Skocz do zawartości

F-14 Tomcat, Dragon 1:144


piotr15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem początkującym modelarzem. F-14 będzie moim trzecim modelem. Liczę się z popełnieniem masy błędów. Za wszelkie komentarze i opinie byłbym bardzo wdzięczny.

 

Na początek pod nóż poszła przednia część kadłuba i kokpit.

Niestety tylko tyle dało się wycisnąć z moich umiejętności.

 

7928bacc5da1ca34med.jpg

 

Tablice (nie śmiejcie si ale nie umiem inaczej) Elementy waloryzacyjne by JA

a22563d2c78fc73emed.jpg

 

I wszystko razem (bez tablic). Spasowanie nie jest nawet tragiczne.

 

b1487e0a8660c60emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Piotr

Jestem za tym aby każdy znalazł pasję będę w miarę możliwości wspierał cię w budowie 14 .

Czy poprzednie dwa modele to tez 1/144 ?

Jak jeszcze nie masz wybranej to łatwiej w tej samej cenie masz parę modeli super jakości i fajnych w 72 a jak się nie będziesz zniechęcał to ja zaczynałem na Siedlce Ruch potem Jaki1 i pozostałe z Pruszkowa a uczyłem się ze skrzydlatej i letectvi ,a już super to było takie abc Krzyśka Wagnera jak znajdę albo ktoś z doświadczonych kolegów ma i się podzieli

to była by pomoc . Napisz jakie masz narzędzia , to jest bardzo ważne .

Co do modeli to nie ma złych wszystkie są OK to tylko my decydujemy jak będą wyglądać.

Nie popełniają błędów tylko ci co nic nie robią , a jak jeszcze umiesz słuchać i masz to coś to sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się przyglądał i delikatnie sugerował małe co nieco...

 

Polecam Ci jednak na początek skalę 1/72... Jest co prawda ciut droższa, choć na alle- coś tam, można dostać czasami fajne modele po niskiej cenie...

 

Zapewne znajdą się osoby które polecą Ci pasy na siedzeniach robić, ale nie przejmuj się tym, idź swoim temepem, nie stawiaj sobie zbyt wysoko poprzeczki, do perfekcji i tak nie dojdziesz w kilka modeli...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piotrze - 1/144 na początek - jak najbardziej !

Wielu zaczynających w latach 70-tych ubiegłego wieku przygodę z modelarstwem robiło całe zielone 144-órki ze spółdzielni PALSTYK [czy jakoś tak]. I nie katuj się szczegółami - po zamknięciu kabiny i tak nic nie będzie widać. Ciesz się samym sklejaniem. Tematów 144 jest potężna ilość a kolekacja 144 będzie bardzo fajna - polecam też Huntera od Revell'a. Z czasem sam stwierdzisz czy Ci ta skala pasuje, czy chcesz spróbować coś innego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!

 

Dziękuje za wszelakie porady. Moimi dwoma poprzednimi modelami był Hawk "Red Arrows" firmy Airfix 1:72 oraz Lim-5P też w 1:72 firmy Plastyk. Ten model robię, ponieważ spodobały mi się takie malizny, które zobaczyłem u kolegi. Narzędzia jakimi dysponuje to: pęseta, pilnik, pędzelki od 00 zaczynając do 4-5 kończąc, nożyczki, spinacze, szpachli nie posiadam ale jako zamiennika szpachli używam "Akryl Putz" czy jakoś tak. Jest to wykończeniówka (zaawansowani wiedzą o co chodzi). Niestety pasów na siedzeniach nie zrobi, ponieważ Dragon wyposażył model w przyklejonego pilota na stałe (czyt. zlanego z fotelem). Dzisiaj mam nadzieję dalszy postęp prac.

 

 

Cała przednia część skończona. Tylnia tablica wyszła nawet całkiem całkiem..

 

f4dbea031c734c9cmed.jpg

 

 

I jedno pytanie czy w Tomkacie skrzydła mają duży dodatni wznios?? Tutaj nie pasuje bo z ręki ale sklejone taśmą wszystko pasuje tylko skrzydła są do góry.

 

555c683d5cedba79med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie dokładne to Twoje zdjęcie. Jeżeli wznios skrzydła w modelu jest taki jak widać na zdjęciu, to jest nieprawidłowy. Skrzydło w F-14 przy maksymalnym skosie tworzy linię prostą z elementem kadłuba w którym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny być przypadkiem zmontowane odwrotnie? Tzn to które obecnie jest prawe nie powinno byc lewym i na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały sobotni updajt.

 

Kadłub sklejony do kupy. Skrzydeł nie ruszałem na pudełku jest zdjęcie gotowca i skrzydła faktycznie mają wznios.

 

80c6ff6f722bba80med.jpg

 

7acfe9baf7fc57c9med.jpg

 

A tutaj spasowanie przodu kadłuba z resztą. Jak widać nie jest idealnie.

 

ea99f9984e3698f1med.jpg

 

Pomalowane stateczniki....

 

ecb72a18da1ecebamed.jpg

 

I już z kalkami.!

 

6d4382f17fc1e38fmed.jpg

 

I mały konkurs. Zgadnij kotku co mam w środku?

Kto pierwszy do tego przyjdzie mikołaj

 

0b605ae6958c9d67med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!

Chciałby poinformować, że projekt nie ucichł i tomcat ma się dobrze. Pozostalło jeszcze przymocować golenie i owiewkę kabiny. Dokleić stateczniki i nałożyć kalkomanie, zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.