Skocz do zawartości

In boxy starych modeli


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o jakość modeli z tamtego okresu to najlepiej wspominam Łosia w 1:72. Po jaku i czapli skok jakościowy był duży, przynajmniej dla mnie, bo nie stać mnie było ( a raczej moich rodziców ) na Matchbox-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARGH! RAV, rządzisz, panie, rządzisz. Aha, po ostatniej kontuzji dłoni nie mam nawet zamiaru szlifować vacu, albowiem i tak trochie palca straciłem... Zresztą, najpierw plastiki się nauczę kleić, gdzie mi tam do saaba czy casy z próżni...Aha- ten orlik to w tzw. chińskim malowaniu z Krakowa? Ciut za jasny chyba? A Jak 38 to z vacu chiba lepszy niż ten z Amodelu, o ile można opinie anglosasów poważnie traktować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulowac RAV.

Ja zrobilem tylko 1 vacuforme, Jaka-15. O Jaku-38 nawet nie slyszalem (a moze juz zapomnialem), choc kupowalem kiedys wszystko co pojawialo sie na rynku.

Jedna tylko uwaga. To chyba nie ten dzial, nie?

I uzupelniajac informacje o Marfix'owych Orlikach. Byly 2 formy. Jedna z liniami jak rowy melioracyjne. Druga znacznie poprawiona. Przypadkowo mam jeszcze obie. Tej wersji Turbo tez juz niestety, nie kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tobie RAV, odzyly wspomnienia.

Taki np. Me-109 vacu, to byla pierwsza vacuforma, niemieckiego samolotu, dostepna w oficjalnej sprzedazy!

Ten D-520 zaskoczyl mnie zupelnie. Reszta znana i powspominac przyjemnie. Tylko czy "Bryza" to stary model?

Ja mam np. "Zubra" z Broplanu. I to jest stosunkowa staroc. Chyba poczatek lat 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek to, co wygląda na kalkomanie, to zwykły kartonik. Wrzucenie go do wody nie doprowadzi do niczego dobrego.

Pewnie, że nie doprowadzi, bo to "naklejka" samoprzylepna

 

Miałem go i chyba nawet coś się dało sklecić - tylko "kalkomanie" posłużyły jako ozdoba na zeszyt do historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, nie przypuszczalem, ze ta forma jeszcze istnieje i nie zostala zezlomowana. Powinni jeszcze wznowic ten model z art-boxem z tamtych lat. Cos dla sentymentalnych. Czy RPM pakuje to samo, czy juz z nowych form PZW Siedlce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu jakaś firma zrobi modele tych samolotów tak, jak na to zasługują, bo w chwili obecnej jak ktoś nie chce robić hitlerowskich latadeł to nie ma za dużego wyboru:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej , że najwyraźniej jednak opłaca im się posunięcie z tak archiwalnymi wypraskami. Cóż, paru modelarzy początkujących czy wracających do klejenia to kupi, parę osób na prezent dla modelarza... i wyjdą na swoje :( . A co za tym idzie - powtórzą to z innymi starociami. Już naprawdę wolę te revellowskie przepaki matchboxa, chociaż taktyka w tym przypadku taka sama przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło pocztą....

RWD 5/5bis, ZTS Plastyk, daty nie znalazłem, ale model stareńki.

Pudełko.

pudlorq9.jpg

pudlorq9.c9c03f8d51.jpg

Po otwarciu przed naszymi oczami ukazują się dwie ramki z zaskakująco dobrze odlanymi częściami i jedna z oszkleniem. Dobrze oczywiście jak na ZTS, bo do Tamiyi to im jednak trochę brakuje. U mnie są jasnokremowe, ale z tego co wiem to ten model bywa we wszystkich kolorach tęczy, miałem kiedyś nawet wersję seledynową. Tutaj również mała uwaga - modele ZTS są jak wino, im starsze tym lepsze, bo pochodzące z mniej wyeksploatowanych form. Dlatego warto nawet przepłacić i kupić na Allegro starsze wydanie niż to co produkują teraz. No, ale rozgadałem się a Wy chcecie pewnie zobaczyć ramki.

ramka1yg1.jpg

ramka1yg1.3e5f77523f.jpg

ramka2ez3.jpg

ramka2ez3.c72c75caca.jpg

szklojq5.jpg

szklojq5.f370a97c1e.jpg

Jak widać w ramkach są części umożliwiające wykonanie także samolotu rekordowego RWD 5bis, pierwszego polskiego samolotu, który przeleciał atlantyk.

Oprócz tego otrzymujemy również dość spory arkusik kalkomanii i legendarną, zapieczętowaną woskiem tubkę kleju.

kalkiuh3.jpg

kalkiuh3.af0b9299b9.jpg

Mamy także dwustronnicową instrukcję, z jednej strony schemat budowy a z drugiej historia konstrukcji i schematy malowania.

p5040295ok5.jpg

p5040295ok5.cf14de5282.jpg

instr2lp9.jpg

instr2lp9.1a4384e056.jpg

Do modelu można dokupić blaszki Parta poprawiające m.in dość prymitywne wnętrze. Krótko mówiąc: z racji braku jakielkolwiek alternatywy wszyscy chcący wykonać ten uroczy samolocik są i tak skazani na ten zestaw, ale o dziwo nie jest on taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Przypomnienie czasów kiedy to takie modele leżały na górnych półkach w sklepach CSH img0001oh.jpg

img0003e.jpg

img0006ez.jpg

img0008xv.jpg

img0010ra.jpg

img0011ri.jpg

img0013yp.jpg

img0014oky.jpg

img0016imu.jpg

 

img0017fb.jpg

img0018bf.jpg

img0020ny.jpg

img0022gg.jpg

Model nabyłem z sentymentu,kiedyś to był mój pierwszy duży bombowiec jaki sklejałem,miałem zamiar przerobić go na coś w stylu Burt Rutan B-17,ale z racji już niemal muzealnej wartości szkoda tak pociachać ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.