Jump to content

burzatg

Members
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About burzatg

 • Birthday 01/10/1979

Personal Information

 • Location
  Tarnowskie Góry
 • Interests
  Modelarstwo, Lotnictwo, Sport
 • Occupation
  Inżynier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. F-14 Tu postępy prac są bardziej widoczne. Uzyskał kalki, łosz i zacząłem prace nad śladami eksploatacji. Cały czas ewoluuję, gdyż z dnia na dzień inaczej to widzę. Tu dodam tam ujmę itp. Góra wydaje mi się już w porządku. nad spodem jeszcze popracuję
 2. Postępy prac F-18 Pobrudziłem go i zabezpieczyłem satyną. Aktualnie prace trwają nad uzbrojeniem. Tutaj posłużyłem się zestawem uzbrojenia Hasegawy. W stosunku do zestawowego wyglądają znacznie lepiej. Pozostaje jeszcze jego konfiguracja ale jest jeszcze czas przemyśleć. Zastanawiam się czy nie wykorzystać GBU-10 do F-14, ale w sumie klasyczne Phoenix-y do mnie bardziej przemawiają.
 3. Trzeba coś napisać, bo przy takim modelu nie wypada dać tylko Lajka. Podoba mi się, dopiero zdjęcie z paluchami daje wyobrażenie jego "wielkości". Zegarmistrzowska robota!
 4. Kolor nie, ale kolega pewnie skrótu myślowego użył, szare są zazwyczaj matowe, czarne już mogą być glossy pod metalizery właśnie. Dokładnie to miałem na myśli. Użyłem zwykły, szary, matowy podkład a taśma była modelarska Tamka, metalizery MM (Model Master). No to tragedii nie ma. Uff...
 5. No toś mnie rzeczywiście zaskoczył. U mnie metalizer zszedł od taśmy. Ale malowałem go na szarym podkładzie. W takim razie czekam na efekt finalny
 6. Cieszę się, że robisz Flankera w locie. Tak się najlepiej prezentuje jego sylwetka. Też go mam w planach w niedalekiej przyszłości, również będzie w locie ale w 72. Te silniki to będzie wyzwanie. Tobie to pięknie wyszło. W związku z tym mam już pytanie. Czym są zabezpieczone metalizery na silnikach? Domyślam się, że lakierem w połysku. Ale szukam potwierdzenia.
 7. F-14 Mały update. Pasek górny zrobiony
 8. Powitać nowego adepta modelarstwa!😀 Rozumiem, że chodzi o współczesne lotnictwo? Sądzę, że na sam początek wystarczy zestaw z farbami i dołączonym pędzelkiem, choć warto zaopatrzyć się w pędzelek do detali. Te farby zestawowe nie są najwyższych lotów ale dasz radę nimi pomalować model. Od razu rada by je rozcieńczać np. wódką bo to zdaje się akryle są. Jak nabierzesz chęci na następny model to już wtedy trzeba by się zaopatrzyć w normalne modelarskie farby i rozszerzyć warsztat przynajmniej o podkład, rozcieńczalnik, szpachlówkę. https://www.mojehobby.pl/products/Dassault-Breguet-Mirage-2000C-Model-Set.html https://www.mojehobby.pl/products/F-A-18-C-D-WILD-WEASEL-MODEL-SET.html Te zestawy wyglądają przyjemnie i nie są zbyt drogie. Powodzenia w budowie!
 9. Mam te kalki do Su-27 i Su-35. Na Su-27 kładły mi się bardzo dobrze. Film jest w sam raz, nic się nie rwie i dobrze się przyklejają. Co do drugich to jeszcze czekają na swą kolej. Po tym jednym egzemplarzu mogę polecić.
 10. Ehhh... tyle zjdęć przeglądałem F-14 a taki szczegół umknął. Szew był do usunięcia bo za gruby na te druciki. Teraz już tego nie podmaluję bo szybka przyklejona na SG. Przy następnym będę pamiętał i zrobię je z cienkiego drutu.
 11. F-14 Tutaj nieco więcej podziałałem. Zdecydowałem się przygasić górę Z dołu trochę ciemnych kresek Przed pomalowaniem górnego paska trzeba zamknąć kabinę, więc piloci zajęli swoje fotele Szybka. Tu przez sam środek leci "piękny" pasek łączenia form. Po zaopatrzeniu się w pasty polerskie postanowiłem usunąć ten szew.
 12. Dawno nie odświeżałem wątku. Coś się dzieje ale efekty nie są spektakularne. F-18 Położyłem łosz. Podchodziłem do niego 3-krotnie Teraz się zastanawiam. Mat czy satyna pod zabawę z olejnymi?
 13. burzatg

  Mi-24, Zvezda 1/72

  Podoba Mi się 😁 Gratki za malowanie pędzlem. Ładnie wyszło. Co do brudzenia. Podoba mi się jak jest. Jedno ale...Tablice. Wydaje mi się, że nasze Mi mają je jeszcze niebieskie i to z ruskimi napisami. Widziałem ostatnio takiego w Gdyni na pokazach, tylko nie wiem jaki nr boczny.
 14. burzatg

  F-16

  Nareszcie ładne malowanie nawiązujące do historii. Wygląda charakternie, zadziornio-drapieżnie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.