Skocz do zawartości

International Payhauler 350 AMT/Ertl 1:25


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z czego zrobiłeś butlelke? Jeśli można wiedzieć.

 

Kiedyś dostałem od kolegi trochę modelarskiego złomu i tam właśnie była ta butelka .Przeleżało to kilka lat a teraz jak znalazł Nie próbowałem ale myślę że rozciągając nagrzany pręt po wyprasce od szyb modelu [czasem bywają te ramki grube] można by to sobie uformować -- zwykłą flaszkę . Tę po prostu zanurzyłem w niebieskim clearze Humbrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się oszklić kabinę. Szyby w tym modelu są ciężkim orzechem do zgryzienia a to z powodu wspaniałomyślności projektanta tych części. Trzymacze ramki umieszczono tak fatalnie że zalano plastykiem ramki które wchodzą w karoserię . [na każdej szybie x4]

 

097263953929167fmed.jpg 6be5ff9d7303cb8dmed.jpg 5cf62a40b3891c16med.jpg

 

Doszły poręcze i dywaniki na stopniach

 

dbb5e9ef84a7e773med.jpg 9ef1b2b23f57b37amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Ludzie to działa !!!!!!!!!!!!!

 

no to brawo Jaką baterie zastosowałeś?

Ja właśnie szukam czegoś względnie małego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe wygląda jak lampki choinkowe . Co do szybek to wiem o czym mówisz, niestety rzecz bardzo kłopotliwa. Miły wątek dla oka w tym dziale pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Ludzie to działa !!!!!!!!!!!!!

 

no to brawo Jaką baterie zastosowałeś?

Ja właśnie szukam czegoś względnie małego.....

 

Posłuchałem się kolegów z forum i zastosowałem taki paluszek do pilotów samochodowych 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem się kolegów z forum i zastosowałem taki paluszek do pilotów samochodowych 12V

 

No właśnie ja do mojego modelu nie mogę tego zastosować - niestety za długi i nie mam gdzie tego schować..... :( (naczepa podkontenerowa)

 

 

Diesel fan widocznie taki kolor mu się spodobał ;)

 

A tak w woli wyjaśnienia kolega zastosował kolor biały zimny (bardziej niebieskawy). Gdyby zastosował biały ciepły było bo to bardziej w światło żarówkowe właśnie wpadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz ale mi także wydaję się że lepsze będą ''bardziej żółte'' diody.Z okrągłymi nie powinno byc problemów.Ja mam duży problem z pomarańczowymi prostokątnymi bo w Polsce oczywiście są ale emitują światło czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel fan

Te wywrotki pracują na trzy zmiany. Wydobycie miedzi idzie także nocą. Jeżdżąc po tych serpentynach do góry wyrobiska ja np. wolałbym mieć za...... "elektrownię" na wozie.

 

PiQ Ta bateria ma 10mm średnicy, i 28mm długości. W naczepie powinna być skrzynia [pomiędzy osiami] na klamoty, chyba że takiej nie przewidujesz

 

W zasadzie wszystko gotowe do montażu. W obudowach reflektorów są już nawiercone otwory, ale to nie jest problem. Tak z ręką na sercu powiem że jakoś mija mi ochota na montaż. Instalacja po zmodernizowaniu chyba trafi do BUSSINGA 8000

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrezygnowaniu z oświetlenia zabrałem się za "normalne" reflektory. Z blaszki wytłoczyłem odblaski i zamontowałem w częściach do tego przeznaczonych

 

9871928417df2492med.jpg

 

To samo zrobiłem z lampami tylnymi

8d00ce7fdc732c9amed.jpg

 

Na ramę wreszcie weszła karoseria, podłączyłem resztę kabli, przewody do reflektorów. Wszystko jest już lekko pobudzone. I wygląda to tak.

e837738e892cb799med.jpg 744f4a9ed566a466med.jpg 864f4bcf261c155dmed.jpg fc9ce8c0a61d0902med.jpg 97d9ddf02f64c93dmed.jpg]

 

Jeszcze kilka drobnych elementów wyposażenia kabiny kierowcy i zabiorę się za skrzynię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest już lekko pobudzone.

Model prezentuje się miodnie ale szczerze mówiąc spodziewałem się więcej brudu Na zderzaku to rdza ? jakoś nie pasuje mi ona do tak czystego podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest już lekko pobudzone.

Model prezentuje się miodnie ale szczerze mówiąc spodziewałem się więcej brudu Na zderzaku to rdza ? jakoś nie pasuje mi ona do tak czystego podwozia

 

Ha -- to po prostu babol który sam zrobiłem przez nieuwagę. Odrobina kleju i na zderzaku powstał syf. Ta rdza to tylko suchy pastel który można łatwo usunąć i tak chyba zrobię. Czeka mnie lekkie szlifowanie miejscowo zderzaka i ponowne tryśnięcie farbą. Podwozie jest w miarę okurzone i od spodu jest trochę delikatnego błota. Niestety zdjęcie tego nie oddaje. Ruszyłbym z malowaniem skrzyni i tu będzie regularne niszczenie powłoki lakierniczej, ale śmieszne ale prawdziwe w całym Lublinie zabrakło Tamiyi X8 Zakupiłem w necie taką ale przez popapraną stronę w sklepie przysłali mi mazak X8 A co do brudzenia--- założyłem sobie że podwozie otrzyma lekki kurz, i śladowe błotko, jakoś łatwiej brudzi mi się pancerkę , a do ciężarówek nie mam serca robić je takie brudne

Dzięki za komentaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu i przybyło parę elementów . Trochę klamotów do kabiny, wreszcie kompletne drzwi kabiny kierowcy, filtry powietrza już gotowe i czekają na montaż . No i nie mogłem się powstrzymać---- choć jeszcze nie malowany ale na sucho założyłem "kiper"

 

c1929ee324d9518fmed.jpg 0ead1dd26eeeb65emed.jpg cc5ca1f1c4983ec9med.jpg 05816af816bdf054med.jpg b30d2122db495bfbmed.jpg c556ba4daeb17c6amed.jpg d42c3857a8812330med.jpg

 

C.D.N......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wreszcie pomalowana skrzynia. 1,5 godziny zabawy z aerografem. Miałem wrażenie że maluję stodołę pędzelkiem 000.

 

fc919c9292b25c0fmed.jpg 1e6932c43ea9cdc3med.jpg a9dd394021a1b80amed.jpg

57db1159002bf552med.jpg

 

Teraz nastąpi regularne niszczenie powłoki wewnętrznej skrzyni kolejnymi ładowaniami drobniutkim skalnym żwirem i kolejne rozładunki tego żwiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna jak i cały model prezentują się wyśmienicie Jedynie brakuje mi zewnętrzynych śladów eksploatacji, warto by chociaż trochę przykurzyć pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna jak i cały model prezentują się wyśmienicie Jedynie brakuje mi zewnętrzynych śladów eksploatacji, warto by chociaż trochę przykurzyć pigmentami.

Andrzeju jeszcze wszystko przede mną , tylko czasu nie ma bo teraz śnieg na dachu w modzie . Ale będzie i kurz , i pozostałości piasku i troszkę rdzy i delikatnych zagięć jak się udadzą

 

Dzięki za ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju jeszcze wszystko przede mną , tylko czasu nie ma bo teraz śnieg na dachu w modzie . Ale będzie i kurz , i pozostałości piasku i troszkę rdzy i delikatnych zagięć jak się udadzą

 

Miła wiadomość --- International skończony, jutro po powrocie z pracy zrobię fotki i wrzucę na forum

 

A potem już tylko czekać na ładny dzień i sesja do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Kolega Mark666 ma problemy z komputerem i wrzuci galerię jak ogarnie sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta butelka z wodą z jakiegoś zestawu z akcesoriami ??

 

Kiedyś dostałem od kolegi trochę modelarskiego złomu i tam właśnie była ta butelka .Przeleżało to kilka lat a teraz jak znalazł Nie próbowałem ale myślę że rozciągając nagrzany pręt po wyprasce od szyb modelu [czasem bywają te ramki grube] można by to sobie uformować -- zwykłą flaszkę . Tę po prostu zanurzyłem w niebieskim clearze Humbrola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.