Jump to content

burzatg

Members
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Good

About burzatg

 • Birthday 01/10/1979

Personal Information

 • Location
  Tarnowskie Góry
 • Interests
  Modelarstwo, Lotnictwo, Sport

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za potwierdzenie. Podszlifuję od dołu i będzie ciut lepiej bo wanna kokpitu jest głęboka a kabinę robię otwartą. Trzeba będzie pochylić się na Su-57 od Zvezdy, bo patrząc na wypraski to tam wygląda to dużo lepiej
 2. Jestem na etapie kokpitu w T-50 (Su-57) z HB w skali 1:72. I teraz taka rzecz: fotele. Wyglądają jakby były w innej skali. Oto porównanie: pierwszy z lewej MiG-29 (Italeri), w środku Su-35 (Hasegawa), trzeci T-50 (HB). Ktoś miał z tym styczność? Czy Zvezda też ma taki fotel? Porównując z kokpitami to powinien mieć taki jak w Su-35.
 3. Czas schnięcia lakieru to 12 godzin swobodnego schnięcia, następnie do pudła i tak przeleżał 12 godzin. Może to pudełkowanie było tu kluczem i lakier nie stwardniał jak powinien? Za radą kolegi @push-up78 psiknę bazą i potem dwie warstwy lakieru w odstępie 12-24 godzi pomiędzy. Dziękuję za pomoc.
 4. Podepnę się pod temat. Otóż taki problem: Farby gunze, na to lakier clear Tamiya TS-13 w sprayu i teraz wash domowej roboty (farba olejna+white spirit). Nastąpiła reakcja łosza z lakierem bezbarwnym i go rozpuszcza. Zrobiłem w ten sposób 6 modeli i żadnych problemów. 1. Co może być tego powodem? 2. Jak to naprawić? Kolejna warstwa lakieru?
 5. Wydaje mi się, że tu może być problem. Zamiast wody użyj wódki a jeszcze lepiej dedykowanego rozcieńczalnika o nr "0". Z doświadczenia wiem, że niektóre kolory Pactry nie kładą się najlepiej z pędzla. Potrzebne jest kilka rozcieńczonych warstw.
 6. Dzięki za przypomnienie. Przygarnąłem za dzieciaka kolekcję ojca z Tu-144, Tu-134, Comet-4 i OGROMNY Mi-6. Sam sklejałem Tu-154, Mercure, Jak-40 i Wostok. Szkoda, że teraz te pasażery są w 1:144 bo to jednak już miniaturki. Mam Tu-154 w 1:144 no i nie robi wrażenia. Broni się B-777, no ale to kolos sam w sobie. Może gdzieś są jeszcze dostępne te modele? Na rynku wtórnym osiągają jakieś horrendalne kwoty
 7. burzatg

  Zakupy... Cz.4

  Mam nadzieję, że wkrótce. Ale najpierw muszę wykończyć te trwające.
 8. burzatg

  Zakupy... Cz.4

  U mnie realizacja bez zarzutu. Zamawiałem we wtorek wieczorem kurier 48h. Przyszedł dzisiaj przed południem 😀
 9. burzatg

  Zakupy... Cz.4

  https://www.plastmodel.pl/p/691/44715/academy-12563-usn-f-14a-vf-143-quot-pukin-dogs-quot-1-72-odrzutowe-skala-1-72-modele-samolotow-wojskowych.html Udało mi się nabyć ostatnią sztukę za 88,5, wcześniej był za niecałe 104 zeta
 10. burzatg

  Zakupy... Cz.4

  Skoro można tu się pochwalić ostatnimi nabytkami to wstawię swój. "Mój ci ON"
 11. Świetny temat. Chętnie pooglądam. Te przewody do zmycia, ze względu na ich bardzo małe odległości między sobą spróbowałbym je potraktować metodą "suchego pędzla". Powodzenia!
 12. Tak, teraz ta zieleń lepsza. Ogólnie zgrabny ołówek ci wyszedł.
 13. Prace wykańczające przy goleniach podwozia, klapach zamykających i uzbrojeniu
 14. Czas odświeżyć wątek. Prace nadal trwają, powolutku ale do przodu. F-14 wygląda następująco:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.