Jump to content

jeszczenie

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ktoś już testował polskie Airbrush Cleanery Chematic i Wamodu?(ten się reklamuje że jest bardzo mocny, jakby miał gumowym uszczelkom zaszkodzić?) Chematic do akrylowych był już na forum, ale czy ktoś stosował wersję do farb olejnych?
 2. Aircap był tylko jeden, ale tak sobie pomyślałem, co prawda kiepski z fizyki byłem, ale chyba przy większym otworze powinno spadać ciśnienie a przy mniejszej końcówce powinno ciśnienie rosnąć, ale jak opona w rowerze pęknie to przy małej dziurce długo będzie powietrze schodzić, może szczelina w aerografie była za mała by w ogóle podać odpowiednio gęste powietrze. Nakrętkę dyszy trochę odkręciłem, tak żeby uszczelkę było widać, zrobiłem próbę i mgła znikła, zaczęło sikać farbą nawet mocniej niż powinno, jakby szczelina pomiędzy osłoną dyszy a dyszą była wcześniej za mała, a ja montując aero z p
 3. Farba nie jest za gęsta, ma konsystencję mleka. Pokrętłem na końcu trzeba trochę odkręcić, bo jak dokręcę to w ogóle spustu nie nacisnę, wcześniej wystarczyły 2-3 pełne obroty śruby regulującej skok iglicy do komfortowej pracy, teraz nawet jak 10 obrotów zrobię to różnicy nie ma, a spust dalej igłę oddala. Farba jest a powietrza za mało. Odkręciłem nakrętkę dyszy, kanalik powietrza jest czysty, w ogóle w tym miejscu jest goły metal, nigdy żadnego płynu tam nie było.
 4. Tak, dysza i iglica w 0,5, zamontowałem je ale efekt był taki sam, więc stwierdziłem że już lepiej mi będzie wrócić do 0,3. Po wyczyszczeniu i wyschnięciu zamontowałem z powrotem 0,3 jednakże wtedy zauważyłem, że to wcale się nie zmieniło i powietrza bierze mniej mimo iż przed demontażem malowało normalnie, stąd ten post bo nie wiem co mogłem zrobić źle a może ktoś miał kiedyś podobny problem.
 5. Adler 7720 Zdemontowałem aerograf do czyszczenia, złożyłem ponownie i nie bierze już tyle powietrza co przed rozkręceniem, teraz zamiast normalnej kreski robi jakieś mgiełki. Farba ta sama i rozcieńczenie też w tej samej proporcji, po prawej ładnie malował przed rozkręceniem, a po lewej jest efekt po rozkręceniu. Nawet kompresor z 3 barów do 4 dobija kiedy jest aero wciśnięty na maksa, wcześniej (Adler 5000) nawet nie dawał rady nabijać powietrza jeżeli był spust wciśnięty. Przy kończeniu pracy i przepłukiwaniu kiedy wyłączałem kompresor i opróżniałem zbiornik przez aerograf, nie trw
 6. Jakich mamy na rynku polskich producentów modeli plastikowych?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.