Skocz do zawartości

P-11C i P-7a-Mastercraft-1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

W P-7 są wklęsłe linie A linie w moim P-11 wyszły strasznie...po szlifowaniu dodałem skrzydła, celownik z drutu,tabliczkę instruktażową przy kokpicie,płozę podogonową,golenie podwozia,zastrzały (jeden przepadł i musiałem dorobić),końcówkę do mocowania dźwigni do pompowania powietrza do rozrusznika (imituje ją odcinek drutu),pokrywę wlewu paliwa (główka szpilki) etc.Szczegóły na fotkach...

PC110002.jpg

PC120004.jpg

PC120003.jpg

PC120005.jpg

PC120006.jpg

PC120008.jpg

PC120009.jpg

 

Dalszy ciąg jutro...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lufy są zrobione z igieł , przynajmniej te na skrzydłach.Plastikowe były potworne a kadłubowe mi nie przeszkadzają tak bardzo.Wymienić może i by się dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artoor_k – miałem właśnie zaczynać P.11, ale spokojnie poczekam – żebym mógł się wzorować na mistrzowskim wykonaniu.

Bardzo podoba mi się Twoje zaangażowanie i zapał, który wkładasz w budowę modeli.

Trzymam kciuki i życzę udanej pary P.11 i P.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do pneumatycznego zawór był w środku.Tu go widać pod i za karabinem:

PC270096.jpg

 

A butlę podłączało się trochę za pilotem poniżej fotela:

PC270113.jpg

 

A mi chodzi o ten bolec:

PC270114.jpg

 

No chyba że ja się mylę i do reszty mam zaćmę umysłową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty wyglądają ok. Jednak te poryte linie troszkę rażą. Raz że chyba z wolnej ręki jechane (można było chociaż żyletkę przyłożyć i wzdłuż ostrza szpilką delikatnie poryć), dwa że te krawędzie rozstrzępione. Zaproponowałbym delikatne przeszlifowanie drobnym papierem ściernym - żeby wygasić troszkę ten efekt, tylko może to być trudne tam gdzie są zastrzały skrzydeł. Sorki że wytykam - ale gdy sam się bawię w poprawianie linii - to też często coś mi się wyjedzie i zepsuje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja się w to nie bawię a dwa to sam byłem zaskoczony że wyszło to tak potwornie.Supermakro to morderca:/ W każdym razie nie jest to moje ostatnie słowo względem linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Dorobiłem odrobinę wnętrza do P-7 bo jak się okazało będzie widoczne przez szparę między pilotem a burtą...

 

PC130005-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Minimalny postęp...Dokleiłem jedenastce koła i silnik wraz ze śmigłem.Siódemka dostała silnik (dosłownie ).Pierścień Towenda jest pomalowany zrobioną przeze mnie rdzawą.jej kolor może się wydawać dziwny ale pierścień będzie przecierany H29 więc trochę ta rdzawa się zgubi.Śmigło w jedenastce do poprawy jest...

 

PC200016.jpg

PC200017.jpg

PC200014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie koniec jedenastki (poza tym że drut między kołami się zerwał i muszę robić od nowa ) Zostało jeszcze parę drobnych poprawek i pokrycie bezbarwnym matowym ale to jak będę malował coś jeszcze nim

 

95-4.jpg

952-3.jpg

951-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpak śmigła na czarno? Pierwszy raz coś takiego widzę...

pzdr.

 

Kurcze racja Zapędziłem się. Nie wiem co mi się skojarzyło.

 

Chyba rozwiązałeś problem z kalkami

pzdr.

 

Tak , pochrzaniły mi się numery a na stronie sklepu internetowego znalazłem skan instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też cieszę się że jakoś poszło...

 

Mam pytanie...jakiego koloru były mundury polskich pilotów w 1939 roku?W ogóle jakiego koloru były poszczególne części osprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie za bardzo się świeci błyszczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No projekt powstaje z rozsypki Został nieco uproszczony bo pilot P-7 za nic nie chciał się zmieścić do kabiny. Nawet ucięcie nóg nie pomogło...Więc olałem pilota i zamknąłem kadłub przyklejając też skrzydła i stateczniki.Zmieniłem też garb za kabiną.Chyba teraz wygląda lepiej,czeka go jeszcze szlifowanie:

 

P2180041.jpg

P2180043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.