Skocz do zawartości

Polski Imperial Guard Sentinel [Games Workshop]


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Spadł śnieg, idą święta, czas wreszcie coś zmajstrować

 

Poprzednio w dziale SF miałem całkiem sporo satysfakcji z przeróbki Space Marines na Space Marines Polski "GROM" AD 2050. Zainteresowani mogą znaleźć ten warsztat TUTAJ

 

Jakiś czas temu zakupiłem model Sentinela. W magazynie nabrał mocy urzędowej więc czas się z nim zmierzyć. A konkurs mam nadzieję mnie zmotywuje do prowadzenia regularnego warsztatu.

 

Przepisowy in-box

Pudełko:

P1120451.jpg

 

Wypraski

P1120452.jpg

 

Instrukcja i kalki

P1120453.jpg

 

Mam nadzieję postawić Sentinela na jakiejś podstawce. Co z tego wyjdzie - okaże się w praniu...

 

Na pierwszy ogień poszły nóżki, czyli elementy zawieszenia. Pierwsze wrażenia - bardzo grube kanały wlewowe, utrudniające wycinanie elementów z ramki. Tym bardziej, że same elementy umieszczone są na ramce całkiem ciasno. W dodatku widoczne ślady łączenia formy. Czyli piłowanie i szlifowanie.

Nogi złożone na sucho - spasowanie w miarę, ale mogłoby być lepsze.

 

P1120454.jpg

 

P1120455.jpg

 

Tyle na dzisiaj, zmykam spać.

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ledwo wstałem a tu sto pytań do...

 

Dzięki panowie za zainteresowanie. Po kolei paczka odpowiedzi...

 

Wojtek B. dzięki za docenienie moich dzikich pomysłów

 

Co do malowania to jeszcze nie wiem. Na pewno będzie przyszłościowe ale na czym wzorowane to czas pokaże.

 

LordDisneyland dziekuję za gratulacje. Dzięki chłopakom z GROM-u poznałem na tej imprezie małżeństwo polsko-filipińskie. Zwrócili uwagę na flagi na figurkach i podeszli zagadać gdy pakowałem modele.

 

Bardzo fajny temat Smile

Będzie jakaś dioramka??

 

Dzięki Jacku. Pomysł jakowyś pokrętny się kiełbi we łbi Ale nie chcę na razie zapeszać. Ale podejrzewam, że jakowaś scenka się spełni tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrDyzio - jesteś wielki . Ja nie mam czasu na modelowanie. Może to się zmieni po świętach. Będę obserwował ten temat z uwagą.

 

Lordzie - prędzej orki-talibowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jaka jest (ma być złożonego) wysokość tej maszkary?

Planujesz jakieś dobajerzenia, bo prawdę mówiąc to mogo wyglądają jak z klocków LEGO No może trochę przesadziłem.

Oczywiście trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jaka jest (ma być złożonego) wysokość tej maszkary?

Planujesz jakieś dobajerzenia, bo prawdę mówiąc to mogo wyglądają jak z klocków LEGO No może trochę przesadziłem.

Oczywiście trzymam kciuki

 

Piotrze, wysokość to jakieś 10 cm (tak na oko). Pewnie coś będę mu dokładał

Trzymaj kciuki mocno, żebym nie poległ

 

Ostatnio czas upływa na wycinaniu i szlifowaniu elementów, więc nie za bardzo było co pokazać.

A tymczasem pojawiły się już dylematy twórcze

Zastanawiam się, którą wersję nadbudówki zmajstrować... Do wyboru są trzy...

 

P1120476.jpg

P1120475.jpg

 

Małżonka namawia mnie by zrobić tą ze stelażem rurowym (prętowym?) bo będzie widać środek....

 

P1120478.jpg

 

A poza tym od nadmiaru głowa jednak boli, czyli dylematy zbrojmistrza

P1120477.jpg

 

Póki co idę usuwać czachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw otwartą kabinę, wygląda naprawdę super.

 

A co do broni, to proponuję autocannona, czyli to z magazynkiem bębnowym. Będzie cudownie klasycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw otwartą kabinę, wygląda naprawdę super.

 

A co do broni, to proponuję autocannona, czyli to z magazynkiem bębnowym. Będzie cudownie klasycznie.

 

 

Chyba czytasz w moich myślach

Też się skłaniam ku otwartej kabinie ze względu na środek. Ten autocannon też mi się podoba. Ponadto myślałem nad zamocowaniem wyrzutni rakiet pod kabiną

 

Poprzymierzamy i zobaczymy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do broni- fakt, bębnowy magazynek rządzi. Ale widzę, że cudownie starłorsowa, całkowicie zakryta kabina nie ma szans...chlip... :( Nie wiecie, co dobre ;)

No i coby nie było, że tylko Wojtek B cię Dyziu prześladuje, i ja dorzucę propozycję kamo:

http://www.life.com/image/71569180 - bardziej zrównoważona

 

http://freemixology.com/tacoma-graffiti/ - do walk w mieście

 

albo tak go pomaluj, by od razu stylowo ostrzegał "Trzym się z dala, bo dziabnę" :

 

http://www.desertmuseum.org/programs/images/TRV-A003.jpg

 

Oczywiście, najbardziejpodoba mi się ostatnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek B. i LordDisneyland ale dajecie z tymi kamo

 

Górna część wieżyczki uległa modyfikacji w zamyśle. Nie będzie to kratownica, ale też nie będzie zamknięta. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...

 

Jak do tej pory sporo szlifowania było. Nóżki sklejone, tak samo jak podstawa kabiny. Większość głównych elementów poszła pod Mr. Surfacer 1200.

 

P1120498.jpg

 

Żeby nasz woźnica Józek* nie czuł się osamotniony - dojdzie mu wsparcie na piechotę.

[* wszelka zbieżność imienia przypadkowa, spowodowana nadmiarem aspiryny]

 

Aby regulaminowy było zadość - in-box:

P1120501.jpg

P1120503.jpg

P1120504.jpg

P1120505.jpg

P1120506.jpg

 

Jeszcze nie zdecydowałem ilu z nich wykorzystam, ale jak na razie zestaw był nie naruszony.

Jak tylko podkład wyschnie zabiorę sie za malowanie i składanie kabiny.

 

Pozdrawiam kibicujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę godny temat kolejnego warhammerowca

Same figsy mają swój urok są pierońsko drogie

Sam mam Armie Chaosu...

No Dyzio 3mam kciuki

 

Miło powitać kolejnego kibica

Fakt, że figurki mają swój urok. Dlatego je dłubię.

Ale cena w stosunku do jakości odlewu

Ale chyba dam radę

Zresztą to mój drugi projekt z figurkami Warhammera

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Fakt, że figurki mają swój urok. Dlatego je dłubię.

Ale cena w stosunku do jakości odlewu

A znasz jakieś tanie hobby? I tak przy okazji - kupiłem sobie takiego jegomościa:

http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=gz0211&sid=7917b5ab

Coś mi się widzi, że pasowałby do twojej machiny , konkretnie do scenki "Poświęcenie pojazdów polskiej misji stabilizacyjnej przed wyjazdem "

Pozdrówki noworoczne dla wszystkich! I czekam na kolejne etapy relacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki w Nowym Roku

 

LordDisneyland niezły ten kapelan polowy

 

Dzisiaj wreszcie mam dzień wolny więc mam nadzieję usiąść do modeli. Jak tylko coś wyskrobię to zaraz dam fotki.

 

peter jak na chwilę obecną to chyba będzie opancerzenie na przodzie i bokach. Co do ewentualnego zadaszenia - wyjdzie w praniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się przyda:

 

dakkadakka:

http://www.dakkadakka.com/core/gallery-search.jsp?dq=Imperial+Guard+Sentinel&paintjoblow=0&paintjobhigh=10&coolnesslow=0&coolnesshigh=10&auction=0&skip=30&ll=3&s=tb&sort1=7&sort2=0

 

oraz

coolminiornot:

lecz tutaj java nie generuje linku więc dam ten adres

http://coolminiornot.com/browse oraz instrukcje wystarczy wpisać w okienku "Search Description" "Imperial Guard Sentinel" i reszta sie nie przejmować.

 

Niektóre modele warto zobaczyć.

 

No i czekam na zdjęcia modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się usiąść do dreptacza

Wnętrze kabiny pomalowane, teraz się suszy po washu. Potem co nieco wytrę i dodam może jakieś lekkie przetarcia.

 

P1120562.jpg

P1120563.jpg

P1120564.jpg

 

cdn niebawem (mam nadzieję...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie, w ramach odpoczynku od sypania solą i odśnieżania, mogłem usiąść do kurczaczka

 

Dzisiaj mniej gadania, więcej zdjęć.

 

Wnętrze kabiny umorusane i gdzieniegdzie odrapane:

P1120572.jpg

P1120573.jpg

P1120574.jpg

 

Na sucho i poglądowo złożone (na przemian) obie burty:

P1120575.jpg

P1120576.jpg

 

Kabina posklejana, razem z bocznymi skrzynkami i płytą czołową. Nie mogłem się powstrzymać - i doprawiłem strusiowi nóżki (na sucho)

P1120577.jpg

P1120578.jpg

P1120579.jpg

P1120580.jpg

 

Woźnica Józio wreszcie się też zebrał w sobie Skrobania i szlifowania było sporo (stracił też uskrzydloną czachę z hełmu). Jutro trafi pod ożywczy strumień Mr. Surfacer'a. Póki co wygląda tak:

P1120581.jpg

P1120582.jpg

P1120584.jpg

 

Koncepcja górnej części kabiny uległa lekkiej modyfikacji tj. dopancerzeniu. Piłka, pilniki, skalpel... Pacjent ma się chyba w porządku:

P1120585.jpg

P1120586.jpg

 

Tyle na razie. Oglądajcie chłopaki i mnie na duchu podtrzymujcie - dopadł mnie urodzinowy dołek

 

Ja się póki co odmeldowuję spać

 

pozdrowienia dla kibicujących

 

CDNC [ciąg dalszy nastąpi chyba...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.