Skocz do zawartości

P-11C i P-7a-Mastercraft-1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Z taką pewną nieśmiałością zakładam ten drugi warsztat bo jeden ruszyć nie może.Ale w razie gdybym nie skończył karabinu pulsacyjnego to wolę mieć coś w zanadrzu Zatem regulaminowy inbox:

 

PB300001.jpg

PB300002.jpg

PB300003.jpg

PB300004.jpg

 

 

Oczywiście blach nie planuję bo bardzo mnie nie lubią (z wzajemnością).P-11 w barwach rzecz jasna pułku z Balic będzie startować (z podstawki ) z lotniska (przy czym nie ustaliłem czy mocować ją na pręciku przeźroczystym czy umocować do podstawki z tyłkiem w górze

Nie będzie wielkich szaleństw aczkolwiek trochę ją podrasuję

Update może już dziś Na początek zajmę się tym...

 

PB300005.jpg

 

...bo wygląda to trochę inaczej w rzeczywistej maszynie:

PC270093.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie! P-11 to bardzo sporadycznie spotykany model na polskich forach, musisz więc go dobrze zrobić! ;)

 

A tak poważnie, kolejna rzecz gdzie mastercraft zrobił własną interpretację jakiegoś detalu w swoim modelu. Zastanawiam się jak oni to robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że jadą "na skojarzenia tzn. "myślę że to powinno TAK wyglądać":) Tak czy inaczej o zbiorniku paliwa widocznym z kokpitu też zapomnieli,o jego klapie już nie wspomnę.Kokpit trzeba robić od zera.To będzie dziko trudne ale może coś się poradzi.Ścianki kadłuba są potwornie grube.Podobają mi się za to kalki,cienkie i czytelne.Bałem się że będą tylko rumuńskie ale okazało się że są Polskie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak mówiłem update:

chłodnica podczas prac i na modelu:

 

PB3000000.jpg

PC010007.jpg

 

wnętrze na podstawie zdjęć,fabryczny jest tylko fotel ,kochamy Mastercraft

PC010002.jpg

PC010003.jpg

PC010004.jpg

PC010005.jpg

PC010006.jpg

 

Uff...na razie tyle Na zdjęciach widać różne dziwne "artefakty" ale wpadnę tu i ówdzie z papierem ściernym i się zaradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dorobiłem dwa odciągi wewnątrz kadłuba oraz zbiornik paliwa który jest widoczny z kokpitu.Jako dowód fotka myśliwca 1:1 :

 

PC270110.jpg

 

Pomału upada koncepcja startującej jedenastki.Jak wsadzę pilota to kokpitu widać nie będzie ale nie wiem jeszcze bo podoba mi się wizja rozpędzonego P-11.Poza tym pytanko do znawców jeśli to czytają.Słyszałem że P-11 z MLP jest zbyt zielona.Zależy mi na realnym kolorze a instrukcji nie dowierzam.Jaki wybrać? Humbrol 155 będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Zielona chyba była ale dlatego, że ją tak pomalowali po wojnie... Tak mi się coś obiło o uszy ale myślę, że ktoś jeszcze sprawę wyjaśni

 

Tak czy siak ja bym jej nie malował na zielono. Do swojej "jedenastki" użyłem polish khaki I Pactry.

 

Powodzenia przy dalszej budowie!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak została pomalowana podczas remontu w Polsce po wojnie,to wiem

Z tym że słyszałem rozbieżne opinie o jej kolorze.Jedna że kolor dobry a druga że do bani.P-7 kilka lat temu pomalowałem na kolor khaki wpadający w brązowy (chyba to była pactra ale nie wiem jaki numer).No i mam dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jachud3 Porównałem sobie wczoraj dokładniej część silnikową modelu i oryginału i zapłakałem...To oryginał:

 

PC270105.jpg

 

...a modelu nie było ani rur odprowadzających spaliny do pierścienia Towenda ani rozpórek pomiędzy obudową przedniej części silnika a pierścieniem.No więc postanowiłem je dorobić.Nawierciłem po dwa otwory w pierścieniu nad każdym cylindrem i wkleiłem w nie druty miedziane.Tak samo zostały zrobione rozpórki.Początkowo wyglądało to nieszczególnie...

 

PC030001.jpg

PC030004.jpg

 

...ale końcowy efekt jest dla mnie całkiem zadowalający

 

PC030005.jpg

 

Zmieniam też tytuł warsztatu ponieważ w zabawkowym WRESZCIE znalazłem chyba jeden z dokładniejszych polskich modeli w skali 1:72 czyli PZL P-7.Postanowiłem połączyć te warsztaty i do projektu włączyć również model P-7.Oto regulaminowy in-box:

 

PC030006.jpg

PC030007.jpg

PC030008.jpg

PC030009.jpg

PC030010.jpg

 

Zapewne zmieni on nieco układ podstawki i formę ale to jeszcze się okaże.Pokuszę się jeszcze o porównanie tych dwóch modeli.Przede wszystkim różnią się typem plastiku z jakiego są odlane.P-11 jest gładka a P-7 nieco chropowata.Poza tym P-11 ma wypukłe linie a P-7 wklęsłe.Kokpit:no tu P-7 bije P-11 na głowę BO GO MA W P-11 jest tylko fotel.W P-7 jest niezła podłoga,jest też drążek i tablica przyrządów której brak w P-11 mimo że jest na nią kalka.Chłodnica w P-7 jest podobna do oryginału bo w P-11 to pokazywałem co było.W P-7 jest też lusterko i celownik.Moim zdaniem model należy do udanych czego o P-11 powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Kolego artoor_k!

 

Podoba mi się zapał z jakim zabrałeś się za nasze rodzime modele

 

P-7 owszem tragiczny nie jest, ale ma poważne mankamenty. Wystarczy wspomnieć "kwadratowy" kadłub i pokraczny zagłówek pilota...

 

Silnik jedenastki wygląda przyjaźniej z Twoimi dodatkami ale wciąż rażą dziwacznie odwzorowane przez producenta cylindry.

 

Ale chcąc przerabiać oba te modele tak by wyglądały jak należy możnaby nie zmieścić się w terminie konkursu...wiem coś o tym A Ty masz szanse stworzyć coś interesującego i do tego z szachownicą!

 

Ciekawi mnie pomysł podstawki. Myślę, że zrobisz nią jakąś fajną niespodziankę

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... i ja myślałem, że blachami to coś zwojuję... tutaj to ja się schować będę mógł... Jak całość będzie taka jak silnik, to masz mój głos

 

pzdr.

 

P.S.: Zostawiłeś zestawową bryłę, imitującą gwiazdówkę? Bo się zastanawiam, jak to u siebie rozegrać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żebym mógł wygrać z blachami...ale dziękuję Tak,bryłę gwiazdówki zostawiłem.Nie mam zdrowia żeby robić ją ze śrubek Starczy mi drutowanie...

 

Ipkinss Dziękuję Co do kadłuba i cylindrów to napewno się brał za to nie będę ale zagłówek jest w moim zasięgu chyba Muszę zerknąć do planów...Szpachla ,kit i będzie git

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-11 na 100% będzie z Balic...Takie skrzywienie regionalne Co do P-7 to nie wiem czy stacjonowały w Krakowie ,muszę to sprawdzić.Jeśli tak to też malowanie z tej samej bazy.Wiem że P-7 ,gdy pojawiły się P-11 były pomału odsyłane do jednostek szkoleniowych.Więc pojawia nam się całkiem ciekawy pomysł na podstawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Trwają prace...Zająłem się statecznikami poziomymi P-11.Elementy mocujące stateczniki wystawały z kadłuba na milimetr.Musiałem coś z tym zrobić.Dla porównania ten z lewej jest obrobiony:

PC040004.jpg

 

Poza tym zmajstrowałem tablicę przyrządów.Nakleiłem kalkę na plastik i wkleiłem tablicę do kokpitu.Tak wygląda kabina:

kabina.jpg

 

Poza tym dostałem dwóch pilotów (dzięki Scimitar )

Jeden z nich "wsiądzie" do P-7 (po przycięciu nóg

PC050005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zwolniłem nieco albowiem dostałem pracę i 8h dziennie jestem poza warsztatem Ale coś się dzieje.Wymieniłem wczoraj fabryczne podpórki stateczników poziomych na zrobione z drutu:

PC080001.jpg

 

Ponadto dodałem element nad prawym karabinem który nie wiem co przykrywa ale na krakowskiej jedenastce jest więc go dodałem:

PC080002.jpg

 

Zająłem się pasowaniem skrzydeł.Zastrzały są za krótkie więc muszę zrobić nowe.Ponadto wymieniłem fabryczne lufy skrzydłowych karabinów na zrobione z igły do zastrzyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "coś" to obudowa prądnicy radiostacji.

Będziesz rył linie? Wbrew pozorom, to nie takie trudne... ja się już uporałem z jedną stroną kadłuba. Btw chłodnica oleju piękna

 

pzdr.

 

Dzięki Co do linii to zastanawiam się nad tym.Niestety wcięło mi gdzieś piłkę z żyletki a na takim małym modelu to trochę boję się za to brać z rysikiem.Ale myślę że spróbuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pocisnąłem kadłub skalpelem... tylko trzeba ostrożnym być Potem wystarczy zeszlifować wypukłe linie, odnowić lekko wgłębne, Surfacer i gotowe ;D

Walcz z tą materią, bo jak tak dalej pójdzie, to mój 'blaszany' będzie mógł się schować przy tych Twoich cudach

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachud3 dziękuję bardzo ale nie będę wulgarny i powiem tylko że bredzisz Nie używam blach bo tak naprawdę za nic nie umiem się z nimi obchodzić.Dają więcej niż ja chciałbym móc.A linie wgłębne zrobię tylko przejdę się po tę piłkę.Póki co muszę wyrwać sobie włosa z czerepu żeby na krzyżyk celownika było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.