystam, bo na P-47, na którym również użyłem metalizera, zauważyłem, że nanoszenie śladów eksploatacji na modele pokryte metalizerem mija się z celem, ponieważ psuje to cały efekt. Rakiety nie pomalowane, bo uważam, że nie?. Nie był to model, który miał iść na konkursy tylko poćwiczyć kilka technik.
 10. Model ekstra?. a ręcznik kuchenny no cóż, nie wszyscy muszą mieć jednolity kolor materiału lub profesjonalne studio foto.
 11. Super model. Brudzenie idealne.?
 12. Bardzo lubię te samoloty. Podoboda mi się wykonanie?
 13. Faktycznie nie bardzo się przyłożyłem do tych łączeń. Nie Wiem dlaczego, ale przyznam się, że w każdym modelu je odpuszczam. W następnym muszę zwrócić na to uwagę. Dzięki. Już pisałem, jest to metalizer AK Xtreme Metal w kolorze aluminium. Położylem go na podkład Gunze GX2 ueno black.
 14. Witajcie, kolejny mój ulepek. Model zrobiony prosto z pudła, beż żadnych dodatków. Części spasowane perfect. Malowany: AK Xtreme Metal - aluminium; Gunze - Olive Drab (H52), Interior Green(H58) ; Tamiya FX-7 i cienie Tamiya. Poprawki: hataka i pactra. PZDR
 15. Nie lubię dwupłatowców, ale Twój model jest mega ?
 16. Nie łatwiej taką kulkę zrobić z kleju...? W tej skali i tak niewiele widać... Po wyschnięciu kleju można malować.
 17. Modelarstwo to sztuka, artyzm...nie zaś prawda historyczna, bo i o nią się ludzie spierają. Jak można pomalować trawę na zielono to i drewno na "blachę" można? Kolega miał pomysł na dioramę, na upierd....ego Yak'a spalinami jak się tylko da, opruszonego śniegiem gdzieś pod Stalingradem na przełomie lat i chyba pod tym względem wyszło.
 18. Wiem, ale zamontowałem taką, jaka była w zestawie. Widocznie ich nie było w zestawie. Pomalowane na szaro, tak jak było w instrukcji. Dzięki ? Dzięki?
 19. W relacji zwróciłem na to uwagę. Użyłem trzech różnych podkładów. Oczywiście, że pod metalizer nadają się błyszczące podkłady np. GX2, a nie AK matowy. Ten model był testowy sensu stricte. Założyłem, że spróbuje na nim kilka rozwiązań sklejania modeli i waloryzacji. Ale dzięki za opinię, każda się przydaje?
 20. K O N I E C zapraszam do GALERII
 21. Witajcie, budowa modelu, którego warsztat był prowadzony tutaj, dobiegła końca. Ślady eksploatacji to cienie Tamiya na wydechu, wash to oleje VanGogh, przybrudzenia i rdza to suche pastele oraz kredki akwarelowe na skrzydłach, a także są miejsca, które wyszły całkowicie przypadkowo, np. pokazuje to ostatnie zdjęcie, nie wiem jak to się stało, ale wg mnie pasują i wyglądają realnie. Moja subiektywne oceny są takie że do modelu trzeba podejść z olbrzymią ilością cierpliwości ze względu na niepasujące części, grube kalki i wypukłe linie podziału. Kolejną sprawą jest to, że stosowanie m
 22. Mnie się podoba, i to bardzo. W ogóle nie widać, żeby były problemy Z budową. Super robota ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.