Skocz do zawartości

Sdkfz. 184 Elefant 1:35 Dragon


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model taki ja każdy inny DRAGON, czyli doskonały.

Model Dragona staje się doskonały dopiero w rękach dobrego modelarza.

Uwierz mi kolego, modelom DML-a daleko jest do doskonałości.

 

Mirek, dobra robota.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Dragona staje się doskonały dopiero w rękach dobrego modelarza.

Uwierz mi kolego, modelom DML-a daleko jest do doskonałości.

Na początku jak przeczytałem twojego posta to sobie pomyślałem , co on odwala, jakość wyprasek wspaniała , dużo części dzięki czemu możemy zrobić to co chcemy z modelem i jest dużo zabawy, nie nudzimy się przy nim, zawsze nas czymś zaskakuje:lol: . Potem doszedłem jednak do wniosku ,że masz racje . Czy daleko do doskonałości? Myślę ,że problem odgrywa to spasowanie części i ich zeskalowanie, mi bardziej doskwierało spasowanie, co to instrukcji nie przeszkadza mi to chociaż dostrzeżenie po pomalowaniu braku części o której instrukcja nie mówiła jest irytujące.

Ogółem brakuje informacji jak daną cześć trzeba przykleić, np. czy płyta nachodzi czy jest z boku(np.hummel).

W Dragonie mamy okazje wykazać się swoimi umiejętnościami.

Mnogość konwersji zapewnia komfort. Widziałem już kilkanaście dragonów które zostały po prostu oddane młodzikom "na pożarcie".

Ty za to udowodniłeś ,że w rękach profesjonalnego modelarza można z niego wycisnąć wszystko.

 

Pzdr

 

P.S. Sorry ,że to wygląda jak artykuł do gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do gruntu to jak zawsze klej do płytek albo do styropianu na to gruby żwirek gdzie nie gdzie i drobny piach oraz kamyki i to wszystko .

W sprawie podstawek muszę się zameldować i prosić o pomoc Sebka .

Co do modeli Dragona są ładnie odwzorowane i mają ładne dodatki .Najsłabszą stroną jest instrukcja jak zauważył kolega ,dlatego ja przed sklejeniem dość długi czas studiuję zawartość pudła i gdy zaczynam kleić praktycznie wiem na pamięć co i gdzie

Dzięki kolegom za miłe słowa co dodają otuchy do dalszej pracy

Uff ale namazałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!~!~!

Model zagruntowałem Revellem 65 następnie robiąc porządki przed świąteczne wygrzebałem farbki ''HB'' zrobiłem z nich mieszankę z dodatkiem białej i położyłem bazę.

Następnie zieloną "TAMKĄ" NATO Green zrobiłem mniej więcej takie coś jak na instrukcji ale (chyba mniej )takie szlaczki .

Następnie bardzo mocno rozcieńczoną bazą pokryłem delikatnie cały model

Teraz mam do kolegów pytanie czy te farby również pokrywać "sido" ?? bo tak myślę sobie że może na wszelki wypadek tak

Wszelkie rady i sugestie są mile widziane pozdrawiam Mirek

 

19527.jpg

23580.jpg

32329.jpg

imgp7118.jpg

imgp7119.jpg

imgp7120.jpg

imgp7121.jpg

imgp7122.jpg

imgp7123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Odsłona 2.

 

Musiałem przemalować model jeszcze raz ponieważ na lewym boku na "zimmerycie" zmyła mi się farba.

Na model położone są 2 płukanki z farb olejnych Umbra Palona i brąz VAN DICKA.

Podwozie i gąski do pigmentowana oraz przecierania .

Następnym krokiem będzie filtrowanie lecz nie całych powierzchni oraz suche pastele którymi to chce zakończyć etap postarzania.

Nie chce za mocno złoić pojazdu ale zobaczę co mi z tego wyjdzie wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

POZDRAWIAM Mirek

 

imgp7165.jpg

 

imgp7161.jpg

 

imgp7162.jpg

 

imgp7163.jpg

 

imgp7164.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model jak narazie prezentuje sie naprawdę pięknie. Wyglada jak prawdziwek Śliczne kamo, piekny zimmerit, a do tego ten w sam raz odpowiedni wash. Model wywarł na mnie na prawdę dobre wrażenie. Obyś tylko niczego nie zepsuł Zakurz go trochę, zeby wyglaał jak z pod kurska i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za zainteresowanie i uznanie .

Kaziu gruby Max jest już złożony i czeka na lakier możesz zobaczyć na starym w mini IV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest Elefant, a one nie brały udziału w bitwie na Łuku Kurskim

AAA no tak przepraszam Ale zakurzyć trzeba lecz ja tylko przypominam a nie poprawiam bo model jeszcze nie skończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoxik. Ja się co nieco dowiedziałem o tym pojeździe sklejając go dawno temu. Elefanty, czyli poprawione Ferdinandy pojawiły się właśnie po "nauczce" pod Kurskiem.

Zresztą przy każdym sklejanym pojeździe zagłębiam się trochę w literaturę z nim związaną i coś tam we łbie mi zawsze zostaje.

 

Wracając do modelu. Na razie wygląda "gites". Czekam na obicia, kurzenie i wykańczanie gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo to ja!!

Model uważam za skończony wstawiam fotki gdyż chciał bym uzyskać waszą opinie koledzy czy nie za bardzo zjechałem jeśli tak to model nie jest jeszcze polakierowany i można prawie wszystko zmyć.

Proszę o subiektywne opinie i sugestię w sprawie modelu.

 

POZDRAWIAM Mirek:D

 

imgp7173.jpg

 

imgp7174.jpg

 

imgp7175.jpg

 

imgp7177.jpg

 

imgp7178.jpg

 

imgp7179.jpg

 

imgp7180.jpg

 

imgp7181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pozytywny odbiór mojego modelu model wstawię do galerii jak skończę podstawkę i lodzików których mam nadzieje nie sknocę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeszcze ja Model jest super, wygląda jak oryginał, rdza jest w sam raz, ale pod zimmeritem nie było mini ponieważ on sam w sobie miał właściwości antykorozyjne. Popraw tą minię jak sie da i będzie taki Elefant, że hohoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jager napisał popraw zimmerit (swoją drogą co było pod zimmeritem? Goła stal?) Czego używałeś do łosza? Farba olejna dla plastyków zapewne? Jakiś brąz? Bo ładne zrobiłeś zacieki i ten brud we wgłębieniach

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy na moją logikę to na górze zimmerit pod nim dunkelgelb a jeszcze pod nim farba podkładowa tzw minia zimmu nie kładziono na goły metal a potem wszystko malowano . Co do etapów malowania jest na poprzedniej stronie Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.